Neler Yeni

Twitch 5 aydır yayın yapmama rağmen hiç izlenmiyorum

turquoise.blue

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
335
İsim
Turquoise Blue
bu işe 2012 yıllarında girmek gerekiyordu aslında hep en iyi yayıncılar özellikle oyun yayıncıları o senelerde çıktı 2012 -2016 arası çok geç kaldık birşeylere ama hayat işte hep yapmak istediğim şeyin üzerine düşmek yerine saçma sapan yaşadık yaş 30 olduktan sonra yapmaya çalışıyoruz
Benzer şeyleri yazacaktım bende. O yıllarda yayına başlasaydın şu an epey abonen ve izlenmen olacaktı. Easter gamers ve pinti panda gibi yayıncılar zamanında işe giriştikleri için başarılı oldular.

tlablghn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
86
İsim
Bilgehan
Benzer şeyleri yazacaktım bende. O yıllarda yayına başlasaydın şu an epey abonen ve izlenmen olacaktı. Easter gamers ve pinti panda gibi yayıncılar zamanında işe giriştikleri için başarılı oldular.
Easter Gamers'da pek sütten çıkma ak kaşık değil onunda bit muhabbetleri oldu ama halen belli bir kitleyle devam ediyor..
Mesaj otomatik birleştirildi:

hepsini tek tek incelicem şimdi emeğin için çok teşekkür ederim
Rica ederim başarılar şimdiden :)

LefkaSM

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
135
İsim
Ali
''Link verip kendine youtube ve instagram ile yardım edecek birini bulman gerekli''
''Herhangibi yardımım olurmu bilmiyorum sesim kötüdür ben yapamam mesela ama zamanında yaptım 30 k 60k izlettim''

Hocam cevabınız için öncelikle teşekkür ediyorum fakat yukarıda ki cümleleri tam olarak anlayamadım . Daha açık bir şekilde izah edebilir misiniz ? Faydalı olabilecek herşeye çok ihtiyacım var şuan da
Hocam ben geçmiste yayıncılık olmasada içerik üreticiliği yaptım sesimi kullanmadan o zamanlar oynayışım hem çok iyi idi hemde iyi olduğu için soft oynuyordum ama sen sohbet felanda yaptığın için beraber yapabileceğin yayın kesitlerini felan yayınlayacak goatlar lazım yani bir nevi reklamlanma elraen takip ediyorsan bi anda nasıl patlaxı biliyorsundur o sistemi yapacak insanlar ve ekip lazım yani çevre edin

Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Denizcan aykan
Hocam ben geçmiste yayıncılık olmasada içerik üreticiliği yaptım sesimi kullanmadan o zamanlar oynayışım hem çok iyi idi hemde iyi olduğu için soft oynuyordum ama sen sohbet felanda yaptığın için beraber yapabileceğin yayın kesitlerini felan yayınlayacak goatlar lazım yani bir nevi reklamlanma elraen takip ediyorsan bi anda nasıl patlaxı biliyorsundur o sistemi yapacak insanlar ve ekip lazım yani çevre edin
ÇEVRE edinmek izlenme kasmaktan zor bence :)

Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Denizcan aykan
moderatör ve ekip arkadaşı lazım ise yaparım ama çalısıyorum 8 11 arası yaparım lazım olursa
valla hocam çok sevinirim dediğim gibi izlenme ve etkileşimim pek yok malesef seni tatmin eder mi bilmem ama yalnızlığım için öncelikle bana çok iyi gelir en azından bir arkadaş edinmiş olurum motivasyon olur bana da . discord kanalıma buyur gel istersen twitch sayfama gir hakkımda kısmına tıkla oraya discord linkini paylaştım buradan paylaşınca sanırım gözükmüyor denizzaykan yazarsan twitch çıkar burada ki profil resmimle aynı resmi kullanıyorum

Dahası  
Reaksiyon skoru
94
İsim
Selim Erinç
Knk söylicegim şeyi yanlış anama ya çok popüler olan ve herkesin izlediği şeyin yayını yapacaksın ama tabii ki o oyun hakkında iyi bilgin olucak yada lol valorant gibi oyunların yayını yapacaksan yada videosunu içerik çok önemli yani bu kadar iyi ve profesyonel oyuncu varken neden seni izlesinler bir sebep vermen gerek ayrıca yayını yaptığının yada videosunun çekinin oyunun en iyileri gibi olmalısın ki izleyenler keyif alsın yada birşeyler öğrensin kemik tayfa oluncada yeni içerikler yada istediğini çekersin şahsi düşüncem budur. İyi forumlar başarılar dilerim.

MrCodeX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,986
İsim
Sinan Aba
Arkadaşlar öncelikle selam. Başlıkta belirttiğim gibi 5 aydır Twitch platformunda yayın yapıyorum. Genelde TFT, LoL vb oyunlar oynuyorum. Asıl oynamak istediğim MMO oyunlar ama aşırı pahalı oldukları için maalesef onları oynayamıyorum. Muhabbetim de güzeldir aslında elim yüzüm tipimde düzgün fakat sebebini anlayamadığım bir şekilde 5 aydır günde en az 6 -10 saat arası sürekli yayın yapmama rağmen hiçbir şekilde izleyici gelmiyor. Artık çıldırma noktasına geldim.

Tek istediğim yayıncı olmak ve hayatımı bu şekilde yaşamak istiyorum oyun oynamaktan muhabbet etmekten zevk alıyorum. Hiç bilmiyor olduğum konuları bile tek tek öğrenmek için günlerimi saatlerimi harcadım. Fakat bir türlü Twitch yayınımı öne çıkarmıyor. Yayınlarda genelde susuyorum çünkü kimse olmayınca konuşmanında bir anlamı olmuyor.

Her gün aynı heyecanla yayın açıp sonrasında büyük bir hüsranla kapatmak zorunda kalıyorum ve bu beni gerçekten yıprattı. Ne yapabilirim? Bana bu konuda fikir verebilir misiniz? Ama fikirleriniz ücret ödemem gereken türden olmasın çünkü param yok maalesef. Bu arada Twitch kanalımın ismini söyleyim belki buradan takip etmek izlemek isteyenler olur Twitch/denizzaykan yazarsanız çıkar. Biri bana ne olur akıl versin artık ben kafayı yemeden. Şuna da gıcık oluyorum çok iyi oyunculuk sergiliyorum yayınımda insan olsa muhabbetimde iyidir fakat kızın biri yayın açmış yaptığı hiçbir şey yok bir taraflarını da göstermiyor mıy mıy konuşuyor 30 40 izleniyor ve henüz yeni yayıncı ben çözemedim bu işi biri bana fikir versin çok ihtiyacım var.
Yayınlarını bilmiyorum ama enerji dolu biri olman lazım. Espirili, sohbet'in iyi, oyunu süper oynayan yada bilgili biri olman lazım yani en azından insanların seni bir şey için izlemesi lazım. Bunlardan herhangi biri varsa sıkıntı yok

Yayın kaliteli olmalı. Ekip arkadaşların varsa onlar eğlenceli olmalı ve mikrofon kalitesi çok önemli.

Yayınından eğlenceli anları al ve instagram, youtube, titkok gibi platformlarda paylaş.

Eğlenceli bir kesiti instagramda oyun yada twitch kesitleri paylaşan kişilere biraz para verip reklam yapabilirsin.

ysf0

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
100
İsim
Yusuf
Arkadaşlar öncelikle selam. Başlıkta belirttiğim gibi 5 aydır Twitch platformunda yayın yapıyorum. Genelde TFT, LoL vb oyunlar oynuyorum. Asıl oynamak istediğim MMO oyunlar ama aşırı pahalı oldukları için maalesef onları oynayamıyorum. Muhabbetim de güzeldir aslında elim yüzüm tipimde düzgün fakat sebebini anlayamadığım bir şekilde 5 aydır günde en az 6 -10 saat arası sürekli yayın yapmama rağmen hiçbir şekilde izleyici gelmiyor. Artık çıldırma noktasına geldim.

Tek istediğim yayıncı olmak ve hayatımı bu şekilde yaşamak istiyorum oyun oynamaktan muhabbet etmekten zevk alıyorum. Hiç bilmiyor olduğum konuları bile tek tek öğrenmek için günlerimi saatlerimi harcadım. Fakat bir türlü Twitch yayınımı öne çıkarmıyor. Yayınlarda genelde susuyorum çünkü kimse olmayınca konuşmanında bir anlamı olmuyor.

Her gün aynı heyecanla yayın açıp sonrasında büyük bir hüsranla kapatmak zorunda kalıyorum ve bu beni gerçekten yıprattı. Ne yapabilirim? Bana bu konuda fikir verebilir misiniz? Ama fikirleriniz ücret ödemem gereken türden olmasın çünkü param yok maalesef. Bu arada Twitch kanalımın ismini söyleyim belki buradan takip etmek izlemek isteyenler olur Twitch/denizzaykan yazarsanız çıkar. Biri bana ne olur akıl versin artık ben kafayı yemeden. Şuna da gıcık oluyorum çok iyi oyunculuk sergiliyorum yayınımda insan olsa muhabbetimde iyidir fakat kızın biri yayın açmış yaptığı hiçbir şey yok bir taraflarını da göstermiyor mıy mıy konuşuyor 30 40 izleniyor ve henüz yeni yayıncı ben çözemedim bu işi biri bana fