Neler Yeni

Binada Altyapı Sorunu ve Superonline Ortak Altyapı?

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,154
İsim
Emre Zengin
Merhaba arkadaşlar dedemlere internet bağlatmak için az önce Turkcell Superonline'dan bilgi almak istedim. (2 ay önce kapıya kağıt asmışlardı ama sitesinden adres görünmüyordu.) Müşteri hizmetlerindeki adam 16,24,35 Mbps internet alabilirsiniz dedi. Başta şaşırdım.
Sonra sordum bu nasıl oluyor dedim?
-Ortak altyapı ile oluyor dedi.
Kimin ortak altyapısı bu dedim?
-Türknet'in altyapısı ile kullanılıyor dedi, gene şaşırdım.
Dedemlerin orda VDSL için boş port yok. (Oturdukları yerde genç kesim baya fazla.) Altyapı olarak boşta Kablonet Fiber var sadece. (Adres sorgularken nedense apartmandaki daireler çıkmıyor.) Alternatif olarak sadece Kablonet gibi duruyor. Hayatım boyunca ortak altyapıyı ilk kez böyle bir şekilde duydum gerçekten böyle bir şey var mı? @alpolojix

Yusufx

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,020
İsim
Yusuf
İlgilendiği Kategoriler
İç donanımlar , Toplama Bilgisayar Tavsiye
Ortak altyapı dediğiniz galiba şu turk telekoma bedel ödeyerek onun altyapısını satın alıyorsunuz o firmadan mesela turk telekom altyapısı olan bir binanıza turkneten abonelik aldınız turk telekomun altyapısı sunulur size.

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,154
İsim
Emre Zengin
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ortak altyapı dediğiniz galiba şu turk telekoma bedel ödeyerek onun altyapısını satın alıyorsunuz o firmadan mesela turk telekom altyapısı olan bir binanıza turkneten abonelik aldınız turk telekomun altyapısı sunulur size.
Yok onu biliyorum ama şunu ilk kez duydum, ortak altyapıyı müşteri hizmetlerine kimin altyapısı dediğimde Türknet'in altyapısı dedi ama Türknet'in altyapısı olma ihtimali yok. Sadece benim gördüğüm bir Türk Telekom VDSL var ama boş port yok. Bir de Kablonet Fiber var.

Yusufx

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,020
İsim
Yusuf
İlgilendiği Kategoriler
Yok onu biliyorum ama şunu ilk kez duydum, ortak altyapıyı müşteri hizmetlerine kimin altyapısı dediğimde Türknet'in altyapısı dedi ama Türknet'in altyapısı olma ihtimali yok. Sadece benim gördüğüm bir Türk Telekom VDSL var ama boş port yok. Bir de Kablonet Fiber var.
Evet şuan o mesajı anlamaya çalışıyordum bende turknetin adsl-vdsl altyapısı yerine gigafiber diye bi altyapısı var diye biliyorum sadece turknet altyapı sorgulamada ne diyor?

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,154
İsim
Emre Zengin
Evet şuan o mesajı anlamaya çalışıyordum bende turknetin adsl-vdsl altyapısı yerine gigafiber diye bi altyapısı var diye biliyorum sadece turknet altyapı sorgulamada ne diyor?
Diğer firmalar gibi internet altyapısı yok diye uyarı veriyor.

Yusufx

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,020
İsim
Yusuf
İlgilendiği Kategoriler

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,154
İsim
Emre Zengin

Ekler

• Ekran Görüntüsü (29).png
    Ekran Görüntüsü (29).png
    176.8 KB · Hit: 22

Yusufx

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,020
İsim
Yusuf
İlgilendiği Kategoriler
Göknette eskiden birkaç şey yazıyordu. Şimdi onlarda gitmiş :D.
Yani çok değişik portun yok ama müşteri hizmetleri nasıl hizmet verebiliriz diyor hiç anlamadım geç veriyorlarmı gör diyeceğim tahüttü var çıkmak istesen napıcan sonradan

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,154
İsim
Emre Zengin
Yani çok değişik portun yok ama müşteri hizmetleri nasıl hizmet verebiliriz diyor hiç anlamadım geç veriyorlarmı gör diyeceğim tahüttü var çıkmak istesen napıcan sonradan
Hiç bunlarla uğraşamam belli ki müşteri hizmetleri bir şeyler sallamış. Ne saçma sapan şey Çorlu'nun en zenginlerinin ve çoğu şeyin olduğu yerde bir tane adam akıllı altyapı yok. 300-400 metre ileride Superonline'nın, Türk Telekom'un (VDSL), Kablonet'in altyapısı var. Dedemlerin olduğu yerde bir tek Kablonet var.

Top Bottom