Neler Yeni

Millenicom en çok merak edilen sorular ve cevapları, hız testleri ve her şey!

burkoza

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
68
İsim
Burak Koza
Instagram
burkoza
Steam
burkoza
Facebook
burakkozaa
Twitter
burkoza
Öncelikle Millenicom hakkında bu forumda kimse gerçekten detaylı bir şekilde bilgi vermediğini düşündüğüm için genel olarak Millenicom hakkında soracağınızı düşündüğüm birçok sorunun cevaplarını aşağıda listeledim. Lütfen yaptığım bu objektif değerlendirmeyi dikkatlice okuduktan ve anladıktan sonra kararınızı verip Millenicom'a geçiş yapın veyahut abonelik başlatın.

Kullandığım paket: 100 Mbps'a Kadar Gerçek Sınırsız 81.99 TL (Engelsiz Tarife)
Fiyat: 93 TL / ilk 4 ay 130,5 TL - Kurulum ücreti: 37,5 TL taksitle 4 ay boyunca faturaya yansıtılıyor. + 11 TL modem ücreti ise Millenicom'dan modem aldığım için 24 ay boyunca faturaya yansıtılacak. Fakat şunu da belirtmek isterim ki onların modemini beğenmediğim için kendim paraya kıyıp Keenetic Omni DSL aldım ve şuan mutluyum. O modem ise evde duruyor öylece :(

Altyapınızın ADSL yada VDSL destekleyip desteklemediğini buradan öğrenebilirsiniz.
Millenicom için altyapı sorgulamasını buradan yapabilirsiniz.
TürkNet için altyapı sorgulamasını buradan yapabilirsiniz. (Şuan için 100 Mbps hızı en uygun fiyata veren servis sağlayıcı)
NetSpeed üzerinden hem altyapı sorgulamasını, hem de saha dolabına uzaklığınızı buradan kontrol edebilirsiniz.

Ek olarak bir not: Ben şu anda Keenetic Omni DSL modem kullandığım için, hızımı kasten birazcık düşürüp kullanıyorum. Bunu hat değerlerimi birazcık iyileştirip kopma yaşanmaması adına yapıyorum. Şu anda modem üzerinde SNR Margin değeri 10'a sabitlenmiş şekilde. Fakat bunu 6 ila 8 arasına çektiğimde, 93 Mbps hâlâ alabilmekteyim. Tabii bulunduğum bölgede her yeni VDSL abonelik başlatıldığında, hızlarda ufak tefek düşüşlerin olduğunu hissediyorum ancak, hiçbir şekilde 50 Mbps altında değerler aldığımı da görmedim. Kaldı ki altyapım için maksimum 50 Mbps girilmiş zaten.

S: Millenicom kurulum ücreti alıyor mu?
C: Evet, alıyor. Fakat TürkNet veyahut diğer bazı ISS'lerin ismini verip "bunlar ücret almıyor da, siz niye alıyorsunuz?" dediğinizde, sanırım kurulum ücretini de almıyorlarmış. Fakat ben böyle bir şey yapmadım, o an aklıma gelmedi yada bilemiyorum ve neticede benden kurulum ücreti 4 ay boyunca 37,5 TL olarak alınacak. Esasen, 150 TL kurulum ücreti aşırı fazla. Gerçekten çok ama çok fazla ve bence bu tutumları yanlış. Umarım, bir an önce bu tutumlarından vazgeçerler veyahut kurulum ücretinde indirime giderler.

S: Millenicom CGN IP kullanıyor mu?
C: Evet, kullanıyor. CGN havuzundan ise sadece Statik IP hizmeti alarak çıkabiliyorsunuz. Statik IP ücreti ise aylık 24,90 TL.Açıkçası bence burada da yine çok yüksek bir bedel talep ediyorlar bana kalırsa.

S: Millenicom'un verdiği modemlerin performansı iyi mi?
C: Açıkçası, değil. Millenicom'un bana tahsis ettiği modem -ki onun ücreti de 24 ay boyunca 11 TL olarak faturama yansıtılacak ve modem dahil paket fiyatı 93 TL- TP-Link'in VN020-F3 model bir VDSL modemi. Bu modemde 4 adet LAN portu bulunmakta ve kablolu bağlantıda herhangi bir hız problemi yaşanmamakta. Fakat kablosuz bağlantıda, gerçekten berbat bir hız alıyorsunuz. 13-30 Mbps arasında bir hız alıyorsunuz ve sorununuzu dile getirdiğinizde size herhangi bir çözüm önerisi sunmuyorlar. Bu yüzden açıkçası Millenicom'dan faturaya ek modem hizmeti almanızı önermiyorum. İnternet üzerinden Keenetic'in modemlerinden birini satın alıp, gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz bence.

