Neler Yeni

Trojan.exe buldu uyarısı.

Dusmax

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,004
İsim
Tayfun Yılmaz
Arkadaşlar USB'ye Windows kurmak için masaüstüne usb taktım ve kasperky direkt uyarı verdi Trojan.exe zararlı yazılım bulundu dosya ise MusaLLaT.exe nasıl temizlemek istersiniz diye 2 seçenek sundu.Sonra temizlemeye bastım Pc'ye 2 kere restart attı falan.Bu virüsü programlar algılar demi? Algılanamayan virüs var mıdır ki?

onurkaplan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
558
İsim
Onur
korsan windows kurmayın direk sitesinden indirip deneyin
sil uyarısını onayladıysanız silmiştir.

Dusmax

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,004
İsim
Tayfun Yılmaz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
korsan windows kurmayın direk sitesinden indirip deneyin
sil uyarısını onayladıysanız silmiştir.
Kanka hiç bir zaman korsan windows indirmedim.USB klasörü takınca açıldı ama sağ altta kasperky direkt uyarı verdi ve temizle dedim. Arından USB'yi biçimlendirdim.Kasperky ile hızlı tarama yaptım PC'ye ve tehdit bulmadı.Tam tarama da başlatayım mı?

onurkaplan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
558
İsim
Onur
Kanka hiç bir zaman korsan windows indirmedim.USB klasörü takınca açıldı ama sağ altta kasperky direkt uyarı verdi ve temizle dedim. Arından USB'yi biçimlendirdim.Kasperky ile hızlı tarama yaptım PC'ye ve tehdit bulmadı.Tam tarama da başlatayım mı?
söyledikleriniz yeterli.
windows kendi sitesinden işletim sistemini temiz bir şekilde indir
tekrardan kurulum yap.

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Arkadaşlar USB'ye Windows kurmak için masaüstüne usb taktım ve kasperky direkt uyarı verdi Trojan.exe zararlı yazılım bulundu dosya ise MusaLLaT.exe nasıl temizlemek istersiniz diye 2 seçenek sundu.Sonra temizlemeye bastım Pc'ye 2 kere restart attı falan.Bu virüsü programlar algılar demi? Algılanamayan virüs var mıdır ki?
USB ile bulaşan bir virüs kendisi. Tek olayı her yere sahte musallat klasörleri oluştırmak ve o virüsün çözümünü bizzat geliştiricisi bile yayınladı zaten silmesi çok kolay şuan, antivirüs halletmiştir.

Aykut D.

80+ Gold
USB ile bulaşan bir virüs kendisi. Tek olayı her yere sahte musallat klasörleri oluştırmak ve o virüsün çözümünü bizzat geliştiricisi bile yayınladı zaten silmesi çok kolay şuan, antivirüs halletmiştir.
Olm virüs yaparsında mUsalAt ismine patlıyorum fghkopğzdğhkpod

Dusmax

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,004
İsim
Tayfun Yılmaz
söyledikleriniz yeterli.
windows kendi sitesinden işletim sistemini temiz bir şekilde indir
tekrardan kurulum yap.
Kanka bu pcye yapmıcam kurulumu laptopa yapacaktım.Kasperky önce usbden temizledi sonra pcden temizledi şimdi tam tarama atıyo tekrar.Usbyi biçimlendirdim.Virüs programı virüs olsa bulur gibime geliyor.Bilgisayara format atamam içinde ki fotoğrafları her şekilde bir depolama birimine almam gerekir ve bundanda virüs bulaşır mı bilmem.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Şimdi ben tam tarama bitince tehdit bulunamadı der ise biçimlendirdiğim USB'ye Windows indirip yeni laptopa takıp kurucam.Virüs programı bulamadıysan bir sorun olacağını düşünmüyorum çünkü.

Kanka virüs programı olmadan önce ben bu usbyi çok güzel kullandım :D .Virüs programı tehdit bulamazsa biçimlendirdiğim USB ile yeni aldığım laptopa Windows kursam olur mu? Herhalde kendini gizleyen virüs yoktur PC'de

Dusmax

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,004
İsim
Tayfun Yılmaz
Arkadaşlar bilgisayar komple tarandı 850 bin dosya tarandı ve Güvenli dedi kasperky.106 dosya silmiş ve hepsi Trojan.Şimdi PC güvenli midir? Ben USB'ye windows kurup yeni bilgisayara taksam sorun olur mu?

Arkadaşlar bilgisayar komple tarandı 850 bin dosya tarandı ve Güvenli dedi kasperky.106 dosya silmiş ve hepsi Trojan.Şimdi PC güvenli midir? Ben USB'ye windows kurup yeni bilgisayara taksam sorun olur mu?
2. Tam taramayı yaptım ve komple temiz ama bu sefer 440 bin dosya taradı

Son düzenleme:
Top Bottom