Neler Yeni

Türknet hakkımda icra takibi başlatıyor?

bomoyun

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Aras Sahin
Öncelikle yıllardır evimde ve iş yerimde Turknet kullanıyor ve herkese tavsiye ediyordum.Lafta değil gerçek anlamda her sorana Türknet iyidir diyebiliyordum ta ki .......

Evimde kullandığım türknet fiber interneti sürekli zamlanmasından ötürü 30.05.2024 tarihinde farklı bir operatöre taşıdım. Akabinde gelen bilgi mesajıyla birlikte 05.06.2024 tarihinde aslında TELEKOM'a ait olan modem cihazını Aras kargoyla birlikte verdikleri adrese kargoladım. Buraya kadar her şey normal, devamını birazdan anlatmaya devam edeceğim.

Aradan geçen 2 aydan sonra iş yerimde de kullandığım Türknet aboneliğinin 675 TL'ye çıkmasından ötürü onuda farklı bir operatöre taşımak için işlem başlattım. 06.08.2024 tarihinde sabit telefon, 08.08.2024 tarihinde de VDSL internet hizmetim tamamen diğer operatöre geçmiş oldu. Sonra birde ne göreyim? Türknet'in bana 6 günlük telefon ve 8 günlük internet için çıkarttığı fatura tamı tamına 304.01 TL!!! Destek kaydı açtım, tabii ki gelen cevap :"Modem hizmetinizle beraber yen fiyat güncellememiz ile 674,90 TL olan güncel faturanızda kullandığınız günler hesaplanarak 304,01 TL faturanız çıkmıştır, bir yanlışlık yoktur." Tekrar itiraz ettim ve bugün başka bir hanımefendi arayarak kendisininde hesapladığını fakat tutarın yanlış göründüğünü bu nedenle tekrar fatura departmanına bilgi verildiğini ifade etti.

İşyeri için farklı operatöre geçiş tamamlandıktan sonra birde eski (fiber) turknet hesabıma giriş yapıp kontrol edeyim dedim (tarih 13.08.2024) ve tekrar şok oldum. O da ne? 2000 TL fatura karşımda kocaman beliriyor. Hemen detaylarına baktım birde ne göreyim? Fiber Modem Ceza Bedeli. Herneyse tekrar bu konudada diğer hesaptan talep açtım.Yine bir hanımefendi arayıp eğer modemi gönderdiyseniz bize takip no verin dedi. Kalktım aras kargo şubesine gittim ve takip numarasını alıp talepten ilettim. Bu arada orada çalışan beyfendide bu sıralar bu tarz olayların çok sık yaşanmaya başladığını belirtti. Açıkcası yıllarca hizmet aldığım Türknet'in bu kadar tuhaflaşacağı aklımın ucundan geçmezdi.Herneyse devam edelim... Buraya kadarda her şey normal ancak 2 talebimde hala açık ve çözüme kavuşmadı orası ayrı mesele.

**Asıl bomba olaya geliyoruz**... Tarihler 14.08.2024 yani bugün saat 17:16'yı gösterirken telefonum çalıverdi. Açtım; XXX hukuk bürosundan ben XX. Turknet tarafından adınıza dosyası gönderilmiş ve hazırlığı başlatılmış bir icra takibi bulunuyor. Bizde olası uzlaşmaları sağlamak için önden sizleri arayıp bilgi vermek istedik. Konu hakkında bilginiz var mı ? Dedimki hayır yok. Konu nedir? Modemle alakalı ödenmemiş 2000 TL bir borcunuz varmış buna istinaden dava açılmak üzere. Eğer borcunuzu hemen ödeyip kapatma gibi bir durumunuz varsa daha iyi olacaktır.

Şimdi, altı üstü 1 tane uyduruk kutuyu takip etmek Türknet'in görevi mi benim görevim mi? Aradan kaç ay geçmiş madem böyle bir problem var neden bir bilgi maili,sms'i yada telefonu almıyoruz?

Fatura hesaplamanız ayrı olay, kargonuzu takip etmemeniz ayrı olay. Ha bu arada belki merak ediliyordur diye yazayım kargo sapasağlam teslim edilmiş.Hemde 07.06.2024 tarihinde. Teslim alanın adını dahi kargo şirketinden aldım. Kargo takip no var, teslim tarihi var.

Gerisini değerli forum üyelerine bırakıyorum. Siz olsanız böyle bir durum karşısında ne yapardınız? Buyrun cevapları bekliyorum...

Son düzenleme:

Danke

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
265
İsim
Yunus
Kader yapacak bir şey yok seve seve ödücen

Volkan:/

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
841
İsim
Volkan
Kader yapacak bir şey yok seve seve ödücen
aynen bro bir sorumsuzun beceremediği iş kader xd öyle bir kader kaza anlayışı yok sen dini yanlış anlamışsın.