S: Millenicom TT (Türk Telekom) altyapısını mı kullanıyor?
C: Evet, hem Türk Telekom hem de Turkcell Superonline'ın altyapısını kullanıyor. En azından kendilerinin sitelerinde verdikleri bilgi bu yönde.

S: Millenicom'un müşteri hizmetleri var ama, hızlı bağlanabiliyor muyuz?
C: Günden güne, saatten saate değişiyor. Bazen gerçekten hızlı bir şekilde karşınızda bir müşteri temsilcisi bulabilirken, bazense bu süreler 30-40 dakikaları bile bulabiliyor. Hatta bazen hiç bağlanamıyorsunuz. Ayrıca, teknik destek hizmetleri de gerçekten vasat. Şahsen 5-6 kez beni teknik desteğe aktarmaya çalıştıklarında, 20-25 dakika beklememe rağmen kimse bağlanmadı.

S: Online İşlemler üzerinden şikayet talebi oluşturduğumda, yardımcı olurlar mı?
C: Olmazlar. Bunu net bir şekilde, üzerine basa basa söylüyorum ki, kesinlikle ama kesinlikle olmazlar. Bir botları var ve o bot, siz ne kadar şikayette bulunursanız bulunun, "Hattınızda bir sorun tespit edilemedi." gerekçesiyle her seferinde şikayetinizi otomatikman kapatıyor. Keza bunu cevap beklediğiniz, farklı bir konuda oluşturduğunuz şikayette bile yapıyor. Bu yüzden demem o ki, kesinlikle ama kesinlikle online işlemler üzerinden ancak faturanızı ödeyebilirsiniz. Bu yüzden bir arıza yaşadığınızda BTK Tüketici Şikayet Bildirim Sistemi'ni kullanmanız, sizin açınızdan daha iyi olacaktır. Keza müşteri hizmetlerine de bağlanabilirsiniz tabii ama, onun cevabını zaten yukarıda vermiştim.

S: Başvuru yapmak kolay mı? Kurulum kaç gün sürüyor ve kurulumdan sonra internete hemen erişebilir miyim?
C: Evet, başvuru yapmak gerçekten kolay. Kurulumun kaç gün süreceği kesinlikle onlara bağlı, bu yüzden net bir süre belirtmek yanlış olur. Bölgeden bölgeye de zaten bu süre değişkenlik gösterir ancak, benim kurulumum başvurudan sonraki 5. günün sonunda gerçekleşti. İnternete ise kurulumdan hemen sonra erişebildim. İlk 2 saat hız sorunları yaşasam da, daha sonrasında bu sorunlar da düzeldi.

S: Hattınızda hiç problem yaşadınız mı? Sık sık hız ve/veya ping dalgalanması yaşadığınız oluyor mu? Altyapınız ne destekliyordu, size ne veriyorlar?
C: Hayır, şu ana kadar hattımda herhangi bir problem yaşamadım. Sık sık hız ve/veya ping dalgalanması da yaşamadım. Sadece, VALORANT'ta ping 23-25 arasında o kadar. Altyapı konusunda da, bulunduğum adres üzerinde maksimum 50 Mbps'a kadar internet hizmeti alabileceğim belirtilmesine rağmen, ben 100 Mbps'lık paket aldım ve şu anda 93 Mbps'a kadar hız alabiliyorum. Bu arada yoğun kullanımlarda hızım 63-75 Mbps arasında olabiliyor fakat, günün büyük çoğunluğunda gerçekten 90 Mbps ve üstü hız alıyorum ki bu beni aşırı mutlu ediyor.

