Neler Yeni

Topladığım bilgisayar için tavsiye verebilir misiniz?

THANOS14

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
35
İsim
Enes Ceylan
Sistem şu şekilde;

AMD Ryzen 5 5600
ID-COOLING SE-214-XT White ARGB işlemci soğutucu
Gigabyte B550 Gaming X V2
Gigabyte RTX 3060 Ti
Kingston Fury 8+8 3600 MHz Ram
NZXT H510 Flow
Thermaltake Litepower 650W PSU
Kioxia 500GB M2 SSD x2

Hazır sistemlerde bir parça hoşuma gitse diğeri hoşuma gitmiyordu ben de olmasını istediğim parçalarla özenle toplamaya çalıştım. Bu kasa hoşuma gidiyordu bunu tercih ettim. Anakart kasada küçük kalmasın diye bilerek ATX tercih ettim. PSU eski bilgisayardan kaldığı için ekstra masraf yapmamak adına onu kullandım. SSD çirkin görünmesin diye üstüne soğutucu bile taktım. RGB sevmediğim için hiçbir parçayı RGB tercih etmedim. Bir tek işlemci soğutucu var. Onu da kasaya uyumlu olsun diye beyaz aldım mecburen ARGB oldu. Zaten kapalı kullanıyorum. Kasanın önüne de bir tane daha NZXT fan ekledim. Ben olsaydım şunu da yapardım dediğiniz tavsiyelerinizi bekliyorum. Aklımda anakart, ekran kartı ve CPU için beyaz sleeved kablo takmak var. Onun haricinde aklımda olan şeylerin hepsini yaptım. Belki ileride full modüler bir 80+ PSU alabilirim. Fotoğraflarını atıyorum. Tavsiyeleriniz varsa bekliyorum. Bu arada son fotoğraftaki kabloları gizlemek için fikriniz var mı? Teşekkürler.

Ekler

• IMG_0433.JPEG
    IMG_0433.JPEG
    642 KB · Hit: 38
  • IMG_0434.JPEG
    IMG_0434.JPEG
    708.2 KB · Hit: 37
  • IMG_0435.JPEG
    IMG_0435.JPEG
    1.1 MB · Hit: 36
Son düzenleme:

Enes34Nacir

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,703
İsim
Enes Nacir
İlgilendiği Kategoriler
Toplama kasa
Hocam kule tipi fanın modeli ne

Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
emre eyiol
İyi günlerde kullan hocam. Çok güzel kasa olmuş. Psu’yu değiştirdiğinde full modüler bişi alırsan kablolarla da siyah olur. Belki o renkli kablolara göre gözüne daha hoş görünebilir. Onun dışında tüm parçaları kaliteli olanlardan seçmişsin. Ben de bu rgb işini sevmiyorum. Yakın zamanda ben de sıfır rgb topladım. Tekrar hayırlı olsun, kazasız, belasız, arızasız olsun.

THANOS14

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
35
İsim
Enes Ceylan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
İyi günlerde kullan hocam. Çok güzel kasa olmuş. Psu’yu değiştirdiğinde full modüler bişi alırsan kablolarla da siyah olur. Belki o renkli kablolara göre gözüne daha hoş görünebilir. Onun dışında tüm parçaları kaliteli olanlardan seçmişsin. Ben de bu rgb işini sevmiyorum. Yakın zamanda ben de sıfır rgb topladım. Tekrar hayırlı olsun, kazasız, belasız, arızasız olsun.
Teşekkür ederim. Kablolarda beyaz daha güzel durmaz mı?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Çok iyimis hocam sistemin 10/10 valla iyi günlerde kullanın
Teşekkürler

THANOS14

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
35
İsim
Enes Ceylan
Tabi öyle de güzel olur. Kasan siyah beyaz zaten.
Önerebileceğiniz beyaz kablo var mı? Bir de marka çok önemli mi bu kablolarda? Ben aratıyorum markasız şeyler çıkıyor karar veremedim.

Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
emre eyiol
Önerebileceğiniz beyaz kablo var mı? Bir de marka çok önemli mi bu kablolarda? Ben aratıyorum markasız şeyler çıkıyor karar veremedim.
Ben de şu an araştırıyorum hiç bilmediğim markalar hakikaten. Ama bu kablo işi için psu’yu değiştirmeyi bekleyeceksin değil mi?

THANOS14

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
35
İsim
Enes Ceylan
Ben de şu an araştırıyorum hiç bilmediğim markalar hakikaten. Ama bu kablo işi için psu’yu değiştirmeyi bekleyeceksin değil mi?
Sleeved kabloları PSUdan çıkan kablolara ek yapıyorsun diye biliyorum. Yani bu sleeved kabloların bir ucu dişi bir ucu erkek.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
951,847
Üyeler
149,992
Son üye
İsmail007
Top Bottom