Neler Yeni

Öneri Millenicom Nasıldır? Alınır Mı? ( Rehber )

rota1

80+
Yaklaşık 4 yıla yakın bir süre Türk Telekom altyapısı ile TürkNet kullanıyordum malum fiyat zamlarından sonra farklı ISS arayışına girdim. Gıbırnet,Comnet,NetSpeed,Millenicom gibi taahhütsüz internet sunan firmaları araştırmaya başladım. Yakın çevremde de Millenicom kullanmaları vesilesi ile Millenicom'a başvurumu yaptım. Ben yeni bir abonelik değil mevcut internetimi Millenicom'a taşıma ile geçiş işlemlerimi başlattım. Türk Telekom altyapısı ile hizmet aldığım için bana ücretsiz olarak verilen fiber modemin mülkiyeti Millenicoma aktarıldı. Bu süreçte modem masrafı felan çıkmıyor. Müşteri temsilcisi çok ilgili her konuda yardımcı oldu. TürkNet kullanırken müşteri temsilcisine bağlanırsan kendini şanslı hissediyordun Millenicom da her an telefonun ucunda derdini anlatacağınız birileri oluyor.
Geçiş işlemlerim yaklaşık 48 saat içerisinde tamamlandı. E-Mail adresime gönderilen evrakların çıktısını alıp Whatsapp Lojistik hattına ıslak imzalı şekilde resim çekip gönderdim. 48 saat içerisinde yeni bir kullanıcı adı ve şifreyi modem içerisinde girip Millenicom kullanmaya başladım. Yakşalık 5 ay olacak hiç bir sorun sıkıntı yaşamadım.
Hız ve ping değerlerimi paylaşıyorum. Millenicom Fiber 100 paketini kullanıyorum.

ping.png
speedtest.png

İlk bir ay ücretsiz kullanıyorsunuz. Bu aslında deneme süreniz oluyor. Eğer beğenmezseniz iptal edebiliyorsunuz. Abone olurken kod kullanırsanız bir sonraki ay da ücretsiz kullanıyorsunuz. Cayma bedeli olmadan da internet aboneliğinizi sonlandırabiliyorsunuz.
Millenicom 1 ay ücretsiz referans kodu : CC473E52

mkurtulus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
267
İsim
mert kurtulus
Ben millinicom kiralama bedeli be kurulum parası yüzünden Netspeed geçeceğim ikisinde fiber altyapı kullanıyorum modem bedava kurlum ücreti yok 125tl

rota1

80+
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ben millinicom kiralama bedeli be kurulum parası yüzünden Netspeed geçeceğim ikisinde fiber altyapı kullanıyorum modem bedava kurlum ücreti yok 125tl
Modem kira bedeli dahil 124,90 TL Millenicom da. NetSpeed Fiber 100 134 TL buna da modem kiralama ücreti dahil fiyat. Ek olarak NetSpeed yeni aboneliklerde kurulum ücreti almıyor.

mkurtulus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
267
İsim
mert kurtulus
Modem kira bedeli dahil 124,90 TL Millenicom da. NetSpeed Fiber 100 134 TL buna da modem kiralama ücreti dahil fiyat. Ek olarak NetSpeed yeni aboneliklerde kurulum ücreti almıyor.
Milleni ile konuştuğun da bana 20 TL kiralama bedeli dediler

OrkunJJ

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,576
İsim
Orkun
Valla dediğiniz gibi telefon ucunda beni bekleyen kimse yoktu. Bir sorun yaşadığım da telesekreter arıza kaydı oluşturuyordu. Numarayı arayarak abone olduğum zaman haricinde başka kimseyle görüşemedim. Ancak siteden talep açınca ertesi gün beni arıyorlardı o süreçte sorunum devam ediyordu. Ben müşteri hizmetlerinden hiç memnun kalmadım. Hele zam uyguladılar 99.90 olan fatura 149.90 oldu. %50 zam nedir insaf. Talep oluşturdum arasınlar da görüşelim diye, ertesi gün aradılar evet öyle zam yapma kararı aldık dediler bu kadar. Zam öncesi ne bir mail ne bir SMS hiç bir şey yok. Fatura ödeyeceğim zaman zam geldiğini öğreniyorsunuz ve zamlı fiyatı ödemek zorunda kalıyorsunuz. Şu anda GIBIRNet e geçtim zamdan sonra. Dilediğim zaman müşteri hizmetleri ile görülebiliyorum dilersem WhatsApp canlı destekten anlık olarak yardım alabiliyorum. Ve Millenicom un VDSL paketini kullanıyordum. Speedtest de 12 ping alıyordum. GIBIRNet de şu anda 6 ping alıyorum ve hızım daha stabil.

rota1

80+
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Valla dediğiniz gibi telefon ucunda beni bekleyen kimse yoktu. Bir sorun yaşadığım da telesekreter arıza kaydı oluşturuyordu. Numarayı arayarak abone olduğum zaman haricinde başka kimseyle görüşemedim. Ancak siteden talep açınca ertesi gün beni arıyorlardı o süreçte sorunum devam ediyordu. Ben müşteri hizmetlerinden hiç memnun kalmadım. Hele zam uyguladılar 99.90 olan fatura 149.90 oldu. %50 zam nedir insaf. Talep oluşturdum arasınlar da görüşelim diye, ertesi gün aradılar evet öyle zam yapma kararı aldık dediler bu kadar. Zam öncesi ne bir mail ne bir SMS hiç bir şey yok. Fatura ödeyeceğim zaman zam geldiğini öğreniyorsunuz ve zamlı fiyatı ödemek zorunda kalıyorsunuz. Şu anda GIBIRNet e geçtim zamdan sonra. Dilediğim zaman müşteri hizmetleri ile görülebiliyorum dilersem WhatsApp canlı destekten anlık olarak yardım alabiliyorum. Ve Millenicom un VDSL paketini kullanıyordum. Speedtest de 12 ping alıyordum. GIBIRNet de şu anda 6 ping alıyorum ve hızım daha stabil.
Zam olacağı zaman bildirmemeleri eksi bir davranış olmuş. Altyapı ve bulunduğunuz bölgeye bağlı olarak alacağınız hizmetin kalitesi her firma için farklılık gösterecektir.Ben müşteri temsilcisinden yana bir sorun yaşamadım.

Dahası  
Reaksiyon skoru
111
İsim
Deli Çavuş
Hocam memnun musunuz

Son düzenleme:

LordHasan

80+ Platinum
En İyi Cevap
9
Zam öncesi faturada duyurular kısmında belirttiklerini söylediler ki bence de yeterli değil.

OrkunJJ

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,576
İsim
Orkun
Zam öncesi faturada duyurular kısmında belirttiklerini söylediler ki bence de yeterli değil.
Katılıyorum, ben her ay sonu fatura ödeme tarihi geldiğinde direk fastpay vs. platform dan direk faturamı ödeyip geçiyorum. Faturanın detaylarına ulaşmak için kendi internet sitesine girmek gerekiyor. Bence bilerek yapılmış bir şey. Ne kadar kullanıcısı varsa zamı yapıp hepsinden zamlı fatura ödemesi aldı.

mkurtulus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
267
İsim
mert kurtulus
Odeme alıyor modem için bunu net olarak söylüyorum 144 TL geliyor 3 ayda 70 TL veriyorsun modemi takmaya gelmek için zaten asti astarını geçiyor Millenicom yazlıkta kullanıyorum kendim çektim bağlantıyı. Kışlık ev için istenilen bu

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,265
Üyeler
140,798
Son üye
Mert2445
Top Bottom