Neler Yeni

Termalright 4/3 pin Hk.

Codaman

80+
Merhaba. Termalright’ın ŞU MODEL fanını almak istiyorum. Bilgilerinde 4 pin PWM, 3 pin RGB yazıyor.

Benim anakartım Asus B450 Pro Gaming. Onda sanırım RGB girişi yok. Ya da ARGB yok.

Bu fanı alırsam sadece 4PWM girişi bağlarsam çalışır mı? 3pin bağlanmak zorunda mı?
Konu hakkında bilgilerinize danışmak istiyorum

Bayramdurmus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
354
İsim
Bayram
Merhaba. Termalright’ın ŞU MODEL fanını almak istiyorum. Bilgilerinde 4 pin PWM, 3 pin RGB yazıyor.

Benim anakartım Asus B450 Pro Gaming. Onda sanırım RGB girişi yok. Ya da ARGB yok.

Bu fanı alırsam sadece 4PWM girişi bağlarsam çalışır mı? 3pin bağlanmak zorunda mı?
Konu hakkında bilgilerinize danışmak istiyorum
Çalışmaz 4 pin güç girişi için argb için kontrolcü veya anakartta giriş olması gerekir fan döner argb çalışmaz

Drsağbırakmayan

80+ Bronze
4 pin fan çalışması ve hız için her anakartta var.
3 pin ARGB(5VDC) için sanırım senin anakart sadece RGB(12VDC) var
RGB header olarak geçer 4 pin vardır onda da

Codaman

80+
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Çalışmaz 4 pin güç girişi için argb için kontrolcü veya anakartta giriş olması gerekir fan döner argb çalışmaz
Fan dönsün. Argb illa çalışmasına gerek yok zaten.

Kendi kasamda üç fan var. Kasada bir küçük parçaya bağlılar. Üçünde de reset tuşu ile renk değişimi yapabiliyorum. Ancak anakarta bağlı olmadıkları için RPM ayarı yapamıyorum.
Bu termalright fanlarını 4pin olarak anakarta bağlasam, 3pin kablosunu da bahsettiğim üç fana bağlasam bu şekilde çalışır mı ARGB? Tek farkı termalright anakarta bağlı olacak.
Mesaj otomatik birleştirildi:

4 pin fan çalışması ve hız için her anakartta var.
3 pin ARGB(5VDC) için sanırım senin anakart sadece RGB(12VDC) var
RGB header olarak geçer 4 pin vardır onda da
Evet.

Top Bottom