Neler Yeni

Yardım Kablonet ve TürkNet Fiber Altyapı Sorgulama Sonuçları

kaani

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
428
İsim
Kaan
Direkt olarak şunu söyleyip kurtarayım sizi, TurkNet denen rezil kepaze firmaya asla bulaşmayın. Hiçbir şeyleri düzgün değil. Keyifleri ne isterse o oluyor. 1000 Mbps işi de yalan, kafalarına göre canları istediğinde bir iki yere altyapı getirip koskoca ilçeyi bir sokağa döşedik yeterli gibisinden tavırlarla altyapısız bırakıyor. Kablonet mümkünse eğer bir ikinci defa hiç düşünmeyin.

eren28tr

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,091
İsim
eren kılıçoğlu
Ha anladım. Ama sonuç yine değişmiyor değil mi yani şimdi istesem KabloNet'e rahat bir şekilde geçebilirim yani.
evet geçebilirsinde fiyatları pahalı.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Direkt olarak şunu söyleyip kurtarayım sizi, TurkNet denen rezil kepaze firmaya asla bulaşmayın. Hiçbir şeyleri düzgün değil. Keyifleri ne isterse o oluyor. 1000 Mbps işi de yalan, kafalarına göre canları istediğinde bir iki yere altyapı getirip koskoca ilçeyi bir sokağa döşedik yeterli gibisinden tavırlarla altyapısız bırakıyor. Kablonet mümkünse eğer bir ikinci defa hiç düşünmeyin.
ben kullandım gayet güzeldi neden öyle dedin ?

Oswald

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
110
İsim
Talha
TürkNet'in zaten altyapısı mevcut değil hani gidipde 100 Mbps'de almam yani bir de 399 TL'den başlayan paketlerle yazıyorlar. Ben daha düşük paraya veya ondan daha yüksek bir para mıydı tam hatırlamıyorum da şu anki 500 Mbps'lik TT paketindeyiz yani. Ama ben geneli TürkNet'i iyi bir firma olarak biliyordum bozmuşlar sanırım. Size de geçmiş olsun. Sözleşme biter bitmez hemen KabloNet' e geçmeyi düşünüyorum bende. Bizimkilerle konuşmam gerekecek tabii. Teşekkürler.

evet geçebilirsinde fiyatları pahalı.
Bu TT işkencesinden iyidir hocam belki de.

eren28tr

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,091
İsim
eren kılıçoğlu
TürkNet'in zaten altyapısı mevcut değil hani gidipde 100 Mbps'de almam yani bir de 399 TL'den başlayan paketlerle yazıyorlar. Ben daha düşük paraya veya ondan daha yüksek bir para mıydı tam hatırlamıyorum da şu anki 500 Mbps'lik TT paketindeyiz yani. Ama ben geneli TürkNet'i iyi bir firma olarak biliyordum bozmuşlar sanırım. Size de geçmiş olsun. Sözleşme biter bitmez hemen KabloNet' e geçmeyi düşünüyorum bende. Bizimkilerle konuşmam gerekecek tabii. Teşekkürler.

Bu TT işkencesinden iyidir hocam belki de.
fiberde çoğu issde sorun yaşamazsın zatenki neden öyle dedin.

Oswald

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
110
İsim
Talha
fiberde çoğu issde sorun yaşamazsın zatenki neden öyle dedin.
Hocam hiçbir sorun yok diyorlar hız sağlayamıyorlar yani ben bunlarla niye uğraşayım ki. Arıza kaydı açmayı planlıyorum artık. boşu boşuna 500 lük paket parası ödemeyelim yani.

eren28tr

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,091
İsim
eren kılıçoğlu
Hocam hiçbir sorun yok diyorlar hız sağlayamıyorlar yani ben bunlarla niye uğraşayım ki. Arıza kaydı açmayı planlıyorum artık. boşu boşuna 500 lük paket parası ödemeyelim yani.
hocam kabloluda muhtemelen hızının tamamını alırsın sen kablonet geçsende aynı cihazlar sende kalacak yine verdikleri modemin wifi hızı pek iyi değil.

Oswald

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
110
İsim
Talha
hocam kabloluda muhtemelen hızının tamamını alırsın sen kablonet geçsende aynı cihazlar sende kalacak yine verdikleri modemin wifi hızı pek iyi değil.
Nasıl yani? Modemi ve ONT Cihazını istemiyorlar mı? Zamanında Superonline Modemi geri istemişti aboneliği iptal ettirdiğimizde.

eren28tr

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,091
İsim
eren kılıçoğlu
Nasıl yani? Modemi ve ONT Cihazını istemiyorlar mı? Zamanında Superonline Modemi geri istemişti aboneliği iptal ettirdiğimizde.
zaten kablonette türk telekom fiber altyapısı üzerinden hizmet alacaksın başka operatörden geçiş seçeneği ile geçersen iade etmezsin cihazları ama türk telekomu iptal edip geçersen evet iade edersin.

