Neler Yeni

Türk Telekom Evde İnternet Taahhüt Yenileme Problemi

valoo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
132
İsim
isim soyisim
Merhaba,
Türk telekom evde internetim 1 ay sonra biteceği için kampanya yenileme taahhüdünde bulunmak istedim. Benim mevcut internet hızım alt yapıdan dolayı 20 mbps, şimdi taahhüt yenilerken bana 20 mbps paket olmadığını, internet alt yapımın maksimum 16 mbps karşılayabildiğinden dolayı 16 üzerinden yenileyebileceklerini söylediler. Oysa ben halihazırda şu an 20mbps'yi sorunsuz kullanıyorum bu paket üzerinden neden doğrudan yenileme yapmak yerine alt yapınız maksimum şu kadar deyip o alt yapı üzeri olmasına rağmen sorunsuz kullandığım paketi yenilemiyorlar?
Başka iss'ye geç böyle saçma bir şey mi olur. Bende aradığımda saçma bir şekilde altyapın yetersizse o hızı vermeyiz diyordu ve yüksek hızlı paket kampanyadaydı 10tl falan fark vardı. Netspeed'e geçtim en yüksek hızda kullanıyorum.

larenno

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
63
İsim
Mehmet Tan
Başka iss'ye geç böyle saçma bir şey mi olur. Bende aradığımda saçma bir şekilde altyapın yetersizse o hızı vermeyiz diyordu ve yüksek hızlı paket kampanyadaydı 10tl falan fark vardı. Netspeed'e geçtim en yüksek hızda kullanıyorum.
Diğer servis sağlayıcılarında da test yapıyorlar ve maksimum 16mbps alabilirsin diyorlar. Benim internet değerlerime bakanlar ise en az 24 alabiliyor olman gerek diyor ben ise maksimum 16 alabilrisin denilen türk telekomda 20 kullanıyorum. Anlamadım bu işi

valoo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
132
İsim
isim soyisim
Diğer servis sağlayıcılarında da test yapıyorlar ve maksimum 16mbps alabilirsin diyorlar. Benim internet değerlerime bakanlar ise en az 24 alabiliyor olman gerek diyor ben ise maksimum 16 alabilrisin denilen türk telekomda 20 kullanıyorum. Anlamadım bu işi
Altyapını adsl olarak mı görüyorlar yoksa. Ben mesela superonline'a başvurduğumda altyapınız yok diyordu oysaki altyapı var ve 80mbps hız var. Sen 24mbps hız almak istediğini sorumluluğu kendi üzerine aldığını söyle olmazsa hızımı 16'ya sabitleyin de kabul etmeleri gerek.

frudotz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
90
İsim
H. Arda Karabacak
İlgilendiği Kategoriler
İnternet
Discord
frudotz
2 sene önce değil sadece 2 ay önce 20'ye geçtim. Asıl sormak istediğim madem benim alt yapım maksimum 16mbps ise alt yapının üzerinde paket tanımlanamıyor, nasıl 20mbps tanımladılar?
24 yada 35 mbpslik paket isteyebilirsin. Zaten paketlerin ismi "24 mbps'ye kadar" yada "35 mbps'ye kadar" olduğu için vermelerinde sıkıntı olmaz.
Taahhütlü sağlayıcılarda "e kadar" ibaresi pek bir anlam ifade etmez. Firma yasal olarak taahhüt edilen hızın en az %75'ini sağlamak zorunda.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Merhaba,
Türk telekom evde internetim 1 ay sonra biteceği için kampanya yenileme taahhüdünde bulunmak istedim. Benim mevcut internet hızım alt yapıdan dolayı 20 mbps, şimdi taahhüt yenilerken bana 20 mbps paket olmadığını, internet alt yapımın maksimum 16 mbps karşılayabildiğinden dolayı 16 üzerinden yenileyebileceklerini söylediler. Oysa ben halihazırda şu an 20mbps'yi sorunsuz kullanıyorum bu paket üzerinden neden doğrudan yenileme yapmak yerine alt yapınız maksimum şu kadar deyip o alt yapı üzeri olmasına rağmen sorunsuz kullandığım paketi yenilemiyorlar?
Altyapınızı hangi nereden sorguladınız?
Şurayı da deneyip SS atın isterseniz emin olalım altyapınızdan https://goknet.com.tr/internet-altyapi-sorgulama/

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,922
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Uygulama üzerinden de telefonda arayarak da denedim maalesef alt yapınız yetersiz deyip vermiyorlar. Nasıl bir açıklama ile vermeleri sağlanabilir?

Hocam reddediliyor alt yapı muhabbetleri yüzünden
Başka sağlayıcıya bakma sen Vdsl port bitmiştir Adsl görüyordur onlar. Modem arayüzünde görünüyor bariz daha fazla hız alabileceğin.

larenno

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
63
İsim
Mehmet Tan
Başka sağlayıcıya bakma sen Vdsl port bitmiştir Adsl görüyordur onlar. Modem arayüzünde görünüyor bariz daha fazla hız alabileceğin.
Türk telekom ile devam etmek istiyorum VDSL olduğumu sistemde görüyorlardır buna rağmen neden reddederler anlamış değilim.

Taahhütlü sağlayıcılarda "e kadar" ibaresi pek bir anlam ifade etmez. Firma yasal olarak taahhüt edilen hızın en az %75'ini sağlamak zorunda.

Altyapınızı hangi nereden sorguladınız?
Şurayı da deneyip SS atın isterseniz emin olalım altyapınızdan https://goknet.com.tr/internet-altyapi-sorgulama/

Ekler

• port.PNG
    port.PNG
    21.4 KB · Hit: 24

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,922
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Türk telekom ile devam etmek istiyorum VDSL olduğumu sistemde görüyorlardır buna rağmen neden reddederler anlamış değilim.
1066 metreden vdsl alamazsın aslında vermezler. Ama sen 20 verdiler diyorsun bir gariplik var o işte.

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
1066 metreden vdsl alamazsın aslında vermezler. Ama sen 20 verdiler diyorsun bir gariplik var o işte.
ADSL den de altyapı iyiyse 18-20Mbps civarı alınıyor 😀

Modemdeki hat değerlerin nasıl peki?

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,922
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
ADSL den de altyapı iyiyse 18-20Mbps civarı alınıyor 😀

Modemdeki hat değerlerin nasıl peki?
Attığı SS Vdsl işte. 1066 metreden o hızı vermezler zaten başka mevzular var :D

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,922
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler

larenno

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
63
İsim
Mehmet Tan
Port değiştirmişler gibi. O attığın SS 35 mbps paket bile alır çünkü.
İnterneti bağlamaya geldiklerinde ADSL port bulamadılar diye tahmin ediyorum çok vakıf değilim ama uzun süre direkle uğraştılar sonra hallettik dediler, komşuyu mu çekmiş takmışlar öyle şeyler.

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,922
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
İnterneti bağlamaya geldiklerinde ADSL port bulamadılar diye tahmin ediyorum çok vakıf değilim ama uzun süre direkle uğraştılar sonra hallettik dediler, komşuyu mu çekmiş takmışlar öyle şeyler.
Vallaha onu bilemem ama garip bir şeyler var o kesin :D

Top Bottom