Neler Yeni

Türkiye'de din dersi adından neden sadece İslam anlatılıyor?

Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
Egehan Halis
Arkadaşlar konuya başlamadan önce bir şey söylemem gerek. Benim burada hiçbir şekilde
kimsenin dinine karışmak gibi bir amacım yok ve kesinlikle mesajımı bir münakaşama başlatmak amacıyla yazmadım.
Konumuza gelirsek başlıkta da dediğim gibi ülkemizde din kültürü ve ahlak bilgisi dersi desek de sadece İslam dersi alıyoruz.
Sınavlarda İslam soruları soruyoruz. Ülkemizin resmi bir dini olmamasına rağmen resmi sınavlar din dersine göre bizden puan kırabiliyor.
Madem ki dersin adı din neden bize Hristiyanlığı vs. öretmiyorlar? Bu beni rahatsız ediyor. Ateist biri olarak gelecekte kaderimi belirleyecek bir sınavda
din nedeniyle iyi bir okula gidememek, bir iş bulamamak beni çok rahatsız ediyor. Sizin bu konuda fikirleriniz neler?

UzunKing

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,031
İsim
Burak
Geçenlerde bende hocama bu soruyu sordum. Türkiye de genelde islam dini yaygın din diyince akıllarına bu geliyorlar gibisinden bir şey demişti.

Ryzhem

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Ülkenin temeli müslüman olduğu içindir başka ülke olsa mesela amerika oda hristiyanlığı anlatıyordur tahminimce

Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
Egehan Halis
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ülkenin temeli müslüman olduğu içindir başka ülke olsa mesela amerika oda hristiyanlığı anlatıyordur tahminimce
Tabi öyle ama onların dini geleceklerini belirlemiyor. Bizim ise sınavlar sayesinde geleceğimiz belirleniyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
Egehan Halis
Bildiğim kadarıyla İslam dinine mensup olmayanlar sorumlu olmuyor sınavlardan, bu senin hayatını nasıl etkiliyor ki ?
Hocam üstte de belirttim sınavlarımızda din dersi var ve soru sayısı bir ara ders ile neredeyse aynı.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
913,980
Üyeler
141,781
Son üye
emirhantten
Top Bottom