Neler Yeni

8000TL APU Sistem Toplama Önerisi

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Emre Yıldırım
Bütçe
8000
Merhaba, R5 5600G'li sistem toplamak istiyorum. İleride işlemcinin darboğaz yapmayacağı en iyi ekran kartını eklemeyi planlıyorum. (1 sene sonra)
Yaklaşık 7-8 yıldır piyasaya uzak olduğum için söz konusu alanda bilgili arkadaşlardan yardımlarını rica ediyorum.
Ben aklımdaki soruları buraya bırakıyorum, bütçeyi ve beklentilerimi göz önünde bulundurarak beraber güzel bir sistem toplayalım. 🙂
Bütçe: 8000TL (Gerçekten güzel hazır sistemler varsa da önerebilirsiniz, her türlü yeniliğe, eleştiriye, öneriye açığım sadece bütçemi fazla zorlayamam 500TL aşabiliriz belki 😅)

Anakart: B450M S2H uygun geldi, sanırım R5 çalıştırabilmek için güncelleme gerekiyormuş, bunu yapabilecek bir eşim, dostum maalesef yok. Sıfır alırken güncelleme attırabilir miyim? Nerede yaptırabilirim yahut bununla hiç uğraşma şunu al diyeceğiniz anakartlar nelerdir?
Ram: 2x8GB CL16 3200MHz RAM eklemeyi düşünüyorum. Dual kit olarak satılanlar ile aynı RAM'den iki adet sipariş verip kullanmak arasında bir performans farkı var mıdır? (Dual kit'lerde seri numaraları uyumlu oluyor diye biliyorum) Ayrıca özellikleri aynı fakat markaları farklı RAM'ler arasında aşırı kalite farkı var mı?
Mesela T-Force Vulkan ve Corsair CMK16 arasındaki 350TL'lik fiyat farkı neden oluşur?
Depolama: 500GB M.2 SSD yeterli olacaktır bu hususta önerilerinizi yazabilirsiniz. M.2 pahalı gelir derseniz SATA önerebilirsiniz.
PSU: 500W ileriye yönelik yeterli olacaktır. Bu hususta gönül 80+ sertifikalı PSU ister fakat bu bütçeye o olmaz derseniz önerileri bekliyorum.
Kasa: Kasanın estetik durması ya da RGB'li olması gibi takıntılarım yok, sadece ileride ekran kartı ekleyeceğimi göz önünde bulundurarak hava akışının ve soğutmasının iyi olduğu bir kasa olması bu alanda tek tercihim.

Beklentilerim bu yönde ayrıca şu sistem hoşuma gitse de özellikle anakartı yetersiz gibi geldi. Ayrıca 400W PSU da ekran kartı ekleyince yeter mi? sorusunu oluşturdu.

Top Bottom