S: Peki Millenicom'da TürkNet'te olduğu gibi, 1 aylık ücretsiz deneme veyahut benzeri bir kampanya mevcut mu?
C: Evet, mevcut. 1 aylık ücretsiz deneme gibi bir kampanya mevcut değil ancak, arkadaşını getir kampanyasını kullanarak tanıdığınız bir Millenicom abonesinin veya benim kodunu kullanarak hem kendiniz internet aboneliğinizin 2. ayında internet ücreti ödemezsiniz, hem de o kodu kullandığınız kişinin 1 aylık internet ücreti, gelecek faturasına yansıtılmaz. Bu noktada şunu belirtmek isterim ki, tamamen fatura çıkmaz denmiyor. Sadece ama sadece, internet ücreti ödenmez fakat, eğer kurulum yaptırmış ise kurulum ücreti, modem alınmış ise de modem ücreti o faturaya yansıtılmaya devam edeceğinden, o ay sadece modem ve/veya kurulum ücreti ödersiniz.

Mümkün olduğunca objektif bir şekilde genel olarak sorulan ve cevapları aranan soruları tercih ettim ve cevaplandırdım. Ekstra olarak sormak istedikleriniz varsa, konu altından tabii ki sorabilirsiniz. Bilgim dahilinde hepsine mümkün olduğunca en kısa sürede cevap vermeye çalışırım.

Zorunlu Düzenleme: Millenicom isimli İnternet Servis Sağlayıcı'dan "bana taahhüt edilen hızı 2 hafta süresince karşılayamadıkları için ve bunu kendilerine defalarca kez bildirmeme rağmen hiçbir şekilde ilgilenmedikleri için", 23.11.2020 tarihinde TurkNet'e geçiş yaptım. Millenicom ile ilgili kısa deneyim sürecimde yaşadıklarımı yukarıda belirtmiş olmama karşın, altyapımla alakalı hiçbir şekilde alakası olmayan bir problemi, sanki benim altyapımda bir problem varmış gibi lanse etmeye devam ettiklerinden dolayı açıkçası müşteri hizmetleri kalitesinin hiçbir şekilde iyi olmadığını düşünmekteyim. Bu gönderiyi görecek olan ve ISS değiştirmeyi planlayan kişilere tavsiyem ise benim bu sorunu 2020 yılında yaşadığımı unutmamalarıdır. Muhtemelen geçen yıl sonuna doğru pandemi yüzünden artan yoğunluktan ötürü oluşan bu hız problemi bende çok daha kötü bir şekilde kendisini gösterdi, bütün gün boyunca 5 Mbps hız alıp duruyordum ve nihayetinde dayanamayıp ISS değiştirmek durumunda kaldım hem de 6 ay ücretsiz internetim olmasına rağmen. Açıkçası şu anda Millenicom'a üye olacak kullanıcıların bu tür bir sorunla karşılaşacağını zannetmiyorum, Saygılarımla.

Speedtest hız testi sonucu
nPerf hız testi sonucu
Millenicom'un speedtestcustom aracılığıyla sunduğu hız testinin sonucu
Fast.com hız testi sonucu ise görsel olarak ektedir. Ayrıca tüm hız testlerinin ekran görüntüleri de ektedir.

Ekler

• hiz_t_1.JPG
    hiz_t_1.JPG
    34.3 KB · Hit: 289
  • hiz_t_2.png
    hiz_t_2.png
    10.2 KB · Hit: 286
  • hiz_t_3.JPG
    hiz_t_3.JPG
    59.4 KB · Hit: 312
  • hiz_t_4.JPG
    hiz_t_4.JPG
    32.6 KB · Hit: 298
Son düzenleme:

𝐊𝐞𝐫𝐞𝐦

bilemiyorum altan
Moderatör
En İyi Cevap
26
Eğer başka bir firmadan Millenicom'a geçersen ücret yok.
Mesela Türk Telekom'dan geçersen kurulum ücreti almıyorlar.
Sitede de yazıyor, halihazırda internetiniz yoksa alıyorlar.
150 TL ise bence gayet kabul edilebilir bir miktar.
Fakat modem dahil olsaydı, ayrı olarak bu kadar almaları saçma.
Altı üstü kablo yoksa kablo kuruyorlar, garip.

burkoza

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
68
İsim
Burak Koza
Instagram
burkoza
Steam
burkoza
Facebook
burakkozaa
Twitter
burkoza
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Cevabınız için teşekkürler. Böyle güzel bilgilendirici cevaplar, yeni aboneler için fayda sağlayacaktır. Ben bu arada katılmıyorum, 150 TL'lik kurulum ücretine gerçekten bir anlam veremedim ve bence kabul edilebilir değil keza diğer ISS'lerin ücretlerine göz atarsanız fark edeceksinizdir durumu. Benim halihazırda internetim olmadığı için, kurulum ücreti tahsil edilecek 4 ay boyunca maalesef. Keşke TürkNet gibbi daha az bir kurulum ücreti alsalardı veyahut hiç almasalardı, kesinlikle gönüllerde taht kurarlardı diye düşünüyorum.

