Neler Yeni

TURBOX PC modifiyesi

Fluffi

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Emir
atom bilişim adlı firmadan turbox adında leş bir sistem aldım. aslında low ayarlarda valorant vs. 70fps oynatıyor ama sadece valorant oynamak bir zamandan sonra sıkıyor sadece düşük sistemli oyunları oynayabiliyorum. çok bir param yoktu bende gidip 6.7k gibi bir fiyata kasa, 23 inç monitör aldım. aslında monitörleri güzel kasasının dış görünüşüde güzel ama içindeki parçalar leş olduğunu bildiğim halde belki csgoyu lowda 60 fps sabit oynatır diye aldım normalde güzel bir monitörüm olsa monitörsüz daha iyi bir sistem alacaktım ama monitm eksiğim vardı. ben bu sistemi yavaş yavaş içindeki parçaları geliştirmek istiyorum fps artışı ve darboğaz yapmayacak dediğim gibi csde 80 90 fps verecek bir sistem nasıl yaparım para var para verebilirim ama ilk hangi parçaları değiştirmeliyim? sistem özellikleri;
i5-3470 işlemci
intel h61 express anakart
16gb ram
gt 730 4gb
sistemin başka özellikleride yazmıyor zaten sitede.

egebaranakk0

80+ Silver
atom bilişim adlı firmadan turbox adında leş bir sistem aldım. aslında low ayarlarda valorant vs. 70fps oynatıyor ama sadece valorant oynamak bir zamandan sonra sıkıyor sadece düşük sistemli oyunları oynayabiliyorum. çok bir param yoktu bende gidip 6.7k gibi bir fiyata kasa, 23 inç monitör aldım. aslında monitörleri güzel kasasının dış görünüşüde güzel ama içindeki parçalar leş olduğunu bildiğim halde belki csgoyu lowda 60 fps sabit oynatır diye aldım normalde güzel bir monitörüm olsa monitörsüz daha iyi bir sistem alacaktım ama monitm eksiğim vardı. ben bu sistemi yavaş yavaş içindeki parçaları geliştirmek istiyorum fps artışı ve darboğaz yapmayacak dediğim gibi csde 80 90 fps verecek bir sistem nasıl yaparım para var para verebilirim ama ilk hangi parçaları değiştirmeliyim? sistem özellikleri;
i5-3470 işlemci
16gb ram
gt 730 4gb
Direkt sistemi değiş la bu ney bu sisteme hiçbir şekilde upgrade yapamazsın

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,017
İsim
Emre
Discord
necromancerr
gidip bitane ekran kartı çaksam sıkıntı olur mu
darboğaz olur bi işe yaramaz ekran kartı harun abimin dediği gibi bütün sistemi değiştirmen lazım ne kadar bütçen var

ZeRRaen

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
745
İsim
Arda
İlgilendiği Kategoriler
FPS oyunları , toplama bilgisayarlar , okul hayatı ,
Instagram
ardazeren025
Twitter
arda
Discord
ZeRRaen#9836
Bu sisteme para vererek hata etmişsin. Aynı paraya 2. el +200fps PC toplardın. İşlemci ve anakart çöp. Anakart seni kısıtlayacak bu yüzden bence önce anakart ve işlemci yükseltmesi yap. Ekran kartı idare eder daha. Ve monitör çöp. Gerçekten 300tl'lik monitör için kötü bir seçim yapmışsın.

jalm0o0e1

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
272
İsim
Oğuzhan
Araştırmadan alışveriş yapmaman gerektiğini bu tecrübenden sonra bir daha tekrarlamazsın umarım.

Kormts

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
728
İsim
Yunus
Bütçe kısıtlı ise eğer şuanlık 1650s al derim darboğaz elbette olur ama idareden kullanırsın.

Eğer bütçe kısıtlı değilse maalesefki işlemci değişmen gerek
Fakat sıkıntı şu ki işlemci değişince, ram anakart işlemci bu 3lü tamamen değişmesi gerekiyor.

Not: 1650 ne alaka diyecek arkadaşlara söylüyorum okadarda kötü işlemci değil %20 civarı bir darboğazla kısa süreli idare eder sonra işlemci vs alır.

En İyi Cevap
3
Kanka o sistemi neden aldın ki? Sistemi sat sonra elindeki parayla yeni konu aç.

mkurtulus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
301
İsim
mert kurtulus
i5-3470 işlemci
16gb ram
gt 730 4gb
H61 desteklediği Max i7 işlemciyi alıp rx580 alacaksın miss

Fluffi

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Emir
Araştırmadan alışveriş yapmaman gerektiğini bu tecrübenden sonra bir daha tekrarlamazsın umarım.
hocam aslında araştırarak alışveriş yaptım ama internette doğru düzgün fps testi videoları olmadığı için csde low 1024 768 60fps sabit vereceğini düşünerek aldımda pek doğru çıkmadı lol oynuyorum şuan 80fpslerde ama cs 2 geldi ben cs 2 girsem büyük ihtimal 10 fps alırım oyüzden güçlü pc lazım birazcıkta olsa

jalm0o0e1

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
272
İsim
Oğuzhan
hocam aslında araştırarak alışveriş yaptım ama internette doğru düzgün fps testi videoları olmadığı için csde low 1024 768 60fps sabit vereceğini düşünerek aldımda pek doğru çıkmadı lol oynuyorum şuan 80fpslerde ama cs 2 geldi ben cs 2 girsem büyük ihtimal 10 fps alırım oyüzden güçlü pc lazım birazcıkta olsa
hazır sistemler var 10-15 arasında. Bütçeni ayarlayıp bu sistemlerden birini almanı öneririm. Elindeki sistemi de ver ihtiyacı olan birine sevaba girersin :D

sadolas

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
456
İsim
sadetdin yaman
şöyle sistemleri almayın diye o kadar çok söytleddikki yok baba ne fayda

Yamoima

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
372
İsim
Ahmet Utku Kargı
Steam
https://steamcommunity.com/id/YamoimaTR/
Discord
Yamoima#1664
Hocam o sistemi adam etmeye çalışırken çok para harcarsınız. Eğer mümkünse sistemi komple satın, üstüne para ekleyip yeni sistem dizin veya 2. el bir sistem alın.

Top Bottom