Neler Yeni

TOGG, Ankara'da trafikte görüntülendi!

şahin doğan

80+ Platinum
Yurtdışında da içten yanmalı motorlu araçlara göre pahalı. zaten Merak etme senden daha iyi ekonomi biliyorum rahat ol neyden yüksek olduğunuda biliyorum. Zaten açıklamaya bakarsan aracı %10 gibi vergi dilimiyle satacaklar yani segmentindeki elektrikli araçlardan nerdeyse yarı yarıya ucuz olacak.
Vayyyy benden iyi ekonomi biliyormuş :d ego tavan .d Aferin abisi ekonomi iyidir öğren.

HacıSOFU

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,098
İsim
Hacı
Fenaa.

şahin doğan

80+ Platinum
Şu an elektrikli araçlar içten yanmalı modellere göre üretim maliyeti vs pahalı olduğu için araçlar da pahalı oluyor. Ancak bu parçaların sürekli çıkması, teknoloji gelişmesi gibi etkenler birkaç sene içerisinde maliyetlerin düşeceği yönünde. Sadece TOGG değil diğer elektrikli araçlar için de geçerli. Nasıl ki telefon, bilgisayar ilk çıktığında pahalı olduğu için çok az kişi alıyorsa şimdi de öyle fiyatlar ileride düşecek. Pozitif düşünün sürekli karalayarak bir yere varamayız.
Sen arabanın parçalarının TL ile alındığını mı zannediyorsun ki fiyatlar düşecek diyorsun ? Yıllardır varil fiyatını dolar bazında aynı fiyata aldığımız benzin durmadan zam yiyordu mesela ? Neden fiyatı düşmedi ?

Nasparus

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,684
İsim
Yusuf
İlgilendiği Kategoriler
Sistem Toplama, JS, İktisat, Felsefe, İslam, Müzik
Elektrikli arabanın TR'de bile pahalı olmasının sebebi vergi biliyorsun değil mi ? Türkiye'mizin! olan Araba bana ucuz değilse, vergisi benim için düşük değilse ben neden alayım veya sevineyim burayı çözemedim.
Liderimiz daha zengin olacak buna sevinmelisin(!)

OnurCiftci26

80+ Bronze
Elektrikli arabanın TR'de bile pahalı olmasının sebebi vergi biliyorsun değil mi ?
Elektrikli araçlardan alınan vergi diğer içten yanmalılardan daha az alınıyor biliyorsun değil mi? %10 ve %40 alınıyor. Diğer araçlar en düşüğü %50 %220'ye kadar çıkıyor.
Sen arabanın parçalarının TL ile alındığını mı zannediyorsun ki fiyatlar düşecek diyorsun ?
Araçların parçalarının fiyatı Dolar ile alınsa bile yurt dışında parçalar ilerleyen senelerde ucuzlayacak diyorum anlamıyorsun galiba?

Kaan ÇABUK

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
,

Araçların parçalarının fiyatı Dolar ile alınsa bile yurt dışında parçalar ilerleyen senelerde ucuzlayacak diyorum anlamıyorsun galiba?
10 dolar olan parça 5 dolar oldu diyelim, fakat 10 dolarken dolar kuru 10tl ise 5 dolar olduğunda 20tl olacak bir şey değişmeyecek

MrYılmazer

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
371
İsim
Yusuf Yılmazer
Kime göre zor?Şu an suvlara o kadar çok ilgi var ki her seferinde size "1-2 ay sonra gelin" diyorlar.
Mesaj otomatik birleştirildi:

LA ANLAYIN ŞUNU ARTIK BU MODEL ASGARİ ÜCRETLİ ÇALIŞANLAR İÇİN DEĞİL YA
ne ugraşiyon cevap vermeye 😅😅
gercekci olup olayi kavriyamamis bile

MrBilgin

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,583
İsim
Yavuz

İceWolf

80+ Silver
Elektrikli araçlardan alınan vergi diğer içten yanmalılardan daha az alınıyor biliyorsun değil mi? %10 ve %40 alınıyor. Diğer araçlar en düşüğü %50 %220'ye kadar çıkıyor.

Boşuna cevap veriyorsun.,Amerikan, AB uşaklarının torunlarına. Bunların dedeleri DEVRİM'i yediler. Sen onlara TOGG umu anlatıyorsun. İyi bişey söylemelerinimi bekliyorsun. TOGG gibi bizim için yerli bir aracın piyasaya çıktığında bunların sahipleri olan USA ve AB li baronların üzülmelerini isterlermi sanıyorsun? Senin için Devrim ve TOGG yerli araba fakat onların yerli arabası FORD, WV, PEJO ve FIAT!

Son düzenleme:

Lost_Dragon

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
757
İsim
Göksel Gündüz
Hepimiz alabilcez inşallah 700bin₺ mis
Söylenenlere göre üretilecek arabalar en üst özelliklere sahip olacakmış. Onların da fiyatı 1 milyon 800 bin TL olacak diyorlar. Halkın alabilecek seviyedeki arabalar 2028'den sonra üretilmeye başlanacak diyorlar.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
920,908
Üyeler
142,835
Son üye
shut
Top Bottom