Neler Yeni

Yardım TTNET Kablosuz İnternet Magnet bağlantı kopma sorunları

eraydd

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
eraydd
Merhaba, Sürekli olarak 1-2 saatte bir internet gidiyor. Teknik servis çağırdığımızda modemi değiştirdi sorun devam edince sorunun baz istasyonu ile olabileceğini söyledi.

Bu arada ttnet mobil veri gayet güzel çekiyor. Acaba sorun modem ile ilgili mi ?
Kullandığım modem;

En İyi Cevap
3
Hocam yılardır kablosuz internet kullanan biriyim, sanırım toplam 4 yıl olmuştur o yüzden kurtarıcınız geldi diyebilirim :). Öncelikle evet modemden kaynaklı, değiştirmeleri sorunu çözmeyecektir. Ben kendim TP-Link m7350 almıştım ancak bunda bile arada kopmalar oluyordu. Kopma istemiyorsanız, Bu tarz sağlam bir modem almalısınız. Fiyatı sizi korkutmasın ikinci el daha dün 750'ye aldım :). Sorunuz olursa cevaplamaya çalışırım.

eraydd

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
eraydd
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam yılardır kablosuz internet kullanan biriyim, sanırım toplam 4 yıl olmuştur o yüzden kurtarıcınız geldi diyebilirim :). Öncelikle evet modemden kaynaklı, değiştirmeleri sorunu çözmeyecektir. Ben kendim TP-Link m7350 almıştım ancak bunda bile arada kopmalar oluyordu. Kopma istemiyorsanız, Bu tarz sağlam bir modem almalısınız. Fiyatı sizi korkutmasın ikinci el daha dün 750'ye aldım :). Sorunuz olursa cevaplamaya çalışırım.
Şimdi kral 3-4 aydır kablosuz internet kullanıyorum fazlasıyla çözüm denedim herkes ayrı bir şey almamı söyledi. Çoğu söylenen çözüm işe yaramadı ve boşa para gitti. Şimdi modem attın sağolasın fakat fiyat cidden fazla ama diyelim 2. elden uygun fiyata buldum ve aldım bu kopma sorunlarım çözülecek mi? Valorant oynuyorum arkadaşlarla discorddan konuşuyorum discord pingim bir anda 200-300 e çıkıyor sonra internet hızım 0mbps kadar düşüyor pingim artıyor ve bağlantı kopuyor. Kesin çözüm ise 750tl de verir alırım :(

Bu arada kullandığım tarife sınırsız 12mbps

En İyi Cevap
3
Hocam yurtta kalıyorum, arkadaşlarım 2-3 aydır kullanıyorlar kopma vs şikayetlerini duymadım. Benim cihaz gelince kendim dener daha net bir şey söyleyebilirim. Artı olarak cihaza ekstra anten vs de takılabiliyor tabi bu abartmak istersen :D. Bu 4.5g modemlerin yorumlarına vs bakarsan kopma şikayetlerini görebilirsin.

eraydd

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
eraydd
Hocam yurtta kalıyorum, arkadaşlarım 2-3 aydır kullanıyorlar kopma vs şikayetlerini duymadım. Benim cihaz gelince kendim dener daha net bir şey söyleyebilirim. Artı olarak cihaza ekstra anten vs de takılabiliyor tabi bu abartmak istersen :D. Bu 4.5g modemlerin yorumlarına vs bakarsan kopma şikayetlerini görebilirsin.
Ben boşuna bu kadar para verip bidaha kopma sorunu yaşamak istemiyorum oyunlar oynarken, video izlerken, discord da konuşurken bile internet hızı düşüğ kopuyor bir anda. Alt yapı da gelmeyecek gibi duruyor bıkmış durumdayım.
Şuanlık o kadar bütçe ayırıp alabileceğimi sanmıyorum başka çözümü yok mu ? :(

Son düzenleme:
En İyi Cevap
3
Ben boşuna bu kadar para verip bidaha kopma sorunu yaşamak istemiyorum oyunlar oynarken, video izlerken, discord da konuşurken bile internet gidiyor bir anda. Alt yapı da gelmeyecek gibi duruyor bıkmış durumdayım.
Şuanlık o kadar bütçe ayırıp alabileceğimi sanmıyorum başka çözümü yok mu ? :(
Eski bir telefonla kablolu bağlantı ile deneyebilirsiniz. Ek olarak magnet sadece alt yapı gelmek üzere olan yerlere veriliyor diye biliyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Birde sim kartı telefona takıp kablolu bağlantı ile bir dener misin sorum cihazdan mı kaynaklı öğrenelim.

eraydd

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
eraydd
Eski bir telefonla kablolu bağlantı ile deneyebilirsiniz. Ek olarak magnet sadece alt yapı gelmek üzere olan yerlere veriliyor diye biliyorum.
Yanlış yazmışım üstte alt yapı var ama iskan belgesi olmadığı için sadece magnet kullanabiliyorum.
Önerebileceğin başka çözüm yok mu? uzun süre kablosuz internet kullanacağım çünkü

Magnetin sim kartını nasıl telefona takacağım?

En İyi Cevap
3
Yanlış yazmışım üstte alt yapı var ama iskan belgesi olmadığı için sadece magnet kullanabiliyorum.
Önerebileceğin başka çözüm yok mu? uzun süre kablosuz internet kullanacağım çünkü
Mesaj otomatik birleştirildi:

Magnetin sim kartını nasıl telefona takacağım?
Hocam magnetin altında vs sim yeri var çıkarıp takacaksınız içinde normal bir sim var.

eraydd

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
eraydd
Son düzenleme:
En İyi Cevap
3
Nasıl yani magnetin içindeki simi çıkarıp telefona nasıl takacağım? Taktıktan sonra nasıl bilgisayara bağlayacağım?

Resimdeki yerden sim kartınızı hafifçe ittirerek çıkartacaksınız. Sonra bu simi bir telefona, veya 4.5g destekli bir tablete takın ve kablo ya da hotspot ile bilgisayara paylaşın. Kablonuz dandik değilse kablolu bağlamanızı öneririm. Yapmayı bilmiyorsanız onu da tarif edebilirim.

1672425121132.png

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
982,806
Üyeler
155,480
Son üye
ErenCT7
Top Bottom