Neler Yeni

Tövbe nasıl edilir ya da tevbe

Muhammetyzicii

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
649
İsim
Muhammet Yazıcı
Aynı şey herhalde ama tam bilmiyorum nasıl tövbe ederim yaptığım şeyden pişmanım bidaha da yapmayacağım internete bakıyorum ama pekte bir sonuç bulamıyorum yardımcı olur musunuz

K1NGO82

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Allahım tövbe ediyorum bir daha yapmam de tamam. Ama bunda ciddi olman lazım yani gerçekten pişman olman ve bu tövbe işini Allah hep affeder diyip her şeyi yapıp sonra tövbe etmek biraz sakıncalı.

Muhammetyzicii

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
649
İsim
Muhammet Yazıcı
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Allahım tövbe ediyorum bir daha yapmam de tamam. Ama bunda ciddi olman lazım yani gerçekten pişman olman ve bu tövbe işini Allah hep affeder diyip her şeyi yapıp sonra tövbe etmek biraz sakıncalı.
Tevbe namazi varmis namazdan sonra da istiğfar duasi bunlara gerek yok mu hangi kaynağa inansam bilemiyorum ki birisi sadece namazi ile kabul olur diyo birisi sadece senin dedigin gibi dua et oluyor diyo

MonteCapz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
856
İsim
Asil
Tevbe namazi varmis namazdan sonra da istiğfar duasi bunlara gerek yok mu hangi kaynağa inansam bilemiyorum ki birisi sadece namazi ile kabul olur diyo birisi sadece senin dedigin gibi dua et oluyor diyo
en iyisi yakındaki camiilerin birisine git tüm hocalar farklı bir şey diyo ama belki faydası olur.

AtiIIa

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
20,451
İsim
Atilla
İlgilendiği Kategoriler
Oyun
İşi ayine çevirmen gerektiğini düşünmüyorum. Samimi bir şekilde tövbe edip bir daha yapmaman yeter bence.

SadeceBirisi.

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,916
İsim
uwu
@SadeceBirisi. Sen bilirsin hocam kursa falan gittin o kadar.
Hocam biz güreş yaptık kız kestik yan komşunun kızı göbeği açık krop mu ne diyorlar hamakta sallanıyordu of tabi birazda ders çalıştık ama tobe ile ilgili bir şey demediler 1 ay boyunca

shotpoter

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,196
İsim
Taha Efe
Aynı şey herhalde ama tam bilmiyorum nasıl tövbe ederim yaptığım şeyden pişmanım bidaha da yapmayacağım internete bakıyorum ama pekte bir sonuç bulamıyorum yardımcı olur musunuz
Nasuh tövbesi etmek gerekir en etkilisini istersen. Kısaca Allahım birdaha dönmmemek üzere tövbe ediyorum dersin.
Tövbenin illa özel bir yöntemi yok ama istersen 2 rekat namaz kılar sonrasında dönmemek üzere tövbe edersen Biiznillah kabul olur.

(D.N -Bi arapçada "-ile" ekidir.
Biznillah= Bi İzni Allahütela, Allahın izni ile demek.)

Kara*

80+ Silver
Hocam biz güreş yaptık kız kestik yan komşunun kızı göbeği açık krop mu ne diyorlar hamakta sallanıyordu of tabi birazda ders çalıştık ama tobe ile ilgili bir şey demediler 1 ay boyunca
Aasfjklas ee tabi biraz ders, biraz zevk, cropla hamağa yatıyorsa bi göz gezdirmeden bırakmayacaksın.

baronn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
123
İsim
Barış kaplan
Tövbe sadece dil ile de olmaz. Samimiysen eğer yaptığın günahın tersi ile salih amel yap. Misal kumar mı oynadın, git sadaka ver. Tövbe her şekil olabilir. İster namaz kıl secdede iken dua et. İster şimdi elini aç Allah'ım ben acizim ben nefsime zulmettim, sen Et-Tevab olansın El-Ğafur olansın beni bağışla. Sen Allah'a hangi zan üzere gidersen karşında öyle bulursun. Samimi ve içten dua et ve Allah'ın seni bağışlayacağına inanarak dua et.

Top Bottom