Neler Yeni

Rehber ------,-

Ruffian

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
497
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Laptop, PC, Limitler
Throttlestop daima kullanılmasını desteklediğim bir uygulama sadece intellerde çalışır amd ler için HWinfo gerekli HWİnfo daha kapsamlı bir uygulama ama bilgi ister throttlestop daha hazır hwinfo için senin görmen ve fark etmen lazım

NZXT

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Biraz rehber anlaşılması zor olabilir birçok bilgiyi internetten topladım anlatabildiğim kadarıyla anlatmaya çalıştım.

55superx

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Biraz rehber anlaşılması zor olabilir birçok bilgiyi internetten topladım anlatabildiğim kadarıyla anlatmaya çalıştım.
Aslında İntel XTU bundan çok daha basit ve çok detaya girmeden yaklaşık aynı işi yapan bir yazılımdı ama sağolsun intel son sürümlerde K serisi olmayan işlemcilere hiçbir şey yaptırmıyor yazılımda 😂

İşlemciniz 6-10. Nesil arası ise XTU (eski sürüm) kullanmak da çok mantıklı, yeni nesilse Throttlestopla devam.

NZXT

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Aslında İntel XTU bundan çok daha basit ve çok detaya girmeden yaklaşık aynı işi yapan bir yazılımdı ama sağolsun intel son sürümlerde K serisi olmayan işlemcilere hiçbir şey yaptırmıyor yazılımda 😂

İşlemciniz 6-10. Nesil arası ise XTU (eski sürüm) kullanmak da çok mantıklı, yeni nesilse Throttlestopla devam.
Evet, İntel XTU daha anlaşılır ve sade fakat ThrottleStop biraz daha karışık ve yabacı terimlerle dolu. Fakat dediğiniz gibi bazı işlemcilerin desteği yok XTU'da ve yeni nesil sistemlerde ThrottleStop kullanılmalı.

kumarga

80+ Bronze
Bu Kullanıcının Doğum Günü!
Dahası  
Reaksiyon skoru
373
İsim
Alkan Köroğlu
ellerinize sağlık yararlı rehber

Marchen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Eren Balıkcı
Merhaba hocam yapmam gereken bir ayar var mı ?

Ekler

• Ekran Alıntısı1.PNG
    Ekran Alıntısı1.PNG
    60.5 KB · Hit: 31
  • Ekran Alıntısı2.PNG
    Ekran Alıntısı2.PNG
    60.3 KB · Hit: 32

Just reset

80+ Bronze
Konuyu tam okuyamadım i5 12400f ile yaklaşık yüzde kaç performans artışı sağlayabiliriz

NZXT

80+ Bronze
Konuyu tam okuyamadım i5 12400f ile yaklaşık yüzde kaç performans artışı sağlayabiliriz
Öncelikle bu işlemleri uygulamak için soğutma son derece önemlidir. Eğer 2-3 yıl boyunca bilgisayarı temizlmeyip bu işlemleri uygularsanız gözle görülür bir artış olmaz. Programı indirip Limits sekmesini ve FIVR kısmını atın duruma göre değişir performans artış yüzdesi. Tam kesin bir şey söylemek doğru olmaz.

Marchen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Eren Balıkcı
İlk önce öğrenmem gereken şey, cihaz modeli ve özelliklerini belirtirmisiniz ?. Birde Limits kısmına tıklayıp SS atın.
i7 7700k
Msi b250m gaming pro

Ts bench ve oyuna girdiğim halde burada problem yok.

Ekler

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    4.7 KB · Hit: 20

NZXT

80+ Bronze
i7 7700k
Msi b250m gaming pro

o zaman UV işlemi uygulamak istiyorsunuz anladığım kadarıyla yoksa sisteminizde throttle sorunu bulunmuyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

i7 7700k
Msi b250m gaming pro

Eğer UV işlemi uygulamak istiyorsanız stabil bir değer bulana kadar mv kısmını kısın. Yukarıda belirttiğim gibi '' Eski Nesil İşlemciler -60 Offset Voltage. Ancak Serisine dikkat edin. Serisi yukarıda saydıklarım arasında değilse devam edin.'' demek istediğim yavaş yavaş değer verin stabil bir değer bulana kadar yoksa BSOD ekranıyla veya oyun çökmeleriyle karşılaşabilirsiniz. Fakat ben sizin sisteminizde belirttiğiniz gibi Throttle sorunu görmediğim için UV işlemini gerek görmüyorum. Çünkü işlemci BD PROCHOT yani kendini kısacağı sıcaklığa ulaşmamış ulaşsaydı Limits sekmesinde Throttle yazardı fakat ekranda bir şey yazmıyor bunun için söylüyorum UV işleminin gerek olmadığını sizin sisteminiz için.

Son düzenleme:

ginowhi

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
61
İsim
Umut Y.
İ5 12400F işlemcim var bu adımları uygulayabilirmiyim?

Top Bottom