Neler Yeni

Terör Sempatizanlığının Suç Olmaktan Çıkması

Bura.K

80+ Silver
Sosyal medyada 10 dakika geçsem 100 tane "Kabristan" savunan şahıs görüyorum.
Bu şahıslar bi ara forumlarda da vardı, moderatör ekipleri banlayıp duruyorlardı (burada var mıydı hatırlamıyorum.)

Ama bunlara kayda değer hiçbir şey yapılmıyor. Adamlar Twitter'dan "faşist Türko asker, gebereceksin" deyip silahlı fotoğraf atıyor.
Veyahut P*K editleri paylaşıp Türk askerlerinin şehit düştüğü kayıtları atıyor.

Ve işin garibi bunlar SUÇ DEĞİL. CİMER'e bildirdiğinizde bir şey elde edemiyorsunuz.
Anca Cumhurbaşkanı veya mevcut kabinedeki bir şahsa yapılan hakarette işlem başlatılıyor.

Potansiyel teröristler Sosyal medyada o kadar çok varki, yemin ediyorum saysam 1000'i geçer sadece bu ay gördüklerim.
Devlet buna neden önlem almıyor? İlla 3-5 yıl hapis bile şart değil. Göz korkutsa ona bile Şükür yemin ediyorum.

Ayrıca birisine "terörist" demek eskisi kadar ağır bir şey değil. Buna da belki ileride değinirim.
Yani 10-15 yıl önce birisine "Terörist" deseydiniz yüksek ihtimalle ameliyatlık olurdunuz şimdi sokakta bile denk geliyorum çocuklar
kendi aralarında "sen İŞ*D'sin, sen şusun" falan diye dalga geçiyorlar ve bunu dalga konusu ediniyorlar. Siyasette bile var bu.
(tabi bunun şu anki konuyla pek alakası yok).

Bunlara bulaşmadıkça bunların totoşları daha çok kalkıyor. Özellikle Twitter'ı aktif kullanan varsa dediklerimi çok iyi anlar.
Bu arada bu paylaşımları yapan genelde çoluk çocukta olmuyor. Onuda belirteyim.

sveaz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
791
İsim
ahmet ali özmert
Bu şahıslar bi ara forumlarda da vardı, moderatör ekipleri banlayıp duruyorlardı (burada var mıydı hatırlamıyorum.)

Ama bunlara kayda değer hiçbir şey yapılmıyor. Adamlar Twitter'dan "faşist Türko asker, gebereceksin" deyip silahlı fotoğraf atıyor.

Ve işin garibi bunlar SUÇ DEĞİL. CİMER'e bildirdiğinizde bir şey elde edemiyorsunuz.
Anca Cumhurbaşkanı veya mevcut kabinedeki bir şahsa yapılan hakarette işlem başlatılıyor.

Potansiyel teröristler Sosyal medyada o kadar çok varki, yemin ediyorum saysam 1000'i geçer sadece bu ay gördüklerim.
Devlet buna neden önlem almıyor? İlla 3-5 yıl hapis bile şart değil. Göz korkutsa ona bile Şükür yemin ediyorum.

Ayrıca birisine "terörist" demek eskisi kadar ağır bir şey değil. Buna da belki ileride değinirim.
Yani 10-15 yıl önce birisine "Terörist" deseydiniz yüksek ihtimalle ameliyatlık olurdunuz şimdi sokakta bile denk geliyorum çocuklar
kendi aralarında "sen İŞ*D'sin, sen şusun" falan diye dalga geçiyorlar ve bunu dalga konusu ediniyorlar. Siyasette bile var bu.

Bunlara bulaşmadıkça bunların totoşları daha çok kalkıyor. Özellikle Twitter'ı aktif kullanan varsa dediklerimi çok iyi anlar.
bu tarz kötü kürtlere diyeyim kürt arkadaşım da var ki çoğu türk ismi altında olmaktan gurur duyuyor ama bu kötü kürtlere erdoğan zamanından beri hiçbirşey yapılmıyor dem partisinin açık olması bile bunun bir örneği adam gelip bizim millet meclisimizde benim dedemin kanı ile kazanılmış toprakların üzerinde özerk bölge konusunda konuşabiliyo ve buna hiçbir şey denmiyo bu benim çok zoruma gidiyor acaba ne zaman buna bir şey yapılacak çok merak ediyorum kürt arkadaşlarımızın hepsi üzerlerine alınmasın hayali kabristan olan kürtlerden bahsediyorum

Dahası  
Reaksiyon skoru
177
İsim
Aslı
Malum şahıs ve diğer tüm partiler yüzünden terörist pi* ve yandaşları ülkemizde artık rahatça bunları diyebiliyor. Önceden it gibi korkanlar, şimdi sosyal medyadan rahatça konuşabiliyor. Üzüldüğüm durum hendekte ve bu ülkede hainler yüzünden ölen askerlerimiz. Bu şahısları gördüğüm yerde şikayet ediyorum, ama dönüş yok. Cidden ülke kimlerin elinde? Türkler olarak azınlık olmaya başladık. Bu durum gittikçe can sıkıcı olmaya başladı. Korkak bir nesil mi geliyor, anlamıyorum. Önceden bu kişiler, bunu destekleyenlerle muhatap bile olunmazdı. Şimdi ne ara hak verir olduk, aklım almıyor. İyi bir dayak çekseler ya da ne bileyim ceza verilse, bak bakayım sesleri çıkıyor mu? o yüzden bunu belli etmek için topluca bir şeyler yapılmalı .

Kara*

80+ Silver
Bu kadar yüz buldukları için artık normalleştirme aşamasına geldiler, illa bunlar değil her türlü bu kafada örgütlenmeye gidenlerin gizlisi saklısı kalmadı, paylaşımları yapanların büyük kısmı zaten adını bile koyamadıkları bir masala inanıyorlar. Atlantik ötesinden destek alan eşkiya sayısı ordu konumuna gelmeye başladı, sadece paylaşım değil bu yarın, öteki gün, askere gidecek sana bana denk gelecek. Dediğin doğru eskiden en ufak örgüt lafı dahi edilse bütün herkes ayağa kalkardı, aynı şekilde eskiler anlatır iyi bilirsiniz Kıbrıs dönemlerinde Türklere en ufak bir şey yapıldığı zaman halk sokaklara akın ederdi, şimdi bakıyoruz bizle alakası bile olmayan işlere giren tayfa var, al birini vur ötekine misali...

Vesselam

80+
Sadece bende 10k ket arşivi atayim sana gördüğün yerde at bunlara sabaha kadar bakıp bakıp cildirsinlar.

Dahası  
Reaksiyon skoru
64
İsim
Uzun huysuz
Screenshot_20240131-105501~2.png

Maryo

80+ Platinum
En İyi Cevap
1

benim görüşüm o kadar zıtlaştık ki her grup her fikir bir grup diğerine düşman olduğunu belli etmek amacı ile kucaklayıp savunuyor .
Halkımız eğer bu boş kavgaları bırakırsa bunlar eriyip gidecektir düşüncesindeyim.

Top Bottom