Danke

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
265
İsim
Yunus
Ara konuş para teklif et ilk borcunu ödemeyi teklif et hemen veririm de yok vs derse nakit azıcık üstüne çık şu kadarını veriyim kapatın tamam derler büyük ihtimalle sorun olmaz
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu arada onun verdiği değil kendi borcunu ödemeyi teklif et

WhoCares

80+ Gold
e devlete girince adınıza açılmış icra dosyası varmı gösteriyor mu merak ettim açıkcası

bomoyun

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Aras Sahin
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ara konuş para teklif et ilk borcunu ödemeyi teklif et hemen veririm de yok vs derse nakit azıcık üstüne çık şu kadarını veriyim kapatın tamam derler büyük ihtimalle sorun olmaz
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu arada onun verdiği değil kendi borcunu ödemeyi teklif et
hocam sen olayı yanlış anlamışsın. Ortada teklif edilecek bir borç yok. Hakkı neyse onun ödenmesi gerekiyor. Ayın 1'inden 6 sına telefon hizmeti, Ayın 1'inden 8 ine internet hizmeti hesaplanır fatura edilir. Olması gereken budur. Sonuçta taahhüt olmayan bir hizmet alındı. Modem olayından mağdur olduğum Ev internetimi yıllık ödemiştim 3 bin küsür lira. Operatör değiştirince haliyle iade hakkım doğdu. İade yaparken günü gününe hesaplamayı biliyorlar. Hatta eksik bile hesaplamışlardı ses etmedim. Ama şimdi sırf hizmetleri taşıdık diye geçirmasyon iş yapamazlar. Sözde kadere boyun eğip neyse üç kuruş diyip geçemem. Kimsenin geçmesinide önermem. Neden elin adamına kazandıralım ki? Kader kısmet demeyeceksin paranı cebinde tutacaksın. Yoksa çok silkeleyenin olur haberin ola.
e devlete girince adınıza açılmış icra dosyası varmı gösteriyor mu merak ettim açıkcası
henüz e-devlette görünen bir dosya yok en azından şimdilik

WhoCares

80+ Gold
hocam sen olayı yanlış anlamışsın. Ortada teklif edilecek bir borç yok. Hakkı neyse onun ödenmesi gerekiyor. Ayın 1'inden 6 sına telefon hizmeti, Ayın 1'inden 8 ine internet hizmeti hesaplanır fatura edilir. Olması gereken budur. Sonuçta taahhüt olmayan bir hizmet alındı. Modem olayından mağdur olduğum Ev internetimi yıllık ödemiştim 3 bin küsür lira. Operatör değiştirince haliyle iade hakkım doğdu. İade yaparken günü gününe hesaplamayı biliyorlar. Hatta eksik bile hesaplamışlardı ses etmedim. Ama şimdi sırf hizmetleri taşıdık diye geçirmasyon iş yapamazlar. Sözde kadere boyun eğip neyse üç kuruş diyip geçemem. Kimsenin geçmesinide önermem. Neden elin adamına kazandıralım ki? Kader kısmet demeyeceksin paranı cebinde tutacaksın. Yoksa çok silkeleyenin olur haberin ola.

henüz e-devlette görünen bir dosya yok en azından şimdilik
ceza olayı biraz şaşırtıcı işlemleri başlattınız tarihten itibaren 7 gün içinde gönderim sağladıysanız problem olmaması lazımdı

Danke

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
265
İsim
Yunus
Uyapi kontrol edebilirsin

SystemGC

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
86
İsim
Ahmet Unsal
Hocam Aras kargodan bilgileri alıp ilettiysen aslında senlik bir durum yok. Türknet tarafında modemlerin kabulünü kim yapıyorsa onun işini doğru yapmamasından dolayıdır. Çalışan işini doğru yapmıyor, sonra müşteri cezasını çekiyor.

bomoyun

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Aras Sahin
ceza olayı biraz şaşırtıcı işlemleri başlattınız tarihten itibaren 7 gün içinde gönderim sağladıysanız problem olmaması lazımdı
aslında verdikleri yasal süre 15 gün fakat 15 günü beklemeden gönderim yaptım
Hocam Aras kargodan bilgileri alıp ilettiysen aslında senlik bir durum yok. Türknet tarafında modemlerin kabulünü kim yapıyorsa onun işini doğru yapmamasından dolayıdır. Çalışan işini doğru yapmıyor, sonra müşteri cezasını çekiyor.
aynen öyle oluyor ne yazıkki. Ben hem ihmal olduğunu hemde bilerek yapıldığını düşünüyorum. Çünkü hukuk bürosuda aynı şeyi söyledi. Modemi gönderdiyseniz bize evrak göndermeleri saçma olmuş dedi

hllzn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
halil
sikayetvar ve forum siteleri bunun gibi yüzlercesiyle dolu. adamlar modem cezasıyla çarkı döndürüyor :) yıllardır ucuz internetin arka planı buymuş. arkadaşın da dediği gibi. modemi ben de belirtilen sürede gönderdim, aylar sonra bana sms geldi. 2 ay öncesinde 2000 tl lik modem cezası çıkmış. ha benimki biraz daha farklı. modemi gönderdiğimi kabul ediyorlar, ama biz sizde başka modem görüyoruz diyorlar :)) modem değişmişim güya. öyle bir destek kaydı açmadığımı da iddia ediyorum ama, eski destek kayıtlarını panelden silmişler. yani cezayı almak için taktik değiştirdiler anlayacağınız. :D . bu ülkenin şamar oğlanlarıyız biz gençler.. zenginlerin kölesiyiz.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
997,411
Üyeler
157,951
Son üye
Abdul26
Top Bottom