Neler Yeni

İNTERNET PAKET LOSS SORUNU

Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Deniz Ulaş Yılmaz
Arkadaşlar herkese iyi akşamlar iyi forumlar.
3 haftadır internetimde aşırı paket loss olayı yaşamaktayım. Türk Telekomla konuştuğum zaman hatta bir sorun olmadığını belirtti ancak birden hız düşmeleri, paket loss, ping yükselmesi, sık sık internet kesintileri yaşamaktayım. Sorun gerçekten altyapıda mı yoksa ankastre kutusundan daireye gelen hatta mı ? modem arayüzünden değerlerimi, oyun içinde birden çıkan paket loss ve ping değerlerini, anlık hız testi sonuçlarını paylaşacağım yorumlarınızı ve yardımlarınızı bekliyorum. İyi forumlar.

Ekler

• Ekran Alıntısı1.JPG
    Ekran Alıntısı1.JPG
    26.2 KB · Hit: 39
  • Ekran Alıntısı2.JPG
    Ekran Alıntısı2.JPG
    23.7 KB · Hit: 39
  • Ekran görüntüsü 2023-05-31 224435.png
    Ekran görüntüsü 2023-05-31 224435.png
    39.7 KB · Hit: 37
  • Ekran görüntüsü 2023-05-31 225402.jpg
    Ekran görüntüsü 2023-05-31 225402.jpg
    42.6 KB · Hit: 40

frudotz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
90
İsim
H. Arda Karabacak
İlgilendiği Kategoriler
İnternet
Discord
frudotz
Hattınızda problem görünmüyor, Türk Telekom taraflı olabilir. Zira bu gece bir sürü planlı çalışma bekleniyor.
İlerleyen günlerde düzelmezse sağlayıcı değişikliğine gitmenizi önerebilirim.
Ben İstanbul'da 2 yıldır GIBIRNet kullanıyorum şu an paket kaybı sorunu yaşamıyorum.

Berat Özdemir

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
545
İsim
Berat Özdemir
Discord
RevelioLivento#9596
Superonline ile bu problemi 6 ay boyunca yaşadım ve süreç boyunca oyun firmasıyla suçu birbirlerine atıyorlardı, en son bir anda çözüldü ve bir daha yaşamadım. 6 aylık süreç boyunca bir VPS sunucu kiralayıp OpenVPN ile oyunlara girmeden önce o sunucuya bağlanıyordum, 1-2 ping civarı artıyordu ancak paket kaybı 0 oluyordu. Genellikle alt yapının oyun sunucularına giden bölümünde oluşan bir problemden kaynaklanıyor, diğer sitelerde vs. hiçbir sorun yaşamasan da bu tarz popüler online oyunlarda oluyor.

Eğer sorun uzun süre devam ederse ve çözülmeyecek gibi olursa iyi bir hosting firmasından en ucuz paketli sunucuyu kiralayıp ona bağlanarak devam edebilirsin. Ayrıca hosting firmasının sınırsız internet sunduğuna ve sunucularının İstanbul veya Avrupa'ya yakın bir yerde olduğuna da dikkat et, gerekirse destek üzerinden sor.

Maalesef hiçbir internet sağlayıcı firma paket kaybını kabul etmiyor. Hız testi yap vaat ettiğimiz hızın %75'ini alıyorsan sorun yoktur kullanmaya devam et deyip geçiyorlar.

etnetalw

80+ Bronze
Arkadaşlar herkese iyi akşamlar iyi forumlar.
3 haftadır internetimde aşırı paket loss olayı yaşamaktayım. Türk Telekomla konuştuğum zaman hatta bir sorun olmadığını belirtti ancak birden hız düşmeleri, paket loss, ping yükselmesi, sık sık internet kesintileri yaşamaktayım. Sorun gerçekten altyapıda mı yoksa ankastre kutusundan daireye gelen hatta mı ? modem arayüzünden değerlerimi, oyun içinde birden çıkan paket loss ve ping değerlerini, anlık hız testi sonuçlarını paylaşacağım yorumlarınızı ve yardımlarınızı bekliyorum. İyi forumlar.
Hat değerlerinde bence sorun yok. İnternet sağlıyıcının valve bağlantılarında problem olabilir. Alternatif sozleşmesiz firma FixNET www.fixnet.com.tr/evinterneti önerebilirim. Ama sozleşmeli istersen tercih senin. Kablolu bağlantı öneririm.

Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Deniz Ulaş Yılmaz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hattınızda problem görünmüyor, Türk Telekom taraflı olabilir. Zira bu gece bir sürü planlı çalışma bekleniyor.
İlerleyen günlerde düzelmezse sağlayıcı değişikliğine gitmenizi önerebilirim.
Ben İstanbul'da 2 yıldır GIBIRNet kullanıyorum şu an paket kaybı sorunu yaşamıyorum.
hocam merhabalar, maalesef yaşadığım lokasyonda TT'den başka internet sağlayıcısı bulunmuyor yani mecburum bunu kullanmaya. Değerli yorumun içinde teşekkür ederim.

frudotz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
90
İsim
H. Arda Karabacak
İlgilendiği Kategoriler
İnternet
Discord
frudotz
hocam merhabalar, maalesef yaşadığım lokasyonda TT'den başka internet sağlayıcısı bulunmuyor yani mecburum bunu kullanmaya. Değerli yorumun içinde teşekkür ederim.
Bayi bazında haklı olabilirsiniz ancak Türk Telekom altyapısında hizmet sağlayan yüzlerce firma var.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
915,832
Üyeler
142,035
Son üye
maskeli fedai1234
Top Bottom