Neler Yeni

Öneri TÜRKSAT KABLO (KABLONET) BU FİRMA NEDİR?

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,886
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
İnternet Hizmetleri - Yayın Servisleri - Riot Games
Bir yanlışı düzelteyim Kablonet birkaç özel konum hariç Fiber internet sunmaz. Kablo internet sunar. Bu VDSL ile Fiber arasında bir teknolojidir, internet bakır kablo ile gelir, bu kablo CAT 6 değil bildiğimiz televizyonda kullanılan uydu kablosudur, maksimum hızı 300Mbps civarındadır.
Yaani..
Fiber hizmeti sunar bina kutusuna kadar mutlaka fiber gelir sonra koaksiyel kablo ile gelir buna da fiber deniyor tam fiber kablo ile daireye gelirse gpon.
Dostum hiç seni haklı bulacağım aklıma gelmezdi ama bu konuda doğru diyorsun.
FTTN-FTTC-FTTB-FTTH Gibi fiber bağlantı tipleri bulunur. İnternet firmalarının paketleri arasında FTTN ve FTTC VDSL olarak geçer. Koaksiyel kablolu bağlantıya da Binaya kadar fiber yani FTTB diyebiliriz çünkü onda da Fiber binaya kadar geliyor ve dairelere koaksiyel kablo ile dağılıyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
96
İsim
Oğuz Çetinkaya
Instagram
oguzcetinkayaaa
Discord
NotOGUZC #1038
Evet Türksat Kablo bir hizmet firmasıdır ve devlet firmasıdır ve bu firma 3 hizmet vermektedir KABLONET/KABLOTV/KABLOSES . türksat kablonun altyapısı varsa bilin ki fiber hizmet vardır türksata ait demektir.

Kablonet adsl/vdsl kesinlikle bu şekilde hizmet yapmıyordur sadece fiber hizmeti verir.

Kablonetin artısı eksisi nedir?

+ Paketteki hızın tamamını yada daha fazlasını verir

+ Fiyatlandırma uygun

+ Arıza ekipleri veya kurulum ekipleri iyi ve hızlı

+ Bir sorun karşısında kaldığınızda müşteri hizmetleri çok yardımcı oluyor ve neredeyse her bilgiye sahipler

- Hız düşmeyen paketler biraz tuzlu gibi

Bazı kişiler sınırsız full paketinde hız düşmeyen paketinin olduğunu bilmiyor ve sadece hız düşen paketleri var sanıyorlar yanlış . Hız düşmeyen paketinde ise yok yok diyim size ve fiyatı 160 TL civarı bu fiyatı duynalar bir internete o kadar mı verilir diyor e kardeşim yayın neredne geliyor sinema kanalları nat geo ve cihazlar ? Bu fiyatlandırmada internet yok sadece ve genelde bu internete ödeyeceğiniz fiyat 60 TL yi geçmez geri kalan yayın ve cihaz kiralama ücretidir.

Kablonet diğer firmalar gibi özgür firma değildir yani bir sorun olduğunda bunu devlet adamları sorguluyor denetleniyor mesela ben sürekli şikayet kaydı açtığımda kablonetteki il müdürlüğü zora giriyor devlete bağlı ama bir vodafone dan bu kadar sorun yaşamanıza rahmen şikayet kaydı açsanız kimse ilgilenmez ve siz o sorunu yaşamaya devam edersiniz.

Bu bilgileri il müdürlüğündeki bir arkadaşımdan aldım bunların bir bir anlattı ve türkiyedeki eski türksat kablo altyapısında çalışma olacağını belirtti bu çalışmalar neler olcak?

5 yıl ve öncesindeki altyapılar genel olarak bina kutusuna kadar fiber değil sadece binanın alt kesimine kadar oradan bina kutusuna ve daireye koaksiyel kablo kullanılmış . Bu durumda kablonet bina kutusuna kadar fiber çekeceğini ve oradaki sinyal yükseltici cihazların değişeceğini belirtti hatta aynı sorun bende var yani altyapımda çalışma olacak ama şuna sinyal yükseltici cihazlar bekleniyormuş yurt dışından geliceklermiş geldiklerinde çalışmalar hızlanacak demişlerdi size gelişmeleri aktarıcam hızları pingi vs herşekilde.

Önemli : Türksat kablo da internet ve yayını 2 tane alabiliyorsunuz yani 2 internet 2 yayın hatta yayını sanırım daha fazla alabiliyorsun .
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu bireysel kullanım internetimin hızı.

Bu kurumsal internetim şuan ikisinde de 5 ghz den ve kullanımda iken test yaptım.
Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle
hiçbişi anlamadım ama eline sağlık .D

TALHA MURAT

80+ Silver
hiçbişi anlamadım ama eline sağlık .D
Boşver aman .

Kablonette herhangi birr sıkıntı yaşayan arkadaş olursa etiketlerseniz yardımcı olurum arkadaşlara.

Son düzenleme:
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

Forum istatistikleri

Konular
911,656
Üyeler
141,468
Son üye
eminmisinn
Top Bottom