Neler Yeni

Yardım Turknet 1 gigabit internet Paket lose sorunu !

EmirhanBayramFK

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
561
İsim
Emirhan Bayram
İlgilendiği Kategoriler
Yurt İçi Alışverişler-E-Ticaret-Pazaryerleri-Tüketici Hakem Heyetleri-Donanım/Yazılım
Hocam selamlar, Turknet'in 1 gigabit Fiber internet altyapısını kullanıyorum. CS-GO oyununa girdiğimde paket lose(Paket kaybı ) yaşıyorum. Turknet saha ekibi 2 kez geldi. İlk gelişinde fiber kablo uçları ve Ethernet kablolarını değiştirmekle denedi. Sonuç yine aynı. İkinci gelişlerinde modem değişimi isteyin olarak ilettiler ancak değiştirceklerinde verilecek modem şuan Turknetin verdiği modemden düşük bir modem. Daha öncesinde böyle bir problem yaşayan oldu mu ? Yardımcı olursanız sevinirim.

Not: Modemi yeniden başlattığımda bu sorun ortadan kalkıyor. Ancak her girdiğimde yeniden başlatmak insanın canını sıkıyor.
+ Kablolu bağlantı ile kullanıyorum.
+ Kablo Cat6
+ Herhangi bir deformasyon veya ısınma söz konusu değil.
+ Arka planda internet kullanımı ekstra bir şekilde yok. Packet lose, ping tester gibi programlarla anlık olarak test ettim. Ancak bir program yüzünden kullanım söz konusu değil. Aynı sokak' ta kullanımda diğer arkadaşlarımda bir problem yok.

+Modem firmware güncellemesi yapıldı.

etnetalw

80+ Bronze
Hocam selamlar, Turknet'in 1 gigabit Fiber internet altyapısını kullanıyorum. CS-GO oyununa girdiğimde paket lose(Paket kaybı ) yaşıyorum. Turknet saha ekibi 2 kez geldi. İlk gelişinde fiber kablo uçları ve Ethernet kablolarını değiştirmekle denedi. Sonuç yine aynı. İkinci gelişlerinde modem değişimi isteyin olarak ilettiler ancak değiştirceklerinde verilecek modem şuan Turknetin verdiği modemden düşük bir modem. Daha öncesinde böyle bir problem yaşayan oldu mu ? Yardımcı olursanız sevinirim.

Not: Modemi yeniden başlattığımda bu sorun ortadan kalkıyor. Ancak her girdiğimde yeniden başlatmak insanın canını sıkıyor.
+ Kablolu bağlantı ile kullanıyorum.
+ Kablo Cat6
+ Herhangi bir deformasyon veya ısınma söz konusu değil.
+ Arka planda internet kullanımı ekstra bir şekilde yok. Packet lose, ping tester gibi programlarla anlık olarak test ettim. Ancak bir program yüzünden kullanım söz konusu değil. Aynı sokak' ta kullanımda diğer arkadaşlarımda bir problem yok.

+Modem firmware güncellemesi yapıldı.
Merhabalar, kullandığınız firmanın routinginde sorun olabilir veya kullandıkları yurtdışı şirketinde.

EmirhanBayramFK

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
561
İsim
Emirhan Bayram
İlgilendiği Kategoriler
Yurt İçi Alışverişler-E-Ticaret-Pazaryerleri-Tüketici Hakem Heyetleri-Donanım/Yazılım
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Merhabalar, kullandığınız firmanın routinginde sorun olabilir veya kullandıkları yurtdışı şirketinde.
Kendi bünyemde şuan türknetin verdiği modemin aynısından var değiştirip test edeceğim bakalım. Teşekkürler.

TeknoPiyon

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,592
İsim
ArtiAnius
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji Haberleri
Kendi bünyemde şuan türknetin verdiği modemin aynısından var değiştirip test edeceğim bakalım. Teşekkürler.
gigabitte değiştirmen imkansıza yakın değil mi gpon a mac adresi tanımlıyolar diye biliyorum ben tt de öyleydi türktelekomda falan

oaK´

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,234
İsim
Olcay akbulut

EmirhanBayramFK

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
561
İsim
Emirhan Bayram
İlgilendiği Kategoriler
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
gigabitte değiştirmen imkansıza yakın değil mi gpon a mac adresi tanımlıyolar diye biliyorum ben tt de öyleydi türktelekomda falan
Gpon değiştirmiyorum modem değiştiricem hocam akşam.

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,484
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Paket kaybı illa senle alakalı olacak diye bir durum yok. Türknet'in bazı bölgelerdeki ağının yetersiz olduğu bilinen bir şey forumda da çok yaşayan vardı bu sorunu. Bölgesel arıza olabilir o.

EmirhanBayramFK

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
561
İsim
Emirhan Bayram
İlgilendiği Kategoriler
Paket kaybı illa senle alakalı olacak diye bir durum yok. Türknet'in bazı bölgelerdeki ağının yetersiz olduğu bilinen bir şey forumda da çok yaşayan vardı bu sorunu. Bölgesel arıza olabilir o.
Hocam dediğim gibi karşı bina da kullanan arkadaşlarım var aynı interneti herhangi bir sorunu yok. İşin garip olması da bundan kaynaklı.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam modem diye yanlış alırsınız router alcaksınız fakat çalışmayabilir
:) Aynı modem vardı zaten kendi bünyemde.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Modem ve Gpon yeniden başlattığımda Packet Lose düzeliyor.

Top Bottom