Neler Yeni

Tofaş alınır mı? çok arıza verirmi

gtr34

80+
Temiz tofaş görmediysen her tofaş yağ yakıyor dersin. Bu araba egeanın 20 yıllık motoru değil.
Çok tofaş gördüm az yağ yakanını gördüm çok yağ yakanını gördüm ama yağ yakmayanını hiç görmedim. Sıfır tofaşlara da bindim zamanında sıkıştırıldığında hepsi yağ yakar. Yağ sıcaklığı arttığından dolayı oluşan normal bir durum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

99 doğan ie sürücüsüyüm 19 yaşında gencim çevirmede hiç durdurulmadım. yaklaşık 1 yıldır bizde max 15K masraf yapmışızdır sonradan frenlere 8K değişim vs. yaptık. Arabayı aldığımızda eksiği falan vardı hallettik güzel gidiyor. Egzoz ve sistemi de dahil hala sapasağlam devam. Yolda bırakma yapmadı hiç. Motor sıcaklığı hiç 90'ı geçmedi Ayrıyetten uzun yola da gitti ara vermeden 770KM gitti 2-3 gün sonra geri geldi. Araba rahat 140'a çıkıyor benzine alınca 190'a kadar yolu da var. Ama şayet kaza yaparsan hangi araba olursa olsun illa hissettirir. Ama o hızlarda frenlersen hasarın azalır. Yani kaza yaparım diye düşünüyorsan araba kullanmamak daha mantıklı. Sonuçta arabayla hız yapmak ve gitmek için alıyorsun kaza yapmak için değil. Her şey sürücüde biter arabada değil. Ama arabanında yapabileceği sınırları geçmeyeceksin.
ie motorlar kısmen yeni sayılır 150k ya ie motor araç var mı bilmiyorum. ie motorlarda da beyin sıkıntı yaparsa karbüratöre çevirmek zorunda bile kalabilirsiniz. uzun yola gitmez demiyorum size elbette bakımlı araç denk gelmiştir sorun yaşamadan yıllarca binersiniz inşallah da öyle olur. fakat biliyoruz ki bu araçların çoğu feleğin çemberinden geçmiş araçlar.

Denizgezen

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Çok tofaş gördüm az yağ yakanını gördüm çok yağ yakanını gördüm ama yağ yakmayanını hiç görmedim. Sıfır tofaşlara da bindim zamanında sıkıştırıldığında hepsi yağ yakar. Yağ sıcaklığı arttığından dolayı oluşan normal bir durum.

ie motorlar kısmen yeni sayılır 150k ya ie motor araç var mı bilmiyorum. ie motorlarda da beyin sıkıntı yaparsa karbüratöre çevirmek zorunda bile kalabilirsiniz. uzun yola gitmez demiyorum size elbette bakımlı araç denk gelmiştir sorun yaşamadan yıllarca binersiniz inşallah da öyle olur. fakat biliyoruz ki bu araçların çoğu feleğin çemberinden geçmiş araçlar.
Bu paraya sağlam diri tofaş olduğunu zannetmiyorum. Burada da segman , sibop kaynaklı yağ yakmasından bahsettim. Yağın buharlaşmasından dolayı yağ eksiltmeden bahsetmedim. Buna da yağ yakması denmez zaten sende biliyorsundur.

gtr34

80+
Bu paraya sağlam diri tofaş olduğunu zannetmiyorum. Burada da segman , sibop kaynaklı yağ yakmasından bahsettim. Yağın buharlaşmasından dolayı yağ eksiltmeden bahsetmedim. Buna da yağ yakması denmez zaten sende biliyorsundur.
Doğru söylüyorsunuz hocam hepsine yakma demek doğru olmaz eksiltme daha doğru bir tabir. Katılıyorum size 150 bin TL gibi bir fiyata alınacak tofaş uğraştıracaktır. Yoksa benim tofaşlarla alıp veremediğim bir şey yok aksine severim fakat anlamayan birisini arabalardan bile soğutabilecek kapasitede bir araçtır kendisi bunu anlatmaya çalışıyorum esasında.

Denizgezen

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Doğru söylüyorsunuz hocam hepsine yakma demek doğru olmaz eksiltme daha doğru bir tabir. Katılıyorum size 150 bin TL gibi bir fiyata alınacak tofaş uğraştıracaktır. Yoksa benim tofaşlarla alıp veremediğim bir şey yok aksine severim fakat anlamayan birisini arabalardan bile soğutabilecek kapasitede bir araçtır kendisi bunu anlatmaya çalışıyorum esasında.
Ölüsü adamı hayattan soğutur. Bende senin dediklerini söylüyorum.
Çoğu tanıdığımda tofaş var. Çoğu diri araçlar. Fakat gene de sorun illaki çıkarır.
Yukarı da yazdım. Söylediklerine katılıyorum

SS Alpha

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
600
İsim
Talha Açıkgöz
Hocam hiç mi görmediniz show haberde ortadan ikiye yarık tofaş

HDogus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
422
İsim
Doğuş Akyürek
Fiyatından ziyade arabanın km ve bakımı önemli. Kötü kullanılan bir arabaysa alınmaz.

TrackVoice

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,199
İsim
İsimsiz
İlgilendiği Kategoriler
Baydırmen
Instagram
TheCarSave
Steam
TrackVoice

Aracı alırken içerisinds yağ yoktu adam 1 sene kullanmış ama arabadan anlamıyor sadece sürmüş yakıt atıp birde arada yağ koyuyormuş hafiften yağ yakıyor birde su eksiltme durumu var ama yine de idare ediyor.

Yaman27

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Yusuf yaman
Alırsan sanayi ile akraba olma ihtimalin çok yüksek olur

Aderal

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru