Neler Yeni

Toplamış olduğum sistemin eksikleri nelerdir? ❗

Dahası  
Reaksiyon skoru
88
İsim
Muhammet açıkgöz
Screenshot_2023-05-30-00-12-25-740_com.miui.notes.jpg

Mesaj otomatik birleştirildi:

Toplamış olduğum sistemde eksik ya da hatalı bir parça varsa söylerseniz sevinirim
Sistem sizce fiyat performans ve parça kalitesi olaraktan iyi mi değiştirilmesi gereken parçalar var mıdır aynı performansta aynı kalite daha düşük bütçeli bildiğiniz herhangi bir şey varsa öneriye her zaman açığım teşekkür ederim...

• Beğen
Reaksiyonlar: Che_

Mirac.20

80+
ekran kartını İşlemci tam beslemeyebilir ama 7.nesil amd ye tam hakim değilim anakart ile o.c yapılıyor bilginiz varsa güzel işler çıkabilir 360 mm sogutma ile

Dahası  
Reaksiyon skoru
88
İsim
Muhammet açıkgöz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
ekran kartını İşlemci tam beslemeyebilir ama 7.nesil amd ye tam hakim değilim anakart ile o.c yapılıyor bilginiz varsa güzel işler çıkabilir 360 mm sogutma ile
Overclock yapmayı bilmiyorum fakat overclock yaptığım zaman 7600x istemi rahatça besleyebileceğini düşündüğüm için tercih yaptım sizce overclock yaptıktan sonra 360 mm soğutucu işlemciye yeter mi Bir de overclock yaptıktan sonra işlemci rahatlıkla ekran kartını vestelme orasını tam bilmiyorum

Dahası  
Reaksiyon skoru
88
İsim
Muhammet açıkgöz
56 bin TL tutuyor 1080p oyunculuk için kullanılam aklınızda daha güzel bir fikir varsa değerlendirebilirim

Dahası  
Reaksiyon skoru
88
İsim
Muhammet açıkgöz
Dahası  
Reaksiyon skoru
88
İsim
Muhammet açıkgöz
60k verip sistem alıp 1080 pde niye kullanıyosun o ekran kartı 1080p için geliştirilmemiş ki her türlü darboğaz yiceksin
Rayzen 5.7600x almamın sebebi de o zaten 360 mm soğutucu da ekledim sistemi yani almadım ama parçaları hepsini toplu Birlik alacağım işlemciye overclock yapıp performansını arttırıp darboğaz oranını minimuma çekmeye çalışacağım elimden geldiğince ki düşünmüyorum yani kolay kolay da darboğaz yapmaz umarım çünkü overclock da yapacağım

60k verip sistem alıp 1080 pde niye kullanıyosun o ekran kartı 1080p için geliştirilmemiş ki her türlü darboğaz yiceksin

60k bu sisteme vericeğine 3060ti 5600lü hazır sistem al sonsuza kadar yeter sana 1080p de
Ama şimdi ben arka planda kayıtta almayı düşünüyorum uzun vadede hem de bayağı uzun vadede bu sistemi kullanacağım için bir müddet sonra trafik isteyen oyunlarda yetersiz kalacağım mesela örnek vermek gerekirse pubg'de bu sistemin ortalama verdiği bes değeri 200 civarları 180 200 civarları yani bu 180 200 civarlarda güzel bir FPS bence güzel yani bilmiyorum ben cidden çok düşündüm çok şey yaparaktan fikir alaraktan toplamaya çalıştım bu sistemi sadece burada sormak istediğim şey benim sistemde daha uygun hem fiyat hem performans kalite açısından daha güzel parçalar olursa değişiklik yapabilirdim o yüzden soru sordum yani konu açtım yani beni yanlış anlama yani cümlemi ters anlamayın sadece kendime olabildiğince iyi telaffuz etmeye çalışıyorum

60k bu sisteme vericeğine 3060ti 5600lü hazır sistem al sonsuza kadar yeter sana 1080p de
Bir de zaten benim çıkabileceğim kadar yukarıya çıktım meblağ olaraktan yani bu fiyattan bir kuruş yukarıya çıkamam açıkçası bütün parçalarım hazır monitör mouse klavye kulaklık sadece bir geriye kalan kasaydı kasayı da bu şekilde düşündüm

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
49,063
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Daha mantıklı PSU/ANAKART/CPU seçimleri ile ucuzlayabilir. 7600X/70Ti sistem için 1000W aşırı fazla. Bu sistemden aynı anda 2.5 tanesini falan çalıştırır muhtemelen oyunda.

Bunu al

İşlemcide X versiyonuna gerek yok. Ya 7700X al ya da düz 7600 al

Anakart konusunda da bu kadar üst seviye bir anakarta ihtiyacın yok. Bu attığım bile fazla sayılır. Sadece tipi biraz düzgün dursun diye atıyorum

Artan parayla ekran kartını 4080 veya işlemciyi 7700X falan yapabilirsin. Ayrıca düz 7600 + 4080 + 1440p bir monitör ile alman tavsiyemdir

Dahası  
Reaksiyon skoru
88
İsim
Muhammet açıkgöz
Daha mantıklı PSU/ANAKART/CPU seçimleri ile ucuzlayabilir. 7600X/70Ti sistem için 1000W aşırı fazla. Bu sistemden aynı anda 2.5 tanesini falan çalıştırır muhtemelen oyunda.

