Neler Yeni

Türknet Gigafiber VMG8623-T50B modem HK

Xsamew

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
385
İsim
Furkan
Selam arkadaşlar dün TurkNet GigaFiber kuruldu. Modem olarak VMG8623-T50B verdiler. Kullanıyorum modemin arayüzünde değiştirebileceğim bir ayar var mı daha iyi olabilmesi için DNS, kanal vs.

Ve hız testi yaptığımda Normal olarak 70-80 arası dow up çıkıyor. 5G İle yaptığımda ise 293dow 487up çıkıyor. Neden hız alamıyorum hızın yarısını bile alamıyorum.

RTX3070

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,058
İsim
RTX 3070
İlgilendiği Kategoriler
Windows ve teknik sorunlar
Ben de 2 gün önce 100 Mbps Türknet'e geçtim ancak hızımın yarısı bile yok bazen, 55 Mbps gibi oluyor çoğunlukla. Destek talebi açtım bakalım çözülecek mi. İlginç şeyler oldu bir gün forumda anlatırım.

Son düzenleme:

Xsamew

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
385
İsim
Furkan
Ben de 2 gün önce 100 Mbps Türknet'e geçtim ancak hızımın yarısı bile yok, 55 Mbps gibi oluyor çoğunlukla. Destek talebi açtım bakalım çözülecek mi. İlginç şeyler oldu bir gün forumda anlatırım.
Valla bende benim değerleri pek çözemedim 2 3 gün geçsin bende talep açıcam
Mesaj otomatik birleştirildi:

Dostum sende Pocophone'da böyle mi gözüküyor ağ yoksa ayrı ayrı mı ? Önceden çift ağ vardı sonradan tek oldu. Otomatik geçiş yapıyor yakınlaşınca veya uzaklaşınca ağlar arasında. Modem arayüzünden baya uğraştım ama çözümünü bulamadım. Aslında böyle iyi de bilmiyorum meraktan sorayım dedim.
Kanka bende 2 tane var bi normal 2.4 bide zyxel5G diye ikisi farklı ağlar

kırmızışarapp

80+ Silver
Valla bende benim değerleri pek çözemedim 2 3 gün geçsin bende talep açıcam

Kanka bende 2 tane var bi normal 2.4 bide zyxel5G diye ikisi farklı ağlar
Sanırım ben adlarını aynı yaptığım için bağdaşlaştırdı. Bir türlü çözemedim ikisi aynı ağda gözüküyor. Mesh teknolojisine benzettim biraz bu özelliği.

kırmızışarapp

80+ Silver
Ben de 2 gün önce 100 Mbps Türknet'e geçtim ancak hızımın yarısı bile yok, 55 Mbps gibi oluyor çoğunlukla. Destek talebi açtım bakalım çözülecek mi. İlginç şeyler oldu bir gün forumda anlatırım.
Maks verebileceği hız 100 olarak görünebiliyor fakat onlar tahmini değerler. Santralle ev arasındaki uzaklığa da bağlı. Modem arayüzünden xdsl performans tablosunu atarsan daha iyi cevap verebilirim.

İstiyorsan sıfırla kanka
Denedim dostum. Başta iki ayrı ağ gözüküyor. Fakat sonradan kendi tek ağa dönüşüyor. Anladığım kadarıyla mesh gibi bir şey oluyor. Yakında daha hızlı değerler alıyorum. Uzakta daha düşük değerler. Bu da 2.4ghz ve 5ghz arasında geçiş yaptığı için olsa gerek.

kırmızışarapp

80+ Silver

RTX3070

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,058
İsim
RTX 3070
İlgilendiği Kategoriler
Maks verebileceği hız 100 olarak görünebiliyor fakat onlar tahmini değerler. Santralle ev arasındaki uzaklığa da bağlı. Modem arayüzünden xdsl performans tablosunu atarsan daha iyi cevap verebilirim.
Nereden bakacağım modem fiber bir modem, eğer lazım olacaksa.

kırmızışarapp

80+ Silver
Bende de herhangi bi değer yok sürümleri yazıyor sen bi atar mısın aynımı diye bakıcam
Bende de aynı. Fiber olduğundan dolayı öyle diye biliyorum. Herhangi bir margin değeri vs yok o yüzden.

kırmızışarapp

80+ Silver
Nereden bakacağım modem fiber bir modem, eğer lazım olacaksa.
Fiber modem ama yine de gözükür. Vdsl hizmet alıyorsun çünkü sanırım anladığım kadarıyla. Sen arayüze girip fotoğraf at ben tarifi ederim.

RTX3070

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,058
İsim
RTX 3070
İlgilendiği Kategoriler
Fiber modem ama yine de gözükür. Vdsl hizmet alıyorsun çünkü sanırım anladığım kadarıyla. Sen arayüze girip fotoğraf at ben tarifi ederim.
VDSL hizmet almıyorum hat değerleri gözükmüyor, arayüzde yok.

Top Bottom