Neler Yeni

Twitch 5 aydır yayın yapmama rağmen hiç izlenmiyorum

Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Denizcan aykan
Hocam ekip kur ekiple böyle online oyunlar oyna yayın özetlerini YouTube a yükle mümkünse diğer ünlü yayincilarla baglanti kurmaya çalış
dostum ünlü yayıncılarla bağlantı kurmayı denedim kesinlikle cevap vermiyorlar onun haricinde 20 30 izlenen yayıncılarlada iletişime geçmeye çalıştım host atarlar belki diye güzel bir dille konuşmaya çalıştım ama malesef insanlar herhangi bir çıkarı olmadan kimsenin elinden tutmak istemiyor .

Hestla

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
93
İsim
Bilgehan
edit işi ile ilgili youtubede gerçekten düzgün premiere pro öğreten bir kanal malesef bulamadım . Premiere pro satın almıştım youtubede bir çok kanalın eğitim videosunu izledim fakat hepsi buradan yeni proje açıyoruz şimdi buradan kesiyoruzdan öteye gitmiyor malesef 60 yaşında dayılara anlatır gibi çok basit düzeyde anlatıldığı için öğrenemedim. Udemyde ise kurslar çok pahalı ve youtubede ki gibi olursa diye korkumdan oradanda kurs satın almadım sonuç olarak premiere proyu iade ettim şimdi ise bulabildiğim ücretsiz web sitelerinden ve programlardan bir şekilde kesip biçme yapmaya çalışıcam artık
Benim instagram sayfam var çok basic düzeyde yapıyorum bende uzun aralıklı olan yerleri kes olabildiğince kısalt ve tüketime sun mantığındayım ki bence hikayeli oyunlarda önemli olan edit yapman değil bana göre kısa ve net şekilde partlar yapman dikkat çekici bir başlık eklemen sonuçta insanlar o oyunu senin editlerin için izlemeyecek hikayesi için izleyecek :)

Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Denizcan aykan
bu arada yetenek gerektiren oyunlarda video çıkartmak zaten aşırı vakit alıyor ve fazlasıyla zor ama ben bundan zevk alıyorum yapabilirim sadece edit işini bir şekilde çözmem gerekli en büyük problemim orada
Mesaj otomatik birleştirildi:

Benim instagram sayfam var çok basic düzeyde yapıyorum bende uzun aralıklı olan yerleri kes olabildiğince kısalt ve tüketime sun mantığındayım ki bence hikayeli oyunlarda önemli olan edit yapman değil bana göre kısa ve net şekilde partlar yapman dikkat çekici bir başlık eklemen sonuçta insanlar o oyunu senin editlerin için izlemeyecek hikayesi için izleyecek :)
bana hikayesi olan ve hikayesi gerçekten kaliteli ilgi çekici olan ulaşabilieceğim bir kaç oyundan bahseder misin ? oyun listeme eklemek isterim

turquoise.blue

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
335
İsim
Turquoise Blue
Freak show resmen tiktok yollanan hediyeler için yapamayacağı şeyler yok bana göre yaşları küçük kardeşlerimizi de etkiliyor ve insan topluluğu sağlığını kötü etkiliyor kapatılması en doğru karar olacaktır fakat kapatacaklarını sanmıyorum
Sadece yaşı küçük olanları değil kesinlikle her yaş grubunu etkiliyor ama en çok tabii ki küçükleri. Bu sosyal medya yüzünden çocuklar yanlış kişilik sahibi oluyorlar. Tüm sosyal medya kapatılsa keşke canı gönülden destekliyorum ama olmayacak duaya amin demek olur bu.

