Neler Yeni

Türkçe'de yanlış yazamıyorum

Atemix38

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
80
İsim
Arda
Arkadaşlar, Türkçe'de yanlışlık yapamıyorum mesela insanlar bişey,bura,ora,bidaha,nerde diye yanlışlık yaparlar fakat ben yanlışlık yapsam kötü hissediyorum düzeltmek istiyorum ve rahat olamıyorum bundan nasıl kurtulabilirim

Suprağ

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
sss sss
yanlıs anlamada bu kadar iyi bir ozellikten kurtulmak istiyorsan diyecek laf yok

Suprağ

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
sss sss
İyi derken? hocam bu sadece bunda değil her zaman var.
nolcak ergen kekolardan olmak istiyorsan devam et ama bence bu ozelliğin cok guzel eskiden benimde iyidi ama maalesef bende yok ve cok uzulmustum inan bu sey sana medenilik kattıgı için istedediğin tarzlardan daha cok sevilirsin (bence)

Atemix38

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
80
İsim
Arda
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
nolcak ergen kekolardan olmak istiyorsan devam et ama bence bu ozelliğin cok guzel eskiden benimde iyidi ama maalesef bende yok ve cok uzulmustum inan bu sey sana medenilik kattıgı için istedediğin tarzlardan daha cok sevilirsin (bence)
Mesela biri yanlışlık yapsa mesela rahatsız oluyorum hele ki bidaha diye yazsa cidden çok gıcık oluyorm
Mesaj otomatik birleştirildi:

6-7 ay önce hep yanlış yazardım

melidoas6

80+ Silver
İyi derken? hocam bu sadece bunda değil her zaman var.
Cümle bitmiş küçük harfle başlamışsın hocamı büyük yazmalıydın daha dikkatli ol :)

Ek olarak insanları sürekli düzeltmende rahatsız edici olabilir kendini düzelt çok önemli olmadıkça kimseye de karışma bence

Atemix38

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
80
İsim
Arda
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Cümle bitmiş küçük harfle başlamışsın hocamı büyük yazmalıydın daha dikkatli ol :)
Öyle şeylere çok takılmıyorum fakat dediğim kelimelerde yanlış yapsam veya biri yapsa çok rahatsız oluyorum. Sen de nokta koymamışsın kral.

Ek olarak insanları sürekli düzeltmende rahatsız edici olabilir kendini düzelt çok önemli olmadıkça kimseye de karışma bence
İnsanları düzeltmiyorum da içimden biraz rahatsız oluyorum.

melidoas6

80+ Silver
Öyle şeylere çok takılmıyorum fakat dediğim kelimelerde yanlış yapsam veya biri yapsa çok rahatsız oluyorum. Sen de nokta koymamışsın kral.
Ayrıntılara çok takılma sonuçta herkes TDK açıp nerede yanlış yapmışım diye kontrol etmiyor yani kendi hatalarını bile pek takma.

Atemix38

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
80
İsim
Arda
Ayrıntılara çok takılma sonuçta herkes TDK açıp nerede yanlış yapmışım diye kontrol etmiyor yani kendi hatalarını bile pek takma.
Hocam valla takıntı oldu sinir oluyorum bende.

melidoas6

80+ Silver

İnsanları düzeltmiyorum da içimden biraz rahatsız oluyorum.
Ekstrem bir hata yapmadıkları sürece boş vermeye çalış. Bazı yazım yanlışları rahatsız edici olabiliyor. Hatta forumda konu açıp ne anlattığı anlaşılmayan insanlarda var o tarz olmadığı sürece akışına bırak.

Atemix38

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
80
İsim
Arda
Bir de diğer dillerde bu neredeyse çok az iken türkçede bu durum çok fazla var

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
935,199
Üyeler
146,898
Son üye
taha0056
Top Bottom