Bunu al

Anakart konusunda da bu kadar üst seviye bir anakarta ihtiyacın yok. Bu attığım bile fazla sayılır. Sadece tipi biraz düzgün dursun diye atıyorum

Artan parayla ekran kartını 4080 veya işlemciyi 7700X falan yapabilirsin. Ayrıca düz 7600 + 4080 + 1440p bir monitör ile alman tavsiyemdir
Teşekkür ederim önerilerin için ❤️
Müsaadenle birkaç soru sorabilir miyim
Şimdi power supplay'dan başlayalım ben sistemde overclock yapıp 4.070 TL darboğaz yapmasını önlemeye çalışacağım açıkçası 1000 mat tercih etmemin sebebi oydu 1 olaraktan eğer ki 850 watt aynı senin attığın power suplayı alırsam overclock yaptığım zaman güç yetmezlik gibi bir durumu oluşur mu
İkinci sorum da şu
İşlemci overclock yapacağım için tercih etmiştim aslında o anakartı çünkü anakartın işlemciyi ya da diğer parçalara soğutma etkisi gayet güzel interneti de çoğu kişi beğenmiş o yüzden o anakartı tercih ettim hem de ileriye dönük önü açık çok güzel bir anakart diye söylendi bana o yüzden tercih yaptım yani oyunlarda performansımı etkiler mi ısınma sorunu olur mu bilmediğim için bunu da sormak istedim ama ekran kartını değiştirmeyi düşünmüyorum çünkü 2K monitör kullanmayacağım 1080p de oyun oynamayı düşünüyorum eğer ki ekran kartını yükseltirsem bu sefer darboğaz yani garanti olur ama işlemci söylediğin gibi 7.700 x yapabilirim ama 7.600x'den daha güzel bir işlemci mi bilmiyorum onu da söylersen çok sevinirim overlok ve normal bir full performansı nasıl 7.700x in

Bunu al

Ama araştırmalarıma göre 7700x ile 7600x arasında 2 3 k para farkı var ve performansta arasında pek yok diye söyleniyor şu an internette biraz eğer ki o konularda şeyseniz daha net çok iyi bilgileriniz varsa ve beni bilgilendirirseniz çok sevinirim

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
49,063
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Teşekkür ederim önerilerin için ❤️
Müsaadenle birkaç soru sorabilir miyim
Şimdi power supplay'dan başlayalım ben sistemde overclock yapıp 4.070 TL darboğaz yapmasını önlemeye çalışacağım açıkçası 1000 mat tercih etmemin sebebi oydu 1 olaraktan eğer ki 850 watt aynı senin attığın power suplayı alırsam overclock yaptığım zaman güç yetmezlik gibi bir durumu oluşur mu
İkinci sorum da şu
İşlemci overclock yapacağım için tercih etmiştim aslında o anakartı çünkü anakartın işlemciyi ya da diğer parçalara soğutma etkisi gayet güzel interneti de çoğu kişi beğenmiş o yüzden o anakartı tercih ettim hem de ileriye dönük önü açık çok güzel bir anakart diye söylendi bana o yüzden tercih yaptım yani oyunlarda performansımı etkiler mi ısınma sorunu olur mu bilmediğim için bunu da sormak istedim ama ekran kartını değiştirmeyi düşünmüyorum çünkü 2K monitör kullanmayacağım 1080p de oyun oynamayı düşünüyorum eğer ki ekran kartını yükseltirsem bu sefer darboğaz yani garanti olur ama işlemci söylediğin gibi 7.700 x yapabilirim ama 7.600x'den daha güzel bir işlemci mi bilmiyorum onu da söylersen çok sevinirim overlok ve normal bir full performansı nasıl 7.700x in

Ama araştırmalarıma göre 7700x ile 7600x arasında 2 3 k para farkı var ve performansta arasında pek yok diye söyleniyor şu an internette biraz eğer ki o konularda şeyseniz daha net çok iyi bilgileriniz varsa ve beni bilgilendirirseniz çok sevinirim
7600X ile 7600 arasında da az fark var ama düz 7600 500 TL ucuz. 500 TL beleş bir nevi.
850W fazla fazla yeter. O sistem oyunda en fazla 500W falan çeker. OC yapsan 550W falan. Seni kırmamak için 600W olsun :D
Ayrıca attığım anakart zaten 7600' ü dibine kadar OC yapabilecek güçte. O yüzden o kadar güçlü bir anakarta ihtiyacın yok.

Dahası  
Reaksiyon skoru
88
İsim
Muhammet açıkgöz
7600X ile 7600 arasında da az fark var ama düz 7600 500 TL ucuz. 500 TL beleş bir nevi.
850W fazla fazla yeter. O sistem oyunda en fazla 500W falan çeker. OC yapsan 550W falan. Seni kırmamak için 600W olsun :D
Ayrıca attığım anakart zaten 7600' ü dibine kadar OC yapabilecek güçte. O yüzden o kadar güçlü bir anakarta ihtiyacın yok.

O zaman 7.600 mü almalıyım yoksa 7.700x mi almalıyım çünkü overclock yapıp darboğazı engellemem lazım

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
49,063
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)

O zaman 7.600 mü almalıyım yoksa 7.700x mi almalıyım çünkü overclock yapıp darboğazı engellemem lazım
Gerekli parçaları üstteki mesajımda attım. PSU/ANAKART/CPU yu değiş. 4070Ti' 4080 yapıp monitörü 2k al. Çok daha iyi olur aynı fiyata gelir muhtemelen. 1080p boş iş hele bu paralara enayilik. Monitörü 4k bile seçebilirsin.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
935,820
Üyeler
147,019
Son üye
Oystrich
Top Bottom