Hestla

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
93
İsim
Bilgehan
bu arada yetenek gerektiren oyunlarda video çıkartmak zaten aşırı vakit alıyor ve fazlasıyla zor ama ben bundan zevk alıyorum yapabilirim sadece edit işini bir şekilde çözmem gerekli en büyük problemim orada
Mesaj otomatik birleştirildi:

bana hikayesi olan ve hikayesi gerçekten kaliteli ilgi çekici olan ulaşabilieceğim bir kaç oyundan bahseder misin ? oyun listeme eklemek isterim
Dediğim gibi edit işini hikayeli oyunlar için hiç yapmana gerek yok uzun olan (bulmaca vs gibi yerler) bulmacayı bulduğun ana kadarki zamanı kıparsın mesela zor bi olay değil olabildiğince net kısa ve ilgi çekici olması yeterli oyun önerisi hakkındaysa en beğendiğin türler ne şuan epicte güzel indirimler var türleri söylersen önerebilirim

Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Denizcan aykan
Sadece yaşı küçük olanları değil kesinlikle her yaş grubunu etkiliyor ama en çok tabii ki küçükleri. Bu sosyal medya yüzünden çocuklar yanlış kişilik sahibi oluyorlar. Tüm sosyal medya kapatılsa keşke canı gönülden destekliyorum ama olmayacak duaya amin demek olur bu.
bu arada yayıncı olmayı herşeyden çok istesem bile sosyal medyanın tamamen kapatılması konusunda kesinlikle istekliyimdir. İnsanı yalnızlaştıran lanet bir şey aslında.

Hestla

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
93
İsim
Bilgehan
Evet ve orada dönen paralarla da kara para aklama olayı hala devam ediyor er ya da geç fark edilecektir ama yapan kişiler çoktan köşeyi döndü tiktoğu indirdim 2-3 saatte sildim o kadar kötü iğrenç içerikler var ki anlatamam bu uygulamayı ilkokuldan ortaokuldan liseye küçük kardeşlerimiz izliyor ve orada paylaşılan şeylere bakıp gerçekten çok kötü şekilde etkileniyorlar maalesef aile bilinci de önemli bu konuda umarım kapanır ama dediğiniz gibi olmayacak duaya amin demek gibi bir şey

Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Denizcan aykan
Dediğim gibi edit işini hikayeli oyunlar için hiç yapmana gerek yok uzun olan (bulmaca vs gibi yerler) bulmacayı bulduğun ana kadarki zamanı kıparsın mesela zor bi olay değil olabildiğince net kısa ve ilgi çekici olması yeterli oyun önerisi hakkındaysa en beğendiğin türler ne şuan epicte güzel indirimler var türleri söylersen önerebilirim
valla tür olarak söylemeyim ama sen genelde sevdiğin hatta bayıldığın oyunlardan tavsiyeler verebilirsen iyi olur çünkü tür bende pek fark etmiyor bazen hiç sevmediğim bir oyun kategorisine giren herhangi bir oyunu oynadığımda aşırı zevk alabiliyorum o yüzden tür olarak kısıtlamak istemiyorum kendimi

turquoise.blue

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
335
İsim
Turquoise Blue
Bu arada çok fazla oyun yayını yapan az aboneli YouTube hesabına dek geldim. tabii ki erkeklerdi bu hesap sahipleri. Yıllarca usanmadan video atmışlar ve hala atıyorlar, sonuç: 30 - 40 izlenme. Benim gibi bu hesaplara dek gelen kişilerden dolayıdır bu rakamlarda.

Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Denizcan aykan
Bu arada çok fazla oyun yayını yapan az aboneli YouTube hesabına dek geldim. tabii ki erkeklerdi bu hesap sahipleri. Yıllarca usanmadan video atmışlar ve hala atıyorlar, sonuç: 30 - 40 izlenme. Benim gibi bu hesaplara dek gelen kişilerden dolayıdır bu rakamlarda.
bu işe 2012 yıllarında girmek gerekiyordu aslında hep en iyi yayıncılar özellikle oyun yayıncıları o senelerde çıktı 2012 -2016 arası çok geç kaldık birşeylere ama hayat işte hep yapmak istediğim şeyin üzerine düşmek yerine saçma sapan yaşadık yaş 30 olduktan sonra yapmaya çalışıyoruz

