Neler Yeni

🔥İndirim ❄️ Thermalright Phantom Spirit ❄️ 1599 TL ❄️ 7 Adet Nikel Kaplamalı Bakır Boru 🥶

Gif Man

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,489
İsim
Batuhan
Hocam ben genel olarak kule tipi yerine direk 240 lık bir sıvı soğutma bakıyorum kendimce araştırdım fakat performans olarak internette çok fazla bilgisini bulamadım hepsinin yorumları genel olarak aynı fakat fiyat farkları ve marka statü ve prestijleri farklı cihazlar bu yüzden size danışmak istedim

Aralarından fiyatına da bakıcak olursak deepcool gerçekten daha yukarıda ve tercih edilen bir cihaz gibi gözüküyor fakat sizin bu fiyat bandında kesinlikle bu diyeceğini Argb 240 lık güzel bir sıvı soğutucu var mı?
Bunu Al .
1718666372372.png

Oceanut

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Serhat Gültekin
@Gif Man Hocam iyi geceler, sizi yakalayamam diye ben de bi soru sormak istiyorum. Bir arkadaşım Spirit’i aldı ama biri maalesef alamıyor, bütçesi çıkmadı. Ryzen 5 7600 (non-x) işlemci için bütçe dostu uygun kule tipi soğutucu ne olur?

Canxz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
159
İsim
Toprak
Performans olarak bu kule tipi daha önde, ama görsellik açısından sıvı soğutma daha hoş. Ramlerin önünü kapayacak ekzoz fanını bile göstermeyecek kadar büyük.
Mesaj otomatik birleştirildi:

160mm diyor sığar sanırım, ramleri kapatır, 12400f için fazla kaçar 1000tl lik bir soğutucuyla bile max 55 derecede soğutursun
hocam 2 senedir temizlemedim pcyi hiçbir şekilde, oyun felan girdiğimde 1 saaate 100 derece oluyor bu cok garip geldi bana

Canxz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
159
İsim
Toprak
Değer Fiyat Belli Olmaz .

Kasan Nedir ?
hocam bende sormuştum kasama sığarmı diye bana da cevap verirseniz cok mutlu olurum rahatsız ediyorum kusura bakmayın

Rudiarius

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
106
İsim
Samet Yılmaz
hocam 2 senedir temizlemedim pcyi hiçbir şekilde, oyun felan girdiğimde 1 saaate 100 derece oluyor bu cok garip geldi bana
Kendi sistemimde aynı işlemcide 89 90 dereceydi stok soğutucuda, giriş orta seviye bir kule tipi soğutucuya geçtim 60ı görmedim hiç, soğutucu içinden macun sürülü olarak geliyor onuda yenilemiş olursunuz.
garip değil stok soğutucu yetmiyor bir yerden sonra.

Gif Man

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,489
İsim
Batuhan
hocam bende sormuştum kasama sığarmı diye bana da cevap verirseniz cok mutlu olurum rahatsız ediyorum kusura bakmayın
Hocam Senin Kasaya Sığıyor .

Teşekkür ediyorum hocam bunuda düşünüyordum araştırmalarını izlemiştim siz söylüyorsanız elbette iyidir yardımınız için teşekkürler <3
Rica Ederim .

@Gif Man Hocam iyi geceler, sizi yakalayamam diye ben de bi soru sormak istiyorum. Bir arkadaşım Spirit’i aldı ama biri maalesef alamıyor, bütçesi çıkmadı. Ryzen 5 7600 (non-x) işlemci için bütçe dostu uygun kule tipi soğutucu ne olur?
Fiyatlar Uzun Bir Süre Sabit Kalabilir .

Bunu Alması Daha İyi Olur .

Son düzenleme:

misfit

80+ Silver
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,599
İsim
misfit
Geçen ay GamingGenTR'den 1700TL'ye almıştım. Ryzen 5 5500 ile kullanıyorum, boşta 35-40, oyunlarda ise max 60-65 arası bir sıcaklık(not: kasayı işten dolayı zaman bulamadığım için 1 senedir temizlemedim, bolca toz birikti, Bursa'nın anormal sıcağını da hesaba katarsam tahminimce detaylı bir temizlik sonrası 65'i bile görmez.) gördüm. Arctic MX-4 macun ile 30 dakikalık Prime95 testi sonrası max 67 derece gördüm. 5800X3D gibi güçlü bir işlemciyi bile çok rahat soğutabiliyor, kule tipi bir soğutucu arıyorsanız kesinlikle öneririm. Kasaya sığma mevzusu biraz sıkıntılı. Bende Dark Maxima V30 gibi büyük denebilecek bir kasa var, soğutucu rahat bir şekilde sığıyor fakat öndeki fanı takarken ciddi sorun yaşadım. Ön tarafa takmam gereken fanı ramlere değmesinden dolayı takamadım, birazcık yukarı kaydırıp takabiliyorum fakat kasanın camını çıkarmam gerekiyor. Ben kasanın camını çıkarmak istemediğimden dolayı fanların birisini olması gerektiği gibi ortaya, diğerini de en arkaya(egzoz fanın önüne) takmak durumunda kaldım. Sorun anakartın küçük olması mı(mATX) yoksa ramlerin rgb'sinden dolayı sığmaması mı bilmiyorum. Tahminimce ATX anakart'a sahip birisi bu problemi yaşamayacaktır.

Canxz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
159
İsim
Toprak
Geçen ay GamingGenTR'den 1700TL'ye almıştım. Ryzen 5 5500 ile kullanıyorum, boşta 35-40, oyunlarda ise max 60-65 arası bir sıcaklık(not: kasayı işten dolayı zaman bulamadığım için 1 senedir temizlemedim, bolca toz birikti, Bursa'nın anormal sıcağını da hesaba katarsam tahminimce detaylı bir temizlik sonrası 65'i bile görmez.) gördüm. Arctic MX-4 macun ile 30 dakikalık Prime95 testi sonrası max 67 derece gördüm. 5800X3D gibi güçlü bir işlemciyi bile çok rahat soğutabiliyor, kule tipi bir soğutucu arıyorsanız kesinlikle öneririm. Kasaya sığma mevzusu biraz sıkıntılı. Bende Dark Maxima V30 gibi büyük denebilecek bir kasa var, soğutucu rahat bir şekilde sığıyor fakat öndeki fanı takarken ciddi sorun yaşadım. Ön tarafa takmam gereken fanı ramlere değmesinden dolayı takamadım, birazcık yukarı kaydırıp takabiliyorum fakat kasanın camını çıkarmam gerekiyor. Ben kasanın camını çıkarmak istemediğimden dolayı fanların birisini olması gerektiği gibi ortaya, diğerini de en arkaya(egzoz fanın önüne) takmak durumunda kaldım. Sorun anakartın küçük olması mı(mATX) yoksa ramlerin rgb'sinden dolayı sığmaması mı bilmiyorum. Tahminimce ATX anakart'a sahip birisi bu problemi yaşamayacaktır.
ses olarak cok sesli calsııyor mu hocam, stok fan kafamı şişirdi gerçekten bıktırdı...

misfit

80+ Silver
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,599
İsim
misfit
ses olarak cok sesli calsııyor mu hocam, stok fan kafamı şişirdi gerçekten bıktırdı...
Aşırı derecede sessiz çalışıyor. Soğutucunun ismi zaten Phantom Spirit. Ben fan ayarlarını elle yaptım, bu şekilde hem daha serin hem de daha sessiz çalışıyor.

1718744477670.png

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
935,822
Üyeler
147,021
Son üye
Armentrout
Top Bottom