Neler Yeni

Topladığım sistem olmuşmu

_Emir

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,945
İsim
Emir
Oyun ve muhasebe %80 oyun
Bu iki sistemden birisnii alabilirsniz tek fark kasaları.
Sisteme ek olarak soğutcu takman gerekiyor https://www.akakce.com/islemci-sogu...ss-assassin-120-se-argb-fiyati,277759349.html bu hayli hayli yeter

Klavye olarak custom denilen klavyeler var
Örnek
Bu tarz klavyeler hoşuna gider mi yoksa türkçe klavyeler mi istersn?

adem trg

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
35
İsim
Adem trg
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bu iki sistemden birisnii alabilirsniz tek fark kasaları.
Sisteme ek olarak soğutcu takman gerekiyor https://www.akakce.com/islemci-sogu...ss-assassin-120-se-argb-fiyati,277759349.html bu hayli hayli yeter

Klavye olarak custom denilen klavyeler var
Örnek
Bu tarz klavyeler hoşuna gider mi yoksa türkçe klavyeler mi istersn?
Şimdi ben üst duzey bir pc diziyorum kasa güzel değil anakart boş 2. Ssd yeri bike yok ssd 500 gb hiç birşeye yetmez ram rgb değil ekran kartı 3 fanlı tercih ediyorum görüntü amaçlı ben bu sekilde bir üst duzey pc diziyordum bu benim işim gormez benim PC için ekran kartını 7900 grr ye tukselttim ve ileride 7700x islemci alacağım yani bu sisteme dusemem ust düzey topluyordum ben
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yaşıyormusun hâlâ 😂

Son düzenleme:

samaras00

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,067
İsim
veli gok
İlgilendiği Kategoriler
TEKNOLOJİ
Değiştirilecek kısımlar:
Anakart : asus prime B650M-K
Ekran karti: palit 4070tisuper +7.695 tl olan
Ram: lexar ares rgb 2x16 +2.870 tl olan
Ssd : samsung 980 pro 1tb
Kasa : vento vg4200s
Sogutucu : thermalight aqua elite 360mm
Bu değişikler 57k yapıyor.

Bu sisteme 2k.monitor yakışır. Diğer ekipmanlarinizdan kısıp 2k monitör almanızı tavsiye ederim .

Esca

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
198
İsim
Can ŞİMŞEK

samaras00

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,067
İsim
veli gok
İlgilendiği Kategoriler
TEKNOLOJİ
Değiştirilecek kısımlar:
Anakart : asus prime B650M-K
Ekran karti: palit 4070tisuper +7.695 tl olan
Ram: lexar ares rgb 2x16 +2.870 tl olan
Ssd : samsung 980 pro 1tb
Kasa : vento vg4200s
Sogutucu : thermalight aqua elite 360mm
Bu değişikler 57k yapıyor.

Bu sisteme 2k.monitor yakışır. Diğer ekipmanlarinizdan kısıp 2k monitör almanızı tavsiye ederim .
Eğer valorant csgo gibi işlemci bazlı oyun oynayacaksan ekran karti değişikliği yapmayıp işlemciyi 7800x3d değiştirebilirsiniz. Yada ekran karti odaklı oyunlar oynayacaksınız önerdiğim gibi yapabilirsiniz . Ikiside olur diyorsanız. Ekran karti değişikliğinden yanayım. Nedeni ise 7500f size 300+ fps sağlar. O da yeterli bence

adem trg

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
35
İsim
Adem trg
o işlemci oraya olmuşmu reis
Değişecek ileride

Eğer valorant csgo gibi işlemci bazlı oyun oynayacaksan ekran karti değişikliği yapmayıp işlemciyi 7800x3d değiştirebilirsiniz. Yada ekran karti odaklı oyunlar oynayacaksınız önerdiğim gibi yapabilirsiniz . Ikiside olur diyorsanız. Ekran karti değişikliğinden yanayım. Nedeni ise 7500f size 300+ fps sağlar. O da yeterli bence
Simdi ben bu sistemi ileride geliştirmek için yaptım her geçen gün gelisecek atıyorum islemci. ekran kartı şu anlık 7900 gre seçtim katmayı unutmuşum kasa vsm bunlar önemli benim için göz zevki açısından malesef önem veriyorum csgi valorant vs. Fazla oynamam o yüzden şimdilik boyle monitör ise ileride bunu yana alıp 2 k hir monitöre geçeceğim şimdi bu söylediklerime göre sistem mantıklı mı genellikle her parçayı en düşük seçiyorlar işlemci ve ekran kartı yuksek oluyor fp ama istedigim bu degildi dediğim gibi malesefki göz zevkine çok önem veriyorum

Son düzenleme:

Vazq3ex

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Ahmet
Top Bottom