Neler Yeni

TRENDYOL' dan alınan Gtx 1660s Ekran Kartının OEM çıkması

pickpocket

Ventus☪
Moderatör
En İyi Cevap
27
Dahası  
Reaksiyon skoru
11,851
İsim
Ventus
İlgilendiği Kategoriler
Teknik Sorunlar
Instagram
www.instagram.com/serhatcanavci
Steam
www.steamcommunity.com/id/serhatcanavcii
Facebook
serhatcanavci
Twitter
AvciSerhatCan
Discord
Ventus#1033
Reddit
VentusTR
Arkadaşlar bende iadeden yanayım ancak Trendyola cok bastırıyorum, vaad edilen ürünü gönderin diye. 8 taksitlede aldığım için kart limitimi iade etsem bile hemen geri alamayacagım elim kolum baglı kaldı. Ürünü iade etmeden video çekerek alıp kullanmayıp tüketici mahkemesine başvursam sonuç alır mıyım sizce?
Çok çok para iadesi olur. Satıcı ürünün elinde olmadıgı için değiştiremeyeceğini beyan eder. Sonra mahkemede parasını ver o zaman der.

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Faruk YETER
gelen kargoyu alma geri yolla bitmiştir olay
hocam iade etmede sorun yaşamam zaten ancak bütün sistemi topladım sadece ekran kartı kaldı. Kredi kartı limitimin büyük kısmı bu ürüne gitti ve taksitle aldıgım icinde anında bütün miktarı iade etmeyecek banka 8 ay boyunca iade edecek. Bu durumda da ekran kartı alacak bütçem kalmıyor. Ne yapacağımı bilemedim bende kader işte

Behram

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
272
İsim
Abdurrahman
hayır hocam henüz kargoya bile verilmedi ama dediğim gibi kesinlikle linkte trendyolun vaad ettiği ventus model degil markasız nvidia ürün gelecek bizzat satıcı yazmış
Trendyol asistan var onun aç konuş böyle böyle bir durum ben ürünü almayacam yardımcı olsunlar sana sakın alma açma kabul etme istemediğin içine sinmeyen bir ürünü kimse satamaz sana ayrıca ortada ekran kartı yok artık ne gönderiyorlarsa :/

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Faruk YETER
ürün elindemi ?
Hayır hocam şu anda tedarik aşamasında kargoya bile verilmedi.. dediğim gibi iade problem olmayacaktır gerekirse hiç almam ancak iade edincede kredi kartımda kısa vadede ekran kartı alacak bütçe kalmayacak.. İki arada bir derede kaldım ciddi bir mağduriyet yaşıyorum gerçekten.. Trendyol gibi güya kurumsal bir aracıdan bu ürünü sevinip MSİ Ventus diye alıyorsunuz 8 taksit yapıp kartı ipotek ediyorsunuz bir kaç gün sonra satıcının bu cevabını görüyorsunuz... Trendyol ile daha öncede benzer problemler yaşadım herkesin dikkatli olmasını tavsiye ederim.

Behram

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
272
İsim
Abdurrahman
hocam iade etmede sorun yaşamam zaten ancak bütün sistemi topladım sadece ekran kartı kaldı. Kredi kartı limitimin büyük kısmı bu ürüne gitti ve taksitle aldıgım icinde anında bütün miktarı iade etmeyecek banka 8 ay boyunca iade edecek. Bu durumda da ekran kartı alacak bütçem kalmıyor. Ne yapacağımı bilemedim bende kader işte
Banka ile bir konuş böyle bir özel durum oldu kredi notun yüksek ise sorunun çözerler bildiğim kadarıyla

songokutr

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,188
İsim
haro
Arkadaşlar herkese merhaba. Henüz daha yeni üye oldum bu acil problemim için cevap aramaktayım. Durumu en baştan izah edeyim linkle birlikte; https://www.trendyol.com/msi/geforce-gtx...tId=386733

