Neler Yeni

Türk Telekom Kutusu FTTH mı FTTB mi ?

FTTH , FTTB ?

• Oy kullanan toplam üye
    2

caxle

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Caner Kaan
Arkadaşlar merhaba , binamızın yaşı yaklaşık 30 yıllık . Son 20 yılı ADSL / ADSL+2 altyapısını kullanmakta . Geçtiğimiz hafta türktelekom ekipleri bir kutu koydular ve daire kapılarının önüne beyaz bir dolama kablo koydular . Benim sorunum ise ;
Çoğu foruma baktığımda insanlar , daireye kadar geliyorsa FTTH , binadan MDU ile dairelere dağıtılıyor ise FTTB olduğunu söylüyorlardı.
Fakat kendi dairemdeki kutuya baktığımda, altından turuncu kablo mu veyahut farklı bir renkte kablo mu geliyor anlayamadım .çünkü kutunun altından giden kablo kapatılmış bir haldeydi.
Bu işlerden anlayan birileri varsa bana yardımcı olabilir mi ?

Ve 1 tane daha soru sormak istiyorum ;
Bu kutunun içinde bir tane IL RL değeri ölçülmüş kağıt vardı kağıtta değer IL = 1.18 RL = 5.57 veya 57.8 DB gibi bir değer yazıyordu . / Büyük ihtimal 57.8 yazıyordu /
Bu değerler iyi mi ? , Bu değerlere göre kaç down up alırım ?
// Ve Bu Değer kağıdını şimdi bulamıyorum bundan 2,3 gün önce vardı . Ya Ekipten birileri aldı veya kayboldu bilemiyorum. //
Şimdiden ilgilenen herkese teşekkürler .

Ekler

• 1.png
    1.png
    234.4 KB · Hit: 27
  • 2.png
    2.png
    607 KB · Hit: 25
  • 3.png
    3.png
    403.6 KB · Hit: 25
  • 4.png
    4.png
    335.4 KB · Hit: 28
  • 5.png
    5.png
    537.5 KB · Hit: 27
  • 6.png
    6.png
    679.9 KB · Hit: 27
  • 21.png
    21.png
    718.1 KB · Hit: 26

eren28tr

80+ Gold
Arkadaşlar merhaba , binamızın yaşı yaklaşık 30 yıllık . Son 20 yılı ADSL / ADSL+2 altyapısını kullanmakta . Geçtiğimiz hafta türktelekom ekipleri bir kutu koydular ve daire kapılarının önüne beyaz bir dolama kablo koydular . Benim sorunum ise ;
Çoğu foruma baktığımda insanlar , daireye kadar geliyorsa FTTH , binadan MDU ile dairelere dağıtılıyor ise FTTB olduğunu söylüyorlardı.
Fakat kendi dairemdeki kutuya baktığımda, altından turuncu kablo mu veyahut farklı bir renkte kablo mu geliyor anlayamadım .çünkü kutunun altından giden kablo kapatılmış bir haldeydi.
Bu işlerden anlayan birileri varsa bana yardımcı olabilir mi ?

Ve 1 tane daha soru sormak istiyorum ;
Bu kutunun içinde bir tane IL RL değeri ölçülmüş kağıt vardı kağıtta değer IL = 1.18 RL = 5.57 veya 57.8 DB gibi bir değer yazıyordu . / Büyük ihtimal 57.8 yazıyordu /
Bu değerler iyi mi ? , Bu değerlere göre kaç down up alırım ?
// Ve Bu Değer kağıdını şimdi bulamıyorum bundan 2,3 gün önce vardı . Ya Ekipten birileri aldı veya kayboldu bilemiyorum. //
Şimdiden ilgilenen herkese teşekkürler .
altyapın daireye kadar fiber yani FTTH altyapın 1000 mbps destekliyor türk telekom fiber altyapın var 1000 mbps alabilirsin tabi her iss türk telekom altyapısından 1000 mbps vermiyor seçimini ona göre yap.

caxle

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Caner Kaan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
altyapın daireye kadar fiber yani FTTH altyapın 1000 mbps destekliyor türk telekom fiber altyapın var 1000 mbps alabilirsin tabi her iss türk telekom altyapısından 1000 mbps vermiyor seçimini ona göre yap.
Harbi mi diyon reis ya :D Vallaha acaip mutlu oldum FTTH olmasına . Eminsin değil mi ama sonrasında FTTB olursa oturur ağlarım :DD

eren28tr

80+ Gold

caxle

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Caner Kaan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
eminim hocam hayırlı olsun :D
Eyvallah kardeşim sağolasın , geceden beri araştırıp duruyorum . En sonda dedim ki ulan burada koskoca donanım arşivi forumu var , neden fotoğrafını çekip sormuyorum krallara . :DDDDDD Harbiden şimdi mutlu mutlu gideceğim uyumaya
Mesaj otomatik birleştirildi:

Arkadaşlar selamın aleyküm yeni haberlerim var , türk telekom ekipleri yeni işlemler yapmış . Bunların anlamı nedir ?

Ekler

• yeni1.jpg
    yeni1.jpg
    77.3 KB · Hit: 7
  • yeni2.jpg
    yeni2.jpg
    62.9 KB · Hit: 6
  • yeni4.jpg
    yeni4.jpg
    65.8 KB · Hit: 7
  • yeni33.jpg
    yeni33.jpg
    55.9 KB · Hit: 7
Eyvallah kardeşim sağolasın , geceden beri araştırıp duruyorum . En sonda dedim ki ulan burada koskoca donanım arşivi forumu var , neden fotoğrafını çekip sormuyorum krallara . :DDDDDD Harbiden şimdi mutlu mutlu gideceğim uyumaya
Mesaj otomatik birleştirildi:

Arkadaşlar selamın aleyküm yeni haberlerim var , türk telekom ekipleri yeni işlemler yapmış . Bunların anlamı nedir ?
Cam kablo gibi duruyor evinize çekilecek olan kablo

Top Bottom