Neler Yeni

Tıp mı Diş mi yazılmalı?

Alpi

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Alp-Filiz
Sa beyler 24k sıralama ile gazi diş mi herhangi bir tıp mı?(gönlüm dişden yana ama malum işsizlik sorunu var)

eneskaya6

80+ Bronze
Dış okuduktan sonra implant,tel vs gidip tecrübe edindikten sonra kendi klinigini açarsan yürür gidersin ama onun dışında özellerde % hesabi ile iş yapiyorlar. Şuan klinik acmak çok maliyetli ailenin oyle bir bütçesi var mi ilerde olur mu? Eğer olursa güzel para kazandiriyor. Devlette zaten sabit maaş aliyorlar (klinik acma imkani olmayan, özelde calisacak kadar tecrubesi olmayanlar devlette kaliyor belli süre çoğunluğu)

Alpi

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Alp-Filiz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Dış okuduktan sonra implant,tel vs gidip tecrübe edindikten sonra kendi klinigini açarsan yürür gidersin ama onun dışında özellerde % hesabi ile iş yapiyorlar. Şuan klinik acmak çok maliyetli ailenin oyle bir bütçesi var mi ilerde olur mu? Eğer olursa güzel para kazandiriyor. Devlette zaten sabit maaş aliyorlar (klinik acma imkani olmayan, özelde calisacak kadar tecrubesi olmayanlar devlette kaliyor belli süre çoğunluğu)
az çok var hocam bütçe ama tıpın da garanti olması cezbediyor işte

eneskaya6

80+ Bronze
az çok var hocam bütçe ama tıpın da garanti olması cezbediyor işte
Valla açık konuşacam bir kuzenim diş biri tıp okudu. Diş okuyan 2 sene oldu klinik acalı 2013 te capaya girmisti 2013 den 2022 yılına kadar kendisi ailesi ve biz olarak herkes hepbir ağızdan bu nasil meslek asla yapılmaz diyorduk. Kazanmak icin calis okumak icin calis mezun ol yine calis elde var ortalama maaştı. Ama hizli ve akilli davrandi klinigi acti suan ayda min 200-300k cebine kaliyor. Tıp okuyan ise o da ayni sekilde o kadar çalış uğraş didin mezun ol asgarinin 2 katı anca aliyordu ilklerde 1-2 sene tecrübe vs özelde simdi daha iyi para aliyor ama o calismanin karsiligi değil kesinlikle. Tıp okuyup özel hastane acamayacagina gore dis okuyup klinik açmak daha kolay. Ama ikisinin de dediği ortak bisey bu calismayla kazandigimiz puanlarla yazılım okusaydık(herkes sevemeyebilir orası ayrı) şuan parada yuzuyorlardi

Alpi

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Alp-Filiz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Valla açık konuşacam bir kuzenim diş biri tıp okudu. Diş okuyan 2 sene oldu klinik acalı 2013 te capaya girmisti 2013 den 2022 yılına kadar kendisi ailesi ve biz olarak herkes hepbir ağızdan bu nasil meslek asla yapılmaz diyorduk. Kazanmak icin calis okumak icin calis mezun ol yine calis elde var ortalama maaştı. Ama hizli ve akilli davrandi klinigi acti suan ayda min 200-300k cebine kaliyor. Tıp okuyan ise o da ayni sekilde o kadar çalış uğraş didin mezun ol asgarinin 2 katı anca aliyordu ilklerde 1-2 sene tecrübe vs özelde simdi daha iyi para aliyor ama o calismanin karsiligi değil kesinlikle. Tıp okuyup özel hastane acamayacagina gore dis okuyup klinik açmak daha kolay. Ama ikisinin de dediği ortak bisey bu calismayla kazandigimiz puanlarla yazılım okusaydık(herkes sevemeyebilir orası ayrı) şuan parada yuzuyorlardi
sağolun hocam yorumunuz için (yazılım benlik değil maalesef :) )

mfm125

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
867
İsim
Mehmet
Dış hekimliğinde yurtdışı imkanı yok

Starlex

80+ Silver
Sa beyler 24k sıralama ile gazi diş mi herhangi bir tıp mı?(gönlüm dişden yana ama malum işsizlik sorunu var)
Tıp ama sevmiyorum yapamam dersen diş

Kocyigit

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Mülazım Koçyiğit
Kanka bana göre en iyisi diş hekimi olmak. Ben eğer o sıralamayı yapmış olsaydım kesin diş seçerdim. Hem kendi kliniğini açarsın ordan parayı bulur yürür gidersin. Eğer o bütçem yok diyorsan gel ben açayım ortaklaşa yürütürüz : ))))

• İnanılmaz
Reaksiyonlar: Alpi

HamsiKraker

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,378
İsim
Emre Yılmaz
Diş hekimi olarak tıp diyorum. Ailemin klinik açmak için parası yok. Klinik açamıyorum haliyle. Şuan her yer klinik olduğu için yeni açılan klinikte tutunmak daha zor hale geldi. Özelde işe girsem kalabalık şehirlerde 30k veya altı veriyorlar yeni mezuna. Devlete atanmak artık imkansız oldu. Atamaya başvurup kuraya katılıp atanamayanlar diğer kura için 1 puan kazanıyor. Genelde yılda 3 atama yapılıyor. Yeni sistemden sonra 2 atama oldu sen mezun olana kadar herkes birsuru puan yapacak ve sen atanana kadar emeklilik yaşın gelir. Özelde çalışmaya ömür dayanmaz. Kurslarla kendini geliştirebilirsin e tabi onlarda parasıyla. Yani paran varsa diş mantıklı ama maddi açıdan pek iyi değilsen tıp okursun. Tus Dustan daha kolay. Dusta yaptığım puanı tusta yapsam uzmanlık yapabiliyordum. Ama dusta kontenjan açmadıkları için uzmanlık daha zor. Şimdiki tecrübem üniye geçtiğim yılda olsa çok net tıp yazardım

KlausM

80+ Silver
diş tabii ki parayı kırarsın

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
966,651
Üyeler
152,711
Son üye
emreerdal