Hestla

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
93
İsim
Bilgehan
valla tür olarak söylemeyim ama sen genelde sevdiğin hatta bayıldığın oyunlardan tavsiyeler verebilirsen iyi olur çünkü tür bende pek fark etmiyor bazen hiç sevmediğim bir oyun kategorisine giren herhangi bir oyunu oynadığımda aşırı zevk alabiliyorum o yüzden tür olarak kısıtlamak istemiyorum kendimi
Bütçen yeterse Baldur's Gate 3 fakat ağır gelebilir youtube ilk içerik olarak paylaşılması
cyberpunk 2077
Dave the diver (bu yılın en iyi bağımsız oyunu) part part yapabilirsin bu oyunu da çok chill bağımlılık yapıyor ve eğlenceli
Mass Efect Legendary Edition (uzay temalı rpg oyunu)
Rdr2 (başları çok ağır ama sabredersen başyapıt)
Witcher 3
Alan Wake
Bioshock serisi
Deus Ex serisi
Disco Elysium (rpg temalı cinayet çözme oyunu) yine ağır gelebilir ama oynadığım en güzel oyunlardan biridir çok sevmiştim
Graveyard Keeper
Mafia serisi
Metro Serisi
Stardew Valley (başyapıttır bana göre tek kişinin yaptığı bir oyun aşırı tatlı ve chill)
Tavern Master
Travellers Rest
Moonlighter
Twd telltale
Uncharted (türkçe dublaj desteği var)
God of war
Spiderman remastred
Hogwarts Legacy
Hitman 3
Vampyr (konusunu sevdiğim için ekledim)
Sherlock Holmes Chapter 1

Aklıma gelenler bunlar şimdilik buradan bakıp sana uyan oyunları oynayabilirsin güzeldir hepsi

Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Denizcan aykan
Bütçen yeterse Baldur's Gate 3 fakat ağır gelebilir youtube ilk içerik olarak paylaşılması
cyberpunk 2077
Dave the diver (bu yılın en iyi bağımsız oyunu) part part yapabilirsin bu oyunu da çok chill bağımlılık yapıyor ve eğlenceli
Mass Efect Legendary Edition (uzay temalı rpg oyunu)
Rdr2 (başları çok ağır ama sabredersen başyapıt)
Witcher 3
Alan Wake
Bioshock serisi
Deus Ex serisi
Disco Elysium (rpg temalı cinayet çözme oyunu) yine ağır gelebilir ama oynadığım en güzel oyunlardan biridir çok sevmiştim
Graveyard Keeper
Mafia serisi
Metro Serisi
Stardew Valley (başyapıttır bana göre tek kişinin yaptığı bir oyun aşırı tatlı ve chill)
Tavern Master
Travellers Rest
Moonlighter
Twd telltale
Uncharted (türkçe dublaj desteği var)
God of war
Spiderman remastred
Hogwarts Legacy
Hitman 3
Vampyr (konusunu sevdiğim için ekledim)
Sherlock Holmes Chapter 1

Aklıma gelenler bunlar şimdilik buradan bakıp sana uyan oyunları oynayabilirsin güzeldir hepsi
hepsini tek tek incelicem şimdi emeğin için çok teşekkür ederim

MertFM

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,056
İsim
Mertcan Ceylan
%90 kimse yayıncılığı ön planda tutarak yayıncı olmadı. herkes işten vs geldikten sonra arta kalan zamanında açarak bir şeyler denedi ki bir tek sen denemiyorsun. Direkt yayıncı olmaktansa youtube de bir kitle kazandıktan sonra yayıncı olmak daha kolay. Çünkü insanların alışkanlıkları var kimse 0 izleyen birine gidip izlemek istemiyor artık. Herkesin izlediği bir kişi var o açınca izliyor ve çıkıyor. Kitle kazanmak için Youtube de büyüyüp Twitch'e geçmek ama lol vs gibi oyunlarda artık youtube tarafında sıfırdan gelişmek zor çok iyi oynamıyorsan.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
989,865
Üyeler
156,532
Son üye
Aarass
Top Bottom