Neler Yeni

Türk Telekom binaya fiber kutusu koydu!

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Ugur Cosar
O hat şuanda tamamlanmış değil santralden fiber bağlantının gelmesini bekleyeceksiniz ki yanlış görmediysem sizede bendeki gibi FTTH hat gelicek onun için harici bir Gpon ve özel modemleri oluyor telekomun
Cevap için teşekkür ederim, santralden gelmesi gereken kablo sanırsam turuncu bir kablo. O da 15 metre ötemizde bulunan bir direğe sarılmış şekilde duruyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

benim aktivasyon 1 yıla yakın sürdü ama sana da aktif ederler 2-3 aya
2 3 ay beklersek sıkıntı yok fakat umarım daha erken bir süre içerisinde hallolur. Tüm bu altyapı işlemi (direklerin dikilmesi, kutuların takılması ve dairelere ince kabloların çekilmesi) 3 gün gibi bir sürede yapıldı. İşin anlamadığım kısmı ise kurulumu yapan personelin "istediğiniz zaman arayıp kurulum işlemini yaptırabilirsiniz" demesi.

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,631
İsim
Emre
Discord
necromancerr
Oradaki binalarda olmasa bile o menhollerin altından neler neler geçiyor :D Yüksek ihtimalle vardır.
bizde orayı yeni açtılar :D sokakta hiç menhol için çıkış kapağı yoktu yavaş yavaş mahallenin tamamına geliyor bizde

TeknoPiyon

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,657
İsim
ArtiAnius
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji Haberleri
Cevap için teşekkür ederim, santralden gelmesi gereken kablo sanırsam turuncu bir kablo. O da 15 metre ötemizde bulunan bir direğe sarılmış şekilde duruyor.

2 3 ay beklersek sıkıntı yok fakat umarım daha erken bir süre içerisinde hallolur. Tüm bu altyapı işlemi (direklerin dikilmesi, kutuların takılması ve dairelere ince kabloların çekilmesi) 3 gün gibi bir sürede yapıldı. İşin anlamadığım kısmı ise kurulumu yapan personelin "istediğiniz zaman arayıp kurulum işlemini yaptırabilirsiniz" demesi.
23 günde tüm direkleri kurdular 6 ay sürdü göknet mi ne var ordan bir sorgulayın bakalım

Dahası  
Reaksiyon skoru
98
İsim
hamza ersoy
küçük şehirler için de geçerli mi bu 2-3 aya herkese geleceği argümanı?

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,631
İsim
Emre
Discord
necromancerr
evet demek istediğim o kabloydu onu telekom ekipleri kutuya taktığında ve onun haricindeki gerekli işlemler halledildimi hat açılır hayırlı olsun tekrardan Modem için olan yeriniz küçükse eğer onu biraz büyültmeye bakın çünkü gördüğüm kadarıyla FTTH hat gelicek sizede fiber kablosu bu ürüne takılıcak burdanda modeme modemden eve dağıtılıcak ondan dolayı baştan belirtiyim ben sonra gelince sıkıntı yaşamayın
1717190698048.png

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Ugur Cosar
23 günde tüm direkleri kurdular 6 ay sürdü göknet mi ne var ordan bir sorgulayın bakalım
Sorguladım, hepsinde yok yazıyor.

Sorguladım, hepsinde yok yazıyor
evet demek istediğim o kabloydu onu telekom ekipleri kutuya taktığında ve onun haricindeki gerekli işlemler halledildimi hat açılır hayırlı olsun tekrardan Modem için olan yeriniz küçükse eğer onu biraz büyültmeye bakın çünkü gördüğüm kadarıyla FTTH hat gelicek sizede fiber kablosu bu ürüne takılıcak burdanda modeme modemden eve dağıtılıcak ondan dolayı baştan belirtiyim ben sonra gelince sıkıntı yaşamayın
Alıntıyı görüntüle
Sağ olun teşekkür ederim. Modem için yer sıkıntısı yok gibi ama tekrardan göz atmakta fayda var.

Top Bottom