Neler Yeni

Türk Telekom fiberden Millenicom fibere geçiş

ChainLee

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
132
İsim
Furkan Ayan
Merhaba arkadaşlar yaklaşık 2 hafta önce Türk Telekom fiber aboneliğimin tahattüt süresi doldu. Bende farklı bir servis sağlayıcısına geçiş yapmak istedim fakat evimde sadece Türk Telekom altyapısı bulunduğundan Millenicom ve NetSpeed seçenekleri vardı. NetSpeed hakkında pek bilgim olmadığından Millenicom ile görüştüm. Görüştüğüm kişi altyapımı sorgulayıp yaklaşık 100 Mbps'e kadar hız sağlayabildiklerini ve eve kadar fiber olan FTTH deniyordu herhalde o altyapıda olduğumu söyledi. Bizde anlaşmayı ona göre yaptık ve 4 gün içinde ağ bağlantısı kesilmeden geçiş yaptık. İnternet gayet güzel 100-90 arası download ve 8.26-7.99 arası upload alıyorum ping ise Speedtest'de 3-2 ms bazı oyunlarda sunucuları TR de olanlarda 15-17 falan CS de ise 40-60 arası oynadığım sunucuya göre değişiklik oldu sadece 1 kez 100 ms aldım başka bir şekilde sıkıntı yaşamadım.
Speedtest sonucunuda şöyle bırakayım
Türk Telekom'dan aldığım 24Mbps ile Millenicom 100 Mbps ISS'e geçişim bu şekilde oldu
Ve şöyle söyleyeyim geçiş sürecinde birkaç kez müşteri hizmetlerini aradım ve bekletilmeden bağlandım Türk Telekom biraz bekletiyordu Millenicom'da böyle bir sıkıntı yaşamadım.
Not: Millenicom da arkadaşını getir 1 ay bedava kullan gibi bir şey varmış. Bende bir kod aldım ve şu an 1 ay bedava kullanıyorum eğer geçiş yapacak iseniz ve kod lazım olursa şu an yanımda değil kod öğlen vakti veya akşam vakti paylaşabilirim yasak değilse. Eğer bu kad size lazım olur ise bendeki koddan yaralanabilirsiniz dostlar hem siz ilk ay bedava kullanırsınız hem ben 1 ay bedava kullanırım. Kod için yazabilirsiniz.
İnternet fiyatı ise paket 99.90 TL modem kirası 15 TL idi FTTH de olduğum için 8 TL'ye düştü ve bir de konuştukça öde diye bir şey var oda 10 TL olarak yansıtılmış fiyatlar böyle ilk faturayı sizin ile paylaşırım dostlar.
Bu arada Türk Telekom da faturam 90-95 arası geliyordu son faturam 92 TL idi ödedim çıktım bir sıkıntı yaşamadım o konuda Millenicom halletti.

Ekler

• Ekran görüntüsü 2021-03-21 103230.png
    Ekran görüntüsü 2021-03-21 103230.png
    40.6 KB · Hit: 91

EmreBey52

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,200
İsim
EmreBey
Taahhütüm bitse de bende geçsem :( Hayırlı olsun.

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
49,107
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
İkisi de aynı fiber. Şuan turktelekom 100 mbit kullanıyorsun. Tek farkı sağlayıcı millenicom. Hayırlı olsun gayet güzel fiyat, güzel hız.

ChainLee

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
132
İsim
Furkan Ayan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Taahhütüm bitse de bende geçsem :( Hayırlı olsun.
Teşekkür ederim kardeşim tahattüt kaç ay kaldı millenicom 150 tl ye kadar karşılıyor diye biliyorum bi sorsan iyi edersin

EmreBey52

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,200
İsim
EmreBey
Teşekkür ederim kardeşim tahattüt kaç ay kaldı millenicom 150 TL ye kadar karşılıyor diye biliyorum bi sorsan iyi edersin
2 sene :( Çok fazla hocam cayma bedeli 150 sini karşılasa bile geriye daha çok fiyat kalır :)

ChainLee

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
132
İsim
Furkan Ayan
Hayırlı olsun, fark hissedilmiştir.:)
Teşekkür ederim hemde ne fark var biliyormusun 4 günde yaklaşık 270 gb kullanım yapmışım indirme hızı güzel gelince bastım steamden oyunları
Mesaj otomatik birleştirildi:

tahhattüt yeni başladı ise kullandğığn ay kadar geliyor diye biliyorum yani 2 senelik değilde mesela 2 ay kullandın 2 ay olan tahattüt fiyatını ödüyosun diye biliyorum

EmreBey52

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,200
İsim
EmreBey
Teşekkür ederim hemde ne fark var biliyormusun 4 günde yaklaşık 270 gb kullanım yapmışım indirme hızı güzel gelince bastım steamden oyunları

tahhattüt yeni başladı ise kullandğığn ay kadar geliyor diye biliyorum yani 2 senelik değilde mesela 2 ay kullandın 2 ay olan tahattüt fiyatını ödüyosun diye biliyorum
Öyle 2 ay kullandık sonra sordum ne kadar dite 400 lira dediler ama geçti artık beklicez bakalım 1 sene sonra sağlayıcı değiştirme hakkımız gibi bir şey varmış sanırım Aralık gibi yine babam sorup söylicem hocam.

ChainLee

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
132
İsim
Furkan Ayan
İkisi de aynı fiber. Şuan turktelekom 100 mbit kullanıyorsun. Tek farkı sağlayıcı millenicom. Hayırlı olsun gayet güzel fiyat, güzel hız.
onun farkındaydım hocam geçis zaten çok değişik bir şekilde oldu sadece benden moden arayüzünden kurulum yapmamı kullanıcı adı şifremi değiştirmemei söylediler modemi bile sökmedim hocam
bide modem den bahsetmemişim bu Türk Telekomun Tp link archer c5v modem kullanıyorum sıkıntı yok modemde

Öyle 2 ay kullandık sonra sordum ne kadar dite 400 lira dediler ama geçti artık beklicez bakalım 1 sene sonra sağlayıcı değiştirme hakkımız gibi bir şey varmış sanırım Aralık gibi yine babam sorup söylicem hocam.
o zaman yapacak bişey yok hocam bekliyeceksiniz mecbur sende sıkıntı yaşatıyormu hocam internet

EmreBey52

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,200
İsim
EmreBey
onun farkındaydım hocam geçis zaten çok değişik bir şekilde oldu sadece benden moden arayüzünden kurulum yapmamı kullanıcı adı şifremi değiştirmemei söylediler modemi bile sökmedim hocam
bide modem den bahsetmemişim bu Türk Telekomun Tp link archer c5v modem kullanıyorum sıkıntı yok modemde

o zaman yapacak bişey yok hocam bekliyeceksiniz mecbur sende sıkıntı yaşatıyormu hocam internet
Çok yavaş ve sürekli ping çıkıyor :(

ChainLee

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
132
İsim
Furkan Ayan
Çok yavaş ve sürekli ping çıkıyor :(
iss e geçmeden önce bi araştırma yapmak lazım hocam bu şikayet var felan varya oralardan bakmak lazım yorumlara
keşke biraz daha araştırsaydın hocam ya üzüldüm gerçekten

EmreBey52

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,200
İsim
EmreBey
iss e geçmeden önce bi araştırma yapmak lazım hocam bu şikayet var felan varya oralardan bakmak lazım yorumlara
keşke biraz daha araştırsaydın hocam ya üzüldüm gerçekten
Yeni geçmedim hocam ben bayadır TT kullanıcısıyım.

Top Bottom