Neler Yeni

Topladığım bilgisayarı inceler misiniz ?

G0KHAN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
83
İsim
Gökhan Ceylan
Bütçe
10.000
Elimde ddr3 1050 ti bir sistem var Rekabetçi oyunlar oynuyorum fakat 4. nesil işlemcim ağlıyor artık elimdeki güç kaynağı ve ekran kartını kullanarak 10.000 tl bütçem ile aklımın yettiğince şöyle bir şey oluşturdum
parçaları uyumlu seçmiş miyim ve sizce uygun mudur sormak istedim. Bu bütçelere daha iyi bir öneriniz var mı ?

Ekler

• resim_2024-05-20_013300803.png
    resim_2024-05-20_013300803.png
    92.6 KB · Hit: 41
Dahası  
Reaksiyon skoru
79
İsim
kaan cuvadar
Elimde ddr3 1050 ti bir sistem var Rekabetçi oyunlar oynuyorum fakat 4. nesil işlemcim ağlıyor artık elimdeki güç kaynağı ve ekran kartını kullanarak 10.000 TL bütçem ile aklımın yettiğince şöyle bir şey oluşturdum
parçaları uyumlu seçmiş miyim ve sizce uygun mudur sormak istedim. Bu bütçelere daha iyi bir öneriniz var mı ?
500 gb msi boş para 1 tb kingstone alın işlemciye biraz daha koyup kesinlikle 5600 yapın asla pişman olmayacaksınız ve elindeki power nedir

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Elimde ddr3 1050 ti bir sistem var Rekabetçi oyunlar oynuyorum fakat 4. nesil işlemcim ağlıyor artık elimdeki güç kaynağı ve ekran kartını kullanarak 10.000 TL bütçem ile aklımın yettiğince şöyle bir şey oluşturdum
Pek olmamış bence. Kasa ve SSD gerekli mi? Onlar lazım değilse 10-11K civarı AM5 önereyim direkt 😀

G0KHAN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
83
İsim
Gökhan Ceylan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
500 gb msi boş para 1 tb kingstone alın işlemciye biraz daha koyup kesinlikle 5600 yapın asla pişman olmayacaksınız ve elindeki power nedir
500 gb benim için gayet yeterli hocam elimde ekstra 500 gb sata ssd var zaten onunla fazlalığı idare ederim diye düşünüyorum elimde rampage marka 500w 80+ bronze bi psu var
Mesaj otomatik birleştirildi:

Pek olmamış bence. Kasa ve SSD gerekli mi? Onlar lazım değilse 10-11K civarı AM5 önereyim direkt 😀
elimde kasa var ama döküntü halde değiştirmem lazım pişman olmazsın diyorsanız bütçeyi biraz daha zorlarız ilerde ekran kartını da güncellemeyi düşünüyorum zaten

Dahası  
Reaksiyon skoru
79
İsim
kaan cuvadar
500 gb benim için gayet yeterli hocam elimde ekstra 500 gb sata ssd var zaten onunla fazlalığı idare ederim diye düşünüyorum elimde rampage marka 500w 80+ bronze bi psu var

elimde kasa var ama döküntü halde değiştirmem lazım pişman olmazsın diyorsanız bütçeyi biraz daha zorlarız ilerde ekran kartını da güncellemeyi düşünüyorum zaten
o psu gram güven vermiyor onu satıp daha iyisini alamazmısın

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1

AM4 şuan ölü yatırım olur bence. Mümkünse DDR5 alın, bütçeyi çok aşmıyor ama kasa ve SSD dahil değil onlara sonradan ayrı bütçe açmak gerekir bu durumda 😅

G0KHAN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
83
İsim
Gökhan Ceylan
o psu gram güven vermiyor onu satıp daha iyisini alamazmısın

AM4 şuan ölü yatırım olur bence. Mümkünse DDR5 alın, bütçeyi çok aşmıyor ama kasa ve SSD dahil değil onlara sonradan ayrı bütçe açmak gerekir bu durumda 😅

işlemciyi kutulu alırsam ekstra soğutucu işinden daha mantıklı olur sanırım

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
işlemciyi kutulu alırsam ekstra soğutucu işinden daha mantıklı olur sanırım
İşlemciyi kutusuz soğutucusuz alıp ucuz kule tipi soğutma alsan daha mantıklı.

Şunun gibi.

Alternatif olarak AM4 de atayım, mümkünse diğer parçaları erteleyip AM5 DDR5 alın ama onu alamazsanız bu da iş görür. Bunda bütçe yeteceği için SSD ve kasayı da ekledim. Soğutucu olarak iki sistem için de üstte attığım iş görür ama daha iyi bütçelere daha güzellerini de alabilirsiniz.

Son düzenleme:

G0KHAN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
83
İsim
Gökhan Ceylan
İşlemciyi kutusuz soğutucusuz alıp ucuz kule tipi soğutma alsan daha mantıklı.

Şunun gibi.

Alternatif olarak AM4 de atayım, mümkünse diğer parçaları erteleyip AM5 DDR5 alın ama onu alamazsanız bu da iş görür. Bunda bütçe yeteceği için SSD ve kasayı da ekledim. Soğutucu olarak iki sistem için de üstte attığım iş görür ama daha iyi bütçelere daha güzellerini de alabilirsiniz.
hocam öbür türlü biraz hesap yaptım olmuyor bütçe yetmicek ama biraz daha bakınca evet ryzen 5 5500 ile 5600 arasında çok fark var işlemciyi 5600 alıcam yardımcı olduğun için çok sağol bu attığın sistemi toplayacağım sanırım

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
hocam öbür türlü biraz hesap yaptım olmuyor bütçe yetmicek ama biraz daha bakınca evet ryzen 5 5500 ile 5600 arasında çok fark var işlemciyi 5600 alıcam yardımcı olduğun için çok sağol bu attığın sistemi toplayacağım sanırım
AM4 önerimi toplayabilirsin o zaman yapacak bir şey yok 😅

R5 5600 de çok iyidir tabi, 5500 den de baya daha güçlüdür. Önerdiğim B550 anakart da Gen4 desteği verir. AM4 de tek sorun işlemciyi yükselteyim dediğin zaman yine anakart+ram masrafı olacak.

Top Bottom