Neler Yeni

Tırnak batması olabilirmi?

syceer

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Altan
Normalde fotoğraf çekmeyecektim ancak tınrak batması dediğimiz şey tırnağın yuvarlanarak ete batması benim tırnağımda bunu gözlemleyemedim bu fotoğrafı çekmeden önce sivri yer vardı orayı aldım bunu 2 hafta öncede yaptım tırnağın sivri yeri vardı deriye batıp acıyordu o zaman kestiğimde de böyle kızarmıştı ve baya bir kanamıştı şuanda çok tiz bir ağrısı var oda fotoğraftaki şişkin olan yere yaptığım bastırma sonucu oldu doktora gitmek istemiyorum çünkü ağrısı yok sadece şişlik var oda 2 hafta önce de olmuştu ben biraz araştırdım ve pamuk koyun diyorlar ben pamuk koymadan uzamasını beklersem sıkıntı olurmu 2. Fotoğraf ise 1. Fotoşraftan sadece 20 dakika sonda şişliğin azaldığını gördüm bu yüzden şişliğin önemi yok gibi ancak tırnağın kesiminden dolayı ete girme olsılığını bulundurusak pamuk koymalı mıyım koymamalımıyım bunu bana söylerseniz çok iyi olur iyi günler dilerim.

Özet: Kırmızı bölgenin (3. Fotoğraf) uzamasını beklerken herhangi bir işlem (pamuk koymak vb.) yapmalımıyım (tırnak batmasını önlemek için) yapmamalımıyım bunu söylermisiniz?

Ekler

• IMG_1801.jpeg
    IMG_1801.jpeg
    257.6 KB · Hit: 22
  • IMG_1814.jpeg
    IMG_1814.jpeg
    232.6 KB · Hit: 18
  • IMG_1814.jpeg
    IMG_1814.jpeg
    233.7 KB · Hit: 13
Son düzenleme:

Marshal

80+ Silver
En İyi Cevap
3
Küçük bir pamuk yerleştirmen iş görebilir. Her gün düzenli olarak değiştirmen lazım pamuğu. Ayrıca arada bir ayağını sıcak tuzlu suda bekletirsen 10-15 dk iyi gelecektir.

Top Bottom