Neler Yeni

Toplama Bilgisayar Konusunda Yorum

Rubin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Deniz Bakan
Bütçe
22000
Arkadaşlar selamlar, bu hafta veya haftaya bir toplama bilgisayar alacağım ancak toplamış olduğum PC konusunda farklı fikirlere ihtiyacım var. Belirli bir bütçeyi aşmadan aşağıda gördüğünüz bilgisayarı topladım. Normal şartlarda tam zamanlı bir laptop kullanıcısı olduğum için masaüstü piyasasında oluşan gelişmelere artık pek hakim değilim. Yorum ve fikirleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

AMD Ryzen 5 5500 4.10 gHz
MSI A320M-A Pro 3200mhz (OC)
Corsair Vengeance 3200mhz CL16 32(16x2) RAM
Sapphire Radeon 6700 XT Nitro+
WD Green 480gb NVMe M2 SSD
Powerboost 500W Quark ATX güç kaynağı
ASUS 23'5 VG24VQR monitör

keedy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
137
İsim
Eren Yayla
Hocam anakart ve işlemci bu bütçe için çok kötü. Ayrıca Powerboost kasa ve 500W yetersiz. Tavsiyem hazır sistemler, isterseniz öneride bulunabiliriz.

NightWish2434

80+ Silver
Arkadaşlar selamlar, bu hafta veya haftaya bir toplama bilgisayar alacağım ancak toplamış olduğum PC konusunda farklı fikirlere ihtiyacım var. Belirli bir bütçeyi aşmadan aşağıda gördüğünüz bilgisayarı topladım. Normal şartlarda tam zamanlı bir laptop kullanıcısı olduğum için masaüstü piyasasında oluşan gelişmelere artık pek hakim değilim. Yorum ve fikirleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

AMD Ryzen 5 5500 4.10 gHz
MSI A320M-A Pro 3200mhz (OC)
Corsair Vengeance 3200mhz CL16 32(16x2) RAM
Sapphire Radeon 6700 XT Nitro+
WD Green 480gb NVMe M2 SSD
Powerboost 500W Quark ATX güç kaynağı
ASUS 23'5 VG24VQR monitör
çok kötü..
bakın bunlara.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam anakart ve işlemci bu bütçe için çok kötü. Ayrıca Powerboost kasa ve 500W yetersiz. Tavsiyem hazır sistemler, isterseniz öneride bulunabiliriz.
ve kasa, o işlemci darboğaz yapar bir kere.

Rubin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Deniz Bakan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Elbette önerilere açığım lütfen fikrinizi söyleyin çünkü aceleye gelmesi muhtemel bir durumu var. Acil müdahale için birebir durumda

keedy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
137
İsim
Eren Yayla
Elbette önerilere açığım lütfen fikrinizi söyleyin çünkü aceleye gelmesi muhtemel bir durumu var. Acil müdahale için birebir durumda
Arkadaşın attığı sistemleri alın kesin olarak. Piyasadaki belki de en iyi sistemler. AMD veya Nvidia kendinize uygun olarak seçebilirsiniz.

Rubin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Deniz Bakan
Arkadaşın attığı sistemleri alın kesin olarak. Piyasadaki belki de en iyi sistemler. AMD veya Nvidia kendinize uygun olarak seçebilirsiniz.
Kesinlikle bu PCler kat be kat iyi katılıyorum. Şuan maalesef elimde olan en büyük sorun monitörü dahil etmem gerektiği bütçeme. Bu konuda ekstra bir hamle gerekiyor bir öneriniz var mı?

keedy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
137
İsim
Eren Yayla
Kesinlikle bu PCler kat be kat iyi katılıyorum. Şuan maalesef elimde olan en büyük sorun monitörü dahil etmem gerektiği bütçeme. Bu konuda ekstra bir hamle gerekiyor bir öneriniz var mı?
AMD sistemin üzerine 1080P 165 HZ IPS monitör alsanız hocam? Zaten fiyatları 3 3,5 bin lerde seyrediyor.

Rubin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Deniz Bakan
AMD sistemin üzerine 1080P 165 HZ IPS monitör alsanız hocam? Zaten fiyatları 3 3,5 bin lerde seyrediyor.
Sanıyorum en mantıklı ve makul durum o olacak gibi çok teşekkür ederim. Elimde var olan sistemi gördüğüm kadarı ile kurtarmanın hiç bir yolu yok.

Top Bottom