Neler Yeni

TTNET DUBA YOK BİR İNTERNET YOK!

HSNCKMN

80+
Türk Telekom VDSL internet altyapısını kullanıyorum. 2-3 hafta önce taahhüt yenilemesi yaparak 35 Mbps olan hızımı 75 Mbps'ye çıkardım. Ancak, bu işlemler öncesinde Türk Telekom müşteri temsilcilerinden aldığım bilgiye göre altyapı 90 Mbps'ye kadar destekliyor dedikleri için 75 Mbps paketini tercih ettim. 3 hafta boyunca sorunsuz kullanım sağladım, ancak dün yağmur yağdı ve sabah saatlerinde internet bağlantı kopmaları başladı. Türk Telekom ekipleri bugün yaptıkları kontrolde altyapıda oksitlenme vb. sorun olmadığını, ancak santral ile ev arası mesafenin 500 metreyi aştığını belirterek en yüksek hızın 50 Mbps olduğunu söylediler. Akım geçtikçe belli bir süre sonra veri kaybı yaşandığını ifade ettiler. Keenetic Carrier DSL modem kullanıyorum ve bugün Snr Margin ayarını 13db'e sabitledim. Şu anda herhangi bir sorun yok gibi görünüyor. Sizce paket hızımı 50 Mbps'ye düşürmeli miyim?

Ekler

• Screenshot_20231115-124118_Chrome.jpg
    Screenshot_20231115-124118_Chrome.jpg
    227.6 KB · Hit: 52

john

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
612
İsim
john
İlgilendiği Kategoriler
Sıcak Fırsatlar.
bendede böyle bir sorun var 66mbps verebileceklerini söylüyorlar max ama keeneticin altyapıdan gelebilecek hız sayfasında 99 mbps gözüküyor.
benim paket 50 lik ve 14 günde bir bağlantı kesiliyor. bu snr margini de denedim hiçbir farkı olmadı bende ama belki sende olabilir çok sık kesiliyorsa. snr margini dene birsüre olmazsa 50 lik pakete geç geri. şahsen benim 14 günde bir kesiliyor sadece ve buda pek rahatsız etmiyor.

HSNCKMN

80+
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
bendede böyle bir sorun var 66mbps verebileceklerini söylüyorlar max ama keeneticin altyapıdan gelebilecek hız sayfasında 99 mbps gözüküyor.
benim paket 50 lik ve 14 günde bir bağlantı kesiliyor. bu snr margini de denedim hiçbir farkı olmadı bende ama belki sende olabilir çok sık kesiliyorsa. snr margini dene birsüre olmazsa 50 lik pakete geç geri. şahsen benim 14 günde bir kesiliyor sadece ve buda pek rahatsız etmiyor.
2 saattir herhangi bir kopma olmadı. Sendeki gibi 14 günde bir kopma olursa 75 Mbps pakette kalırım. Yıl başından sonra fiyatlarda büyük zam olacaktır.

• Beğen
Reaksiyonlar: john

porento54

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
38
İsim
Furkan Aydın
Boşuna 75mbps ücreti verme hızın en sağlıklı neyse o pakete düşür. Aynı şeyi bana da yaptılar. VDSL olduğu için hemen altyapınız 75 mbps kaldırıyor dediler ve paketi öyle başlattım. Sonradan sürekli kopmalar oldu. Teknik elemanlar geldi ve hızınız en fazla 35mbps stabil çalışabilir dedi. Bende düşürme yaptım. Açıkcası 35mbpsde de stabil değildi biraz 28 civarına sabitledim şimdi idare eder. Ama kesinlikle paketi düşür eğer bir altyapı çalışması olmayacaksa.

john

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
612
İsim
john
İlgilendiği Kategoriler
Sıcak Fırsatlar.
2 saattir herhangi bir kopma olmadı. Sendeki gibi 14 günde bir kopma olursa 75 Mbps pakette kalırım. Yıl başından sonra fiyatlarda büyük zam olacaktır.
evet güzel zam geliyor o yüzden biraz test et 2 hafta felan.olmazsa 50 liğe geç oda kötü değil.

HSNCKMN

80+
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Boşuna 75mbps ücreti verme hızın en sağlıklı neyse o pakete düşür. Aynı şeyi bana da yaptılar. VDSL olduğu için hemen altyapınız 75 mbps kaldırıyor dediler ve paketi öyle başlattım. Sonradan sürekli kopmalar oldu. Teknik elemanlar geldi ve hızınız en fazla 35mbps stabil çalışabilir dedi. Bende düşürme yaptım. Açıkcası 35mbpsde de stabil değildi biraz 28 civarına sabitledim şimdi idare eder. Ama kesinlikle paketi düşür eğer bir altyapı çalışması olmayacak
Muhtemelen hız düşüreceğim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

evet güzel zam geliyor o yüzden biraz test et 2 hafta felan.olmazsa 50 liğe geç oda kötü değil.
75 Mbps'nin tadına bakınca, 50 Mbps biraz garip geliyor 😅

Snr Margin ayarı sonrasında iyi gibi. Birkaç gün böyle test edeyim olmazsa paket hızını düşürürüm.

Paket hızını düşürerek 50 Mbps'e geçiş yaptım ve kopma sorunu çözüldü. Santral ile evinizin arasındaki uzaklık 350 metrenin üzerinde ise, 50 Mbps iyidir.

Son düzenleme:
  • Hahaha
Reaksiyonlar: john

john

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
612
İsim
john
İlgilendiği Kategoriler
Sıcak Fırsatlar.