Neler Yeni

Türkcell Superonline Kendini bozdu mu ? ( twitch upload sorunu )

OZAN J

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
203
İsim
OZAN TANKUŞ
TURKCELL SUPERONLİNE BOZDUMU?

Evet bozdu. Şikeyetvar'a yazdım artık. Önceden bu bant genişliği kısıtlaması sadece twitchde oluyordu. VPN kullanarak çözmüştüm ona da engel getirdiler. Restramden yayın yapmaya başladım birkaç gün sonra ona da kısıtlama getirdiler. Speedtest değerlerim 150mbps'e 20 çıkardı hep standart. Speed test değerlerim bile düştü. 3 defa turkcell'den geldiler modem değişti kablo kontrol ettiler sinyalim inanılmaz iyi dediler. Kendi telefonlarından da test ettiler baktılar çözülemiyor Kaçtılar gittiler. Altta switch değiştiririz diyorlar ama alakası yok olayın. Adamlara söylüyorum Sizin teknik departmandan biriyle görüşebilirsem sorunu çözeceğiz diye. Burada En yetkili kişi benim tarzı konuşmalar falan. Çözümü bizde vs vs. Tamam kardeşim çözümü sizde de. Sorun sizden kaynaklanmıyor. Sizin yapacağınız bir şey yok. Öylece ortada kaldık. Bakalım ne olacak. Böyle aptalca bir şey neden var çözemedim doğrusu. Site olarak yaklaşık 300-400 kişi varız. Türknet başvurusu yapamıyoruz şuanlık. Bulunduğumuz nokta Pop noktasıymış ve bundan kira alıyormuşuz. Yönetimi kafalayıp türknet'e alt yapı için başvuracağız. Çünkü sitede kablonet,türktelekom ve Turkcell'in fiberi var. Bi türknet eksik.
Bu arada Speedtest değerleri Nperf'de yüksek gösteriyor. Steam'de indirme yapınca 100mbps'in tamamına yakın kullanabiliyorum. Ki bundan 2 ay evvel tam 100mbps indirme yapabiliyordum. Hatta arada fazlasını veriyorlardı. Şimdi oda bir tık düştü. Upload desen Discord da yada dosya.co'ya upload yaptığımda inanılmaz yavaş atıyor. Burada hakketen Bant genişliği kısıtlaması mevcut.

#türkcell @turkcell #turkcell @türkcell #millenicom @millenicom

Ha ek olarak. Discord'da ara sıra Sol altta ping değerim Bir sarı oluyor bir kırmızı oluyor. Paket kaybı olmaya başladı. Ama oyunlarda bu sorunu nedense hissetmiyorum. Belki oluyordur ama olsa CS:GO'da hissederdim.
1669967365377.png

1669967373954.png

1669967387436.png

1669967393288.png

Top Bottom