Leurox

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Bencede mantıklı sana oy veriyorum

kadiks

80+ Gold
En İyi Cevap
10
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,222
İsim
Kadir Bey
Öncelikle bilgilendirici forumun için teşekür ederim
Bu ayın sonuna doğru bende süperonline dan millenicom a geçiş yapacagım geçiş olacağı için kurulum ödemeyeceğim ayrıca kendi modemleri değil de Keenetic Omni Dsl modelini kullanacağım
Bu modemden memnun musun sorun vs çıkardı mı hiç?
Ne kadar zamandır millenicom kullanıyorsun? ve bu sürecte sorun yasadın mı? yaşadığın sorunlar nasıl çözüldü? ne kadar sürede çözüldü?
Bunlar da benim altyapı sonuclarım sırası ile
netspeed
extranet
millenicom
1601571063800.png

1601571126293.png

1601571140750.png

Wittek

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Berkay Zali
Alt yapım yok acaba alt yapı oluşturmazlar mı evde internet sıkıntısı yaşıyorum

burkoza

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
68
İsim
Burak Koza
Instagram
burkoza
Steam
burkoza
Facebook
burakkozaa
Twitter
burkoza
Alt yapım yok acaba alt yapı oluşturmazlar mı evde internet sıkıntısı yaşıyorum
Extranet üzerinden sorgulattığınızda nasıl bir ekran çıkıyor? Altyapım yok derken, ADSL altyapınız bile mi yok?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu ayın sonuna doğru bende süperonline dan millenicom a geçiş yapacagım geçiş olacağı için kurulum ödemeyeceğim ayrıca kendi modemleri değil de Keenetic Omni Dsl modelini kullanacağım
Ne kadar zamandır millenicom kullanıyorsun? ve bu sürecte sorun yasadın mı? yaşadığın sorunlar nasıl çözüldü? ne kadar sürede çözüldü?
netspeed
extranet
millenicom
Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle
Sorduğun soruların hepsinin cevapları mevcut. Dikkatlice okumanı öneririm. Ayrıca, 100 Mbps hız alabilirsin diye düşünüyorum, bu yüzden 100 Mbps paketini almanı tavsiye ederim. Modemden memnunum, herhangi bir sıkıntı yaşamadım. İnternet kurulumu ise aşırı basit.

Wittek

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Berkay Zali
Extranet üzerinden sorgulattığınızda nasıl bir ekran çıkıyor? Altyapım yok derken, ADSL altyapınız bile mi yok?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sorduğun soruların hepsinin cevapları mevcut. Dikkatlice okumanı öneririm. Ayrıca, 100 Mbps hız alabilirsin diye düşünüyorum, bu yüzden 100 Mbps paketini almanı tavsiye ederim. Modemden memnunum, herhangi bir sıkıntı yaşamadım. İnternet kurulumu ise aşırı basit.
Sorgu yapılan BBK için alt yapı bilgisi bulunmamaktadır yazıyor ADSL extra net ile sorgulattm

burkoza

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
68
İsim
Burak Koza
Instagram
burkoza
Steam
burkoza
Facebook
burakkozaa
Twitter
burkoza
Sorgu yapılan BBK için alt yapı bilgisi bulunmamaktadır yazıyor ADSL extra net ile sorgulattm
Diğer tüm sitelerden de kontrol edin lütfen. Eğer hepsinde kontrol ettiğiniz hâlde sorgulama sistemlerinde adresiniz çıkmıyorsa, Türk Telekom ile görüşerek, altyapı durumunuzu öğrenebilirsiniz.

Son düzenleme:

Zednax

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
216
İsim
Zed
Bahsettiğin modemin linki varsa atabilir misin?

Laxerian

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,286
İsim
Çağan Şen
netspeed
extranet
millenicom
Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle
bu mesafa port durumunu faşan nasıl öğrendin söyelyebilirmisin

kadiks

80+ Gold
En İyi Cevap
10