Oswald

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
110
İsim
Talha
zaten kablonette türk telekom fiber altyapısı üzerinden hizmet alacaksın başka operatörden geçiş seçeneği ile geçersen iade etmezsin cihazları ama türk telekomu iptal edip geçersen evet iade edersin.
Yani sözleşme sona erdikten sonra geçeceğiz zaten yenilemeyeceğiz. Ondan sonra sıfırdan Kablonet'e geçicez. O zaman isterler büyük ihtimalle.

AyhanKaaN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
64
İsim
Ayhan Kaan
Kardeşim yanlış bilgilendirmenin kralını yapmışsın bir keresinde kablonet tt altyapısında sadece vdsl hizmeti veriyor ve 100 mbps kadar bu kablonetin kendi altyapısı ki ben 2014 den beri kullanıcısı oldduğum için biliyorum modem konusunda yeni modem ile mükemmel performans sergiliyor internet ben kablolu bağlatıların hepsini kaldırdım evim toplamda teraslar dahil 385 mt geçiyor evin içinde 5 ghz on numara balkonlarda 5 ghz menzili azalıyor 2.4 ghz de iş görüyor ping derdi yok hızım 100/20 ve çok cihaz bağlı olmasına rağmen ping derdim de yok kablonetin yanında zamanında vdsl kullanıdm saha dolabı dibimde ve 100 mbps alıyordum çok rahat fakat kablonet daha mükemmeldi vdsl aralarda problem yaratıyordu şuan kablonetin koaksiyel kablo hizmeti ile devam ediyorum fakat yakın zamanda gpona geiş yapıcağını söylediler onu bekliyorum sonrasında 500 mbps alacağım.
Sınırlı bilgin ile gelip yanlış bilgilendirme yapmışsın diyorsun. Tam adamına çattın Türk Telekom altyapı sistemleri-santral ve baz istasyonlarında RF Mühendisi olarak çalışıyorum. Sadece vdsl kullanıyormuş. Bak sen. Veriyoruz kardeşim fiber de veriyoruz vdsl de veriyoruz air de veriyoruz. İsteyen ve parasını veren her firmaya da istediği kadar veriyoruz. Bunların bir kotası var, kotayı doldurunca ek kullanıcı için tekrar talep açıyorlar. adamın kotası dolmuştur. Fiber verememişler. Hem Türkcelle hem Vdf'a hem Türknete hem Kabloluya daha senin bilmediğin servis sağlayıcıların hepsine her altyapı hizmetini veriyoruz parasını veren kiralar.

Oswald

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
110
İsim
Talha
Sınırlı bilgin ile gelip yanlış bilgilendirme yapmışsın diyorsun. Tam adamına çattın Türk Telekom altyapı sistemleri-santral ve baz istasyonlarında RF Mühendisi olarak çalışıyorum. Sadece vdsl kullanıyormuş. Bak sen. Veriyoruz kardeşim fiber de veriyoruz vdsl de veriyoruz air de veriyoruz. İsteyen ve parasını veren her firmaya da istediği kadar veriyoruz. Bunların bir kotası var, kotayı doldurunca ek kullanıcı için tekrar talep açıyorlar. adamın kotası dolmuştur. Fiber verememişler. Hem Türkcelle hem Vdf'a hem Türknete hem Kabloluya daha senin bilmediğin servis sağlayıcıların hepsine her altyapı hizmetini veriyoruz parasını veren kiralar.
Hocam burası baya büyük bir yermiş ya. Bu arada RF Mühendisliği tam olarak ne oluyor hocam?

AyhanKaaN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
64
İsim
Ayhan Kaan
Hocam burası baya büyük bir yermiş ya. Bu arada RF Mühendisliği tam olarak ne oluyor hocam?
İşin sözlük tanımı Radiyo Frekansları tasarım mühendisi. Yaptığım iş baz istasyonlarının birbirleri ile haberleşmeleri. Gsm frekanslarının çakışmasını önleyerek baz istasyonlarının randımanlı kapsama yapmasını sağlamak. Halk dilinde; Baz istasyonlarındaki o anten buraya baksın, şu anten buraya baksın.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
939,963
Üyeler
147,806
Son üye
Nightt01
Top Bottom