Neler Yeni

Tn panel olup 0.5 ms mi yosa IPS panel olup 1ms monitör mü alınır ?

MzeR

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
47
İsim
Berkay Vatan
Merhaba arkadaşlar iki monitör arasında kalıyorum çoğunlukla fps oyunları oynuyorum ve ciddi anlamda kasıyorum birileri fps oyunları için kesinlikle tn panel daha iyi daha kullanışlı diyor birileri ise tn panelin görüntüsü kötü onun yerine hızlı bir ıps panel tercih et diyor bu iki model arasında kaldım sizin tavsiyeniz nedir ve gerçekten tn panelin görüntüsü kötü müdür ?

SadeceSeyf

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,166
İsim
SEYF
Merhaba arkadaşlar iki monitör arasında kalıyorum çoğunlukla fps oyunları oynuyorum ve ciddi anlamda kasıyorum birileri fps oyunları için kesinlikle tn panel daha iyi daha kullanışlı diyor birileri ise tn panelin görüntüsü kötü onun yerine hızlı bir ıps panel tercih et diyor bu iki model arasında kaldım sizin tavsiyeniz nedir ve gerçekten tn panelin görüntüsü kötü müdür ?

Renkler bir tık soluk. İlk defa bu forumda duydum bu arada tn panelin daha iyi olduğunu. Başka yerde görmedim hiç. Ben de bunun VA versiyonu var. Pek memnun sayılmam. Ghosting var ve güneşli odada öğle vakti ekranı görmem pek mümkün olmuyor

Oguzhansah

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,582
İsim
Oğuzhan Şahin
IPS al. Artık esporcular bile TN kullanmıyor. 0.5msin farkını anlamazsın zaten

MzeR

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
47
İsim
Berkay Vatan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Renkler bir tık soluk. İlk defa bu forumda duydum bu arada tn panelin daha iyi olduğunu. Başka yerde görmedim hiç. Ben de bunun VA versiyonu var. Pek memnun sayılmam. Ghosting var ve güneşli odada öğle vakti ekranı görmem pek mümkün olmuyor
Birkaç profesyonel oyuncunun yorumunu izlemiştim genelde bizim gibi fps oyunları oynayanlar için hz ve ms renk kalitesinden bir tık daha önemli o yüzden tn panel daha avantajlı olur demiş

alpegetoptas06

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
584
İsim
Alp Ege Toptaş
1 MS IPS olanda ghosting olmuyorsa olabilir. Aynı şekilde 0.5 ms tn panel olan monitör de de ghosting olmadığını doğrulamak lazım. Yoksa 1 mste kullanacaksan ghosting olmasın diye tn panelin ne anlamı var?

MzeR

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
47
İsim
Berkay Vatan
IPS al. Artık esporcular bile TN kullanmıyor. 0.5msin farkını anlamazsın zaten
Bende o şekilde düşünüyorum diyebilirim ama birkaç kişiye daha danıştım ve dönüşleri şöyle oldu asus bu işte gerçekten iyi tn panelin dedikleri kadar soluk olduğunu anlamazsın bile.

DerratiX

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,529
İsim
Eren
İlgilendiği Kategoriler
karışık
Instagram
@sshintori
Steam
shiori
Discord
poxy_
zaten 280 hz bir monitör bakıyorsan görüntü senin için önemli olmamalı. TN al geç.

MzeR

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
47
İsim
Berkay Vatan
1 MS IPS olanda ghosting olmuyorsa olabilir. Aynı şekilde 0.5 ms tn panel olan monitör de de ghosting olmadığını doğrulamak lazım. Yoksa 1 mste kullanacaksan ghosting olmasın diye tn panelin ne anlamı var?
katılıyorum ama ben acaba fps oyunları için tn panel alsam ileride pişman olur muyum dedikleri gibi görüntüsü kötü ve soluksa diye düşünüyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

zaten 280 hz bir monitör bakıyorsan görüntü senin için önemli olmamalı. TN al geç.
aldıktan sonra pişman olmaktan korkuyorum ya dedikleri gibi görüntü soluk veya kötüyse

Oguzhansah

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,582
İsim
Oğuzhan Şahin
Ne kadar profesyonel oynuyorsun? Yani ben de FPS kasarım severim de niye görüntüden vazgeçeyim ki. Bence hala IPS

Qzer

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
816
İsim
Ekrem
Yan yana koymassan, TN nin farkını görmezsin. Ciddi FPS oynuyorsan TN al geç

Arax

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
471
İsim
Aras Alsanç
Ben olsam IPS tercih ederim.

alpegetoptas06

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
584
İsim
Alp Ege Toptaş
katılıyorum ama ben acaba fps oyunları için tn panel alsam ileride pişman olur muyum dedikleri gibi görüntüsü kötü ve soluksa diye düşünüyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

aldıktan sonra pişman olmaktan korkuyorum ya dedikleri gibi görüntü soluk veya kötüyse
Pişman olabilirsin IPS panel ayrı bir güzel çünkü. Hani doygunluk arttırınca turuncular patlıyor ya onun bütün renklerin kalitesinin arttığını ama seni rahatsız etmediğini ve doğal gözüktüğünü düşün. O yüzden IPS panel önceliğimdir benim eskiden ben de senin gibi düşünüyordum ama değişti fikirlerin IPS monitör alınca.

w.mert

80+
hocam yandan baktığın zaman ıps panel önden bakmışsın gibi oluyor. renk kalitesi var. ben ıps panel öneririm.

Top Bottom