Neler Yeni

GTX750TI AŞIRI ISINIYOR 95 DERECEYE KADAR.

brankrky

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Baran
GTX 750 TI STRIX OVERCLOCK EDITION ekran kartına sahibim. Ekran kartımı ilk aldığımda oyunda bile 30 dereceleri görüyordum fanları fullediğimde.

Yaklaşık 3 ay önce ekran kartının vidasının birisi yalama olmuştu. Ne kadar uğraşsamda açamamıştım. Isınmaya başladığında dayanamadım, Dün bilgisayarcıya götürdüm, açtı ve bakımlarını yaptı verdi. (Termal macun değiştirdi.) MX4 Termal macunu kullandığını söylemişti. Getirip taktığımda aşırı ısınma söz konusuydu, 90 dereceleri görüyordu. Bu sabah adama güvenemeyip açtım ve ben tekrar bakımlarını yaptım. Bu sefer hava tuttum falan temizleyip kapattım çalıştırdım geri. Şuanda boşta 30-40 derece arasında takılıyor fakat en ufak bir güç altına girdiğinde çok rahat 95 dereceye kadar çıkıyor. Mesela en basitinden çok düşük sistem isteyen roblox oyununa girip bile denedim. %60-65 yük altına girdiğinde 95 dereceyi gördü. Yalama olan vidanın yerine farklı vida takmıştı bilgisayarcı. Normalinde ekran kartında yaylı vidalar var. Bu yaysız ve biraz daha kısa bir vidaydı. Bundan olduğunu da düşünüyorum fakat yaylı vida bulamadım satışta. Artık gerçekten bunaldım. Bakımlarını yapmama rağmen bu kadar ısınmasını anlamıyorum. Sıcaklık ani artış ve düşüşler yaşıyor. Örneğin 50 derecedeyken yük altında saniyelik olarak 80 lere çıkıyor ve aniden geri iniyor kendi kendine. Fanlarında bir sorun yok, Kasayı izliyorum ve gayet iyi çalışıyorlar. %100 Fan gücünde 3649 RPM görüyor. Fakat pek etki ettiği söylenemez. Bu sorunu nasıl çözebilirim? Konuya hakim olan arkadaşlar önceliğimdir, yorum yapmak için yorum yapmamanızı rica ediyorum. (NOT: ısınma olayı bir anda yaşandı. 3-4 Gün önce ısınmaya başladı aniden, format bile attım 2 kere fakat durum hala aynı. Ne yapsam düzebilir sizce sorun neydedir?)

Ekler

• image.png
    image.png
    298.8 KB · Hit: 21

Launcher

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
98
İsim
Launcher
Montaj ve macunda problem olmadığına eminmisiniz

deekk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
34
İsim
Esen
Macundan muhtemelen veya soğutma bloğu değmiyor olabilir yanlış mı takıldı bir şekilde

Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Enes Kaan TOKER
3060ti gaming oc aldım 2.el seninle aynı durumu yaşıyordum boşta çok rahatken en ufak kullanımda 91-92 dereceye atıyordu kendini teknik servise gönderdim memory ve termal macunları değişti sorun aynı şekilde devam ettiği için ürünün sıfırını gönderdiler kronik bir arızaymış senin kartta çok benziyor benim sorunuma bendeki 2.belirtiside su sekilde oluyordu 90 derecede oynarken (95 görmedim hiç 90 sabitti) aşırı ısınma uyarısı vermeen (hiç 95 i görmedi çünkü çok kez kontrol ettim) ekran birden donup ekran kartı fanları deli gibi dönmeye başlıyordu belki sendede aynısı varsa kronik olabilir belki diye yazayım dedim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Tabi basit bir soğutma bloğu oturmama sorunuda olabilir tam bir fikir sahibi değilim emin bir şey söyleyemem

Dahası  
Reaksiyon skoru
134
İsim
The End
Sıcakligi yanlis ölçüyorda olabilir, afterburner ile de bakabilirsin değerlere.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
909,120
Üyeler
141,091
Son üye
Egerox
Top Bottom