Neler Yeni

Yardım Türknet kuramıyorum Adsl ışığı yanmıyor. İnternet ve paket önerisi lütfen

Hydranoid

80+ Bronze
Merhaba arkadaşlar daha önce Turkcell kullanıyordum ama internet stabil olmadığı için bazen durduk yerde bağlantı gidiyor modemi yeniden açmamız gerekiyordu. İlk aylarda mb hız bile veremiyordu. Sonea düzeldi ama bağlantı her zaman gidiyordu bu sene anlaşma bitti Türkneti deneyelim dedik evdeki eski modemleri taktığımızda ADSL ışığı yanmıyordu ikisinin de. Biri Netmaster marka diğeri Asus nc12 sanırım. Sadece Turkcellin önceki modelinde adsl ışığı yanıyordu diğerlerinde yanmıyor acaba Türknette mi problem var bizim modemlerde mi? Bir de başka uygun internet öneriniz var mıdır? Şimdiden çok teşekkürler

04umut76

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,020
İsim
umut şahin
Merhaba arkadaşlar daha önce Turkcell kullanıyordum ama internet stabil olmadığı için bazen durduk yerde bağlantı gidiyor modemi yeniden açmamız gerekiyordu. İlk aylarda mb hız bile veremiyordu. Sonea düzeldi ama bağlantı her zaman gidiyordu bu sene anlaşma bitti Türkneti deneyelim dedik evdeki eski modemleri taktığımızda ADSL ışığı yanmıyordu ikisinin de. Biri Netmaster marka diğeri Asus nc12 sanırım. Sadece Turkcellin önceki modelinde adsl ışığı yanıyordu diğerlerinde yanmıyor acaba Türknette mi problem var bizim modemlerde mi? Bir de başka uygun internet öneriniz var mıdır? Şimdiden çok teşekkürler
knkm türknetten kaç mb hız alabileceğini söylediler

04umut76

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,020
İsim
umut şahin
Tam olarak ben konuşmadım abim konuştu bir sınır yok ne alabilirseniz vereceğiz demişler yani :D 50 mbit de olabilir 1000 de site söylediler
o zaman adsl değil vdsl o yüzden sinyal gelmiyor modemine vdsl destekli modemin olmalı

Hydranoid

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
o zaman adsl değil vdsl o yüzden sinyal gelmiyor modemine vdsl destekli modemin olmalı
Yanlış anlamayın lütfen hayatımda hiç internetle uğraşmadım yani bu tarzıyla kesin mi hocam bu? Bir de Turkcell modem de niye adsl ışığı yanıyor da diğerlerinde yanmıyor acaba? Ve o ufak adsl kablosu vdsl de veriyor mu? Yoksa ayrı kablo mu lazım? Şimdiden yanıtlarınız için teşekkürler

04umut76

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,020
İsim
umut şahin
Yanlış anlamayın lütfen hayatımda hiç internetle uğraşmadım yani bu tarzıyla kesin mi hocam bu? Bir de Turkcell modem de niye adsl ışığı yanıyor da diğerlerinde yanmıyor acaba? Ve o ufak adsl kablosu vdsl de veriyor mu? Yoksa ayrı kablo mu lazım? Şimdiden yanıtlarınız için teşekkürler
bir dakika siz modem kullanıcı adı ve şifresini aldınız mı

Hydranoid

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
bir dakika siz modem kullanıcı adı ve şifresini aldınız mı
Hocam modem paneline girdiğimde Asus telefona bağlı bir şey yok deyip dönüp duruyor. Netmaster modem panelinde direkt giriyor sunucu bulunamadı işleniyor tarzı bir şey diyor. Turkcelle giremedim hiç Netmasterda Turknetin verdiği eposta gibi şeyle şifreyi girdim ama bir değişiklik yok
Mesaj otomatik birleştirildi:

Asus ve Netmaster vdsl veya adsl destekli cihaz mı?
Hocam hiç bilmiyorum ki sadece adsl ışığı yanıyor diğerleri hiç yazmıyor Asus en az 5-6 yıllık modem zaten Netmaster da aynı şekilde olabilir

Son düzenleme:

Hydranoid

80+ Bronze
2 cihazın modellerini yazarsanız. arka panel soketlerin olduğu kısmın fotosunu da atarsanız.
Asus olan DSL-N12E_C1
Diğer Netmastet Infinity 401 sanırım model numarası diye özellikle yazmıyor sadece bu dediğim büyük harfle yazılmış

eren28tr

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
471
İsim
eren kılıçoğlu
VDSL ise paketin iki modemdede VDSL desteği yok ondan

Hydranoid

80+ Bronze
IMG_1947.png
Arkadaşlar bu Turkcellin ki bunda da yok değil mi? Bir de paketim sabit olmadığı değişken olduğu için mi vdsl e ihtiyacım var hiç bilmediğimden soruyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ek olarak Turkcell modemi iade etmezsem bin lira istiyor. Tek sorunum vdsl desteğiyse bana bir vdsl önerir misiniz?

Hydranoid

80+ Bronze
@Lady-Of-Ice @04umut76 hocam merhaba
attığım ürünü aldık sorunum çözülür mü acaba? Bir de Turkcell modemiyle interneti kurabildik sonunda herkese çok teşekkürler ama keşke Türknetin kendi de bilse ben bilmiyorum çünkü taşındığımız an kuruluyor bir daha modeme ellemiyoruz internetle işim yok ama bu adamlar bu işi yapıyor internet sitelerine kablonuzun takılı olduğundan emin olun yazmakla bitirmişler işi

Top Bottom