Bu ürünü trendyoldan 5998 TL ye görünce hemen aldım. Aldıktan bir kaç gün sonra soru cevap kısmında sorulan bir soruya satıcının cevap olarak : "merhaba ürün sıfır garanti süresi 2yıl faturalı garantili ama oem ürün olup kutusu yok acer marka kasa içinden sıfır makinelerden çıkardığımızı ürünler marka üzerinde yazmadığınıda bilgisini vermiş olayım msı değildir trentyol otomotik seçtiği için o katagoriden ekledik''

şeklinde cevap verdiğini gördüm. İlginç bir şekilde Trendyol gibi bir sitede başlıkta MSİ Ventus marka olarak belirtildiği halde satıcı Acer marka kasadan çıkma OEM ürün göndereceğini söylüyor (Ürün MSİ değil NVİDİA fabrikasyon olacak Tahminimce göndereceği ekran kartı bu linkte dk 6.55 te gördüğünüz kart olacaktır :
). Sonuç olarak dostlar bu durumda ne yapmam gerekir? 6000 TL ye bu ürün alınır mı ? Güvenilir midir ? Yoksa geldiği gibi teslim almadan iade mi etmeliyim ? Şimdiden çok teşekkürler yardımlarınız için..

Kargocudan hiç alma direk iade et.

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Faruk YETER
Trendyol asistan var onun aç konuş böyle böyle bir durum ben ürünü almayacam yardımcı olsunlar sana sakın alma açma kabul etme istemediğin içine sinmeyen bir ürünü kimse satamaz sana ayrıca ortada ekran kartı yok artık ne gönderiyorlarsa :/
asistanla yazıştım, 7 defa uzun uzun müşteri temsilcileriyle görüştüm vallahi pek bir şey çıkacagını sanmıyorum sadece mağduriyetimle kalacagım gibi görünüyor.. Düşüncem başlıkta yazanla alakası olmayan bir ürün gönderildi diyip başlıktaki ürünü istedigim talebiyle mahkemeye başvurmak.. Bu arada göndereceği ürün muhtemelen konu başlıgında gönderdiğim linkteki adamın kasadan cıkarıp gösterdiği markasız 1660s olacak diye düşünüyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

Banka ile bir konuş böyle bir özel durum oldu kredi notun yüksek ise sorunun çözerler bildiğim kadarıyla
Görüştüm taksitli iadeyi toptan olarak yapmaları mümkün değilmiş bende limit artırımı talebinde bulundum bakalım artık ..

Dahası  
Reaksiyon skoru
76
İsim
İsa
kargoya verilmediyse iptal et.

Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Ahmet
Hocam öncelikle çok geçmiş olsun, rezillik ötesi bir durum. En kestirme yol, iade etmek ve elbette siz de bunun farkındasınız. Demişsiniz, taksitle aldığım için taksitle para iade edilecek ve limit dolduğu için o süre zarfında da ürün alamayacaksınız. Ürünü iade ettikten sonraki prosedürü de bankayla görüşürseniz; elbette çözüleceğini düşünüyorum. Canınızın sıkmayın, umarım güzel sonuç alırsınız.

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Faruk YETER
Hocam öncelikle çok geçmiş olsun, rezillik ötesi bir durum. En kestirme yol, iade etmek ve elbette siz de bunun farkındasınız. Demişsiniz, taksitle aldığım için taksitle para iade edilecek ve limit dolduğu için o süre zarfında da ürün alamayacaksınız. Ürünü iade ettikten sonraki prosedürü de bankayla görüşürseniz; elbette çözüleceğini düşünüyorum. Canınızın sıkmayın, umarım güzel sonuç alırsınız.
Çok teşekkür ederim iyi dileklerin için hocam.. Bakalım muhtemelen iade edeceğim gibi duruyor hiç güvenli gelmedi bana da.. Bu arada herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum katkılarınız için..

Top Bottom