Neler Yeni

Türknet GigaFiber İnceleme

kırmızışarapp

80+ Silver
Daha önceki açtığım başlıkta fiber takıldığında ayrı bir başlık altında incelemesini yapacağını yazmıştım zaten. Fakat yeni gelen arkadaşlar için en başından anlatayım. 6 ay öncesine kadar Türknet bulunduğum mahalledeki çoğu sokağa kablo çekiyordu. Bende merak edip sormuştum ve fiber olduğunu öğrenmiştim. Kabloyu apartman girişine kadar çekmişlerdi. Daha sonra fiber kutu koydular. Ondan sonrasında da Kabloyu fiber kutuya bağladılar. Bende fiberin heyecanıyla her gün altyapı sorgulama yapıyordum. Son dönemlerde yoğun olduğum için sorgulama yapmayı unutuyordum. Geçen hafta çarşamba günü öylesine baktım ve Gigafiber 1000mbps altyapınız var diye yazı çıktı. Çok heyecanlandım ve Türknet'ten hemen destek kaydı açıp doğrulamak istedim. Açtıktan 1 saat sonra aradılar ve fiyat ve fiber altyapı doğrulaması yaptılar. Bu arada bilmeyenler için verebildiği maksimum hız için sadece 100 tl istiyorlar. İlerki günlerde arayıp randevu alıp daha sonrada randevu günüde ekiplerin gelip fiber kurulumunu yapacağını söylediler. Cumartesi günü arayıp pazartesi gününe randevu aldılar. Pazartesi günü yani bugün sabah gelip 30 dakikada yaptılar kurulumu. Yanında bedava Zyxel fiber modem verdiler. Bende vardı aslında fiber modem ama bedava sonuçta önceki aldığımı satarım diye düşünüyorum. İnternet anında geldi hiçbir şekilde beklemedim. Şimdi geldik testlere. Çok öyle detaylı bir inceleme olmayabilir ama aldığım hızı ve oyundaki pinglerimi paylaşmak istiyorum. Şuana kadar tek bir sıkıntı var o da Steamde indirme yaparken hız bir anda 0kbps ye düşüyor veya 70mbps den 15mbps civarlarına iniyor ve çok düzenli bir hız vermiyor. Bu sıkıntının sebebi Steam büyük ihtimalle o konuda ayrı bir konu açacağım buraya linkini atarım.

Eğer Türknet'e başvururken davet kodumu girerseniz hem size hem bana 1 ay bedava internet veriyor.
Davet Kodu : MGK42OR55TCP

unknown.png

Ekler

• Rainbow Six 2.08.2021 17_06_57.png
    Rainbow Six 2.08.2021 17_06_57.png
    1.9 MB · Hit: 379
  • VALORANT   2.08.2021 16_45_32.png
    VALORANT 2.08.2021 16_45_32.png
    1.2 MB · Hit: 339
Son düzenleme:

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,916
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
İnternet Hizmetleri - Yayın Servisleri - Riot Games

Eren Kurtuluş

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
455
İsim
Eren Kurtuluş
Daha önceki açtığım başlıkta fiber takıldığında ayrı bir başlık altında incelemesini yapacağını yazmıştım zaten. Fakat yeni gelen arkadaşlar için en başından anlatayım. 6 ay öncesine kadar Türknet bulunduğum mahalledeki çoğu sokağa kablo çekiyordu. Bende merak edip sormuştum ve fiber olduğunu öğrenmiştim. Kabloyu apartman girişine kadar çekmişlerdi. Daha sonra fiber kutu koydular. Ondan sonrasında da Kabloyu fiber kutuya bağladılar. Bende fiberin heyecanıyla her gün altyapı sorgulama yapıyordum. Son dönemlerde yoğun olduğum için sorgulama yapmayı unutuyordum. Geçen hafta çarşamba günü öylesine baktım ve Gigafiber 1000mbps altyapınız var diye yazı çıktı. Çok heyecanlandım ve Türknet'ten hemen destek kaydı açıp doğrulamak istedim. Açtıktan 1 saat sonra aradılar ve fiyat ve fiber altyapı doğrulaması yaptılar. Bu arada bilmeyenler için verebildiği maksimum hız için sadece 100 TL istiyorlar. İlerki günlerde arayıp randevu alıp daha sonrada randevu günüde ekiplerin gelip fiber kurulumunu yapacağını söylediler. Cumartesi günü arayıp pazartesi gününe randevu aldılar. Pazartesi günü yani bugün sabah gelip 30 dakikada yaptılar kurulumu. Yanında bedava Zyxel fiber modem verdiler. Bende vardı aslında fiber modem ama bedava sonuçta önceki aldığımı satarım diye düşünüyorum. İnternet anında geldi hiçbir şekilde beklemedim. Şimdi geldik testlere. Çok öyle detaylı bir inceleme olmayabilir ama aldığım hızı ve oyundaki pinglerimi paylaşmak istiyorum. Şuana kadar tek bir sıkıntı var o da Steamde indirme yaparken hız bir anda 0kbps ye düşüyor veya 70mbps den 15mbps civarlarına iniyor ve çok düzenli bir hız vermiyor. Bu sıkıntının sebebi Steam büyük ihtimalle o konuda ayrı bir konu açacağım buraya linkini atarım.

Alıntıyı görüntüle
Ben tam anlayamadım sanırım bu hız için sadece ve sadece 100tl mi aldılar sizden?

stereohearts

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
15,367
İsim
Enes
Instagram
@stereocrypex
Steam
✪SoloTürk
Twitter
rulerkoala
Discord
stereohearts#1401
Ben tam anlayamadım sanırım bu hız için sadece ve sadece 100tl mi aldılar sizden?
Türknetin kampanyası o. Altyapının desteklediği en yüksek hız için aylık 100 tl istiyorlar
Mesaj otomatik birleştirildi:

Daha önceki açtığım başlıkta fiber takıldığında ayrı bir başlık altında incelemesini yapacağını yazmıştım zaten. Fakat yeni gelen arkadaşlar için en başından anlatayım. 6 ay öncesine kadar Türknet bulunduğum mahalledeki çoğu sokağa kablo çekiyordu. Bende merak edip sormuştum ve fiber olduğunu öğrenmiştim. Kabloyu apartman girişine kadar çekmişlerdi. Daha sonra fiber kutu koydular. Ondan sonrasında da Kabloyu fiber kutuya bağladılar. Bende fiberin heyecanıyla her gün altyapı sorgulama yapıyordum. Son dönemlerde yoğun olduğum için sorgulama yapmayı unutuyordum. Geçen hafta çarşamba günü öylesine baktım ve Gigafiber 1000mbps altyapınız var diye yazı çıktı. Çok heyecanlandım ve Türknet'ten hemen destek kaydı açıp doğrulamak istedim. Açtıktan 1 saat sonra aradılar ve fiyat ve fiber altyapı doğrulaması yaptılar. Bu arada bilmeyenler için verebildiği maksimum hız için sadece 100 TL istiyorlar. İlerki günlerde arayıp randevu alıp daha sonrada randevu günüde ekiplerin gelip fiber kurulumunu yapacağını söylediler. Cumartesi günü arayıp pazartesi gününe randevu aldılar. Pazartesi günü yani bugün sabah gelip 30 dakikada yaptılar kurulumu. Yanında bedava Zyxel fiber modem verdiler. Bende vardı aslında fiber modem ama bedava sonuçta önceki aldığımı satarım diye düşünüyorum. İnternet anında geldi hiçbir şekilde beklemedim. Şimdi geldik testlere. Çok öyle detaylı bir inceleme olmayabilir ama aldığım hızı ve oyundaki pinglerimi paylaşmak istiyorum. Şuana kadar tek bir sıkıntı var o da Steamde indirme yaparken hız bir anda 0kbps ye düşüyor veya 70mbps den 15mbps civarlarına iniyor ve çok düzenli bir hız vermiyor. Bu sıkıntının sebebi Steam büyük ihtimalle o konuda ayrı bir konu açacağım buraya linkini atarım.

Alıntıyı görüntüle
Hocam bende de gigafiber altyapı var ama ben çekilen fiber kabloları göremedim, kutu var bi tane ama hiç fiber kutusu gibi değil. Mümkünse sizin bina girişindeki kutunun fotoğrafını atabilir misiniz

RGB Delisi

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,284
İsim
Anonim-Anonim
Turknet gigafiber altyapısı olanlara 99 liraya bu hızı veriyorlar ama giga altyapin olmalı işte
Hocam bir şey soracağım ben TT 16mbps kullanıyorum. Aylık 85tl. 24 ay taahüt ile. 13 yada 14. ayımız bitti taahüt bozmak için 1000 tl diyolar ne yapmalıyım ?

Türknetin kampanyası o. Altyapının desteklediği en yüksek hız için aylık 100 TL istiyorlar

Hocam bende de gigafiber altyapı var ama ben çekilen fiber kabloları göremedim, kutu var bi tane ama hiç fiber kutusu gibi değil. Mümkünse sizin bina girişindeki kutunun fotoğrafını atabilir misiniz

stereohearts

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
15,367
İsim
Enes
Instagram
@stereocrypex
Steam
✪SoloTürk
Twitter
rulerkoala
Discord
stereohearts#1401
Hocam bir şey soracağım ben TT 16mbps kullanıyorum. Aylık 85tl. 24 ay taahüt ile. 13 yada 14. ayımız bitti taahüt bozmak için 1000 TL diyolar ne yapmalıyım ?

Sonuç karara bağlandı ama daha tebligat gelmedi, gelince konuyu güncelleyeceğüm :)

kırmızışarapp

80+ Silver
VALORANT'ta ping neden bu kadar yüksek?
Gigafiber kullanan bir arkadaşım lobide 2ms, oyun içinde 7ms alıyor.
Şuan oyundayım 10'un üstüne çıkmıyor ki 5 pingden bir şey olmaz.

Squex

80+ Silver
Hocam bir şey soracağım ben TT 16mbps kullanıyorum. Aylık 85tl. 24 ay taahüt ile. 13 yada 14. ayımız bitti taahüt bozmak için 1000 TL diyolar ne yapmalıyım ?
Tam emin değilim fakat 24 ay taahhütlü tarifelerde 12 ayı geçtikten sonra para ödemeden çıkabilme hakkın var sanırım ama uğraştırıyor.

kırmızışarapp

80+ Silver
Taahhüt çok büyük sorun ya.

Evet bu hız ve modem için aylık sadece 100tl

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,916
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
İnternet Hizmetleri - Yayın Servisleri - Riot Games
ha 2 ms ha 7 ms çok fazla bir fark yok zaten böyle bir pinge neden takıldın aga :D
Bilmem. Takıntılıyım bu konularda.
taahüt bozmak için 1000 TL diyolar ne yapmalıyım ?
Oturup taahhütün bitmesini bekleyebilirsiniz :D
Şuan oyundayım 10'un üstüne çıkmıyor ki 5 pingden bir şey olmaz.
Yine iyi, şu yüzden sordum.
@oguzhnsrmn Kocaeli'de oturup VDSL kullanmasına rağmen 9ms alıyordu oyun içinde. Açıkçası şaşırdım ikisinin bu kadar yakın olmasına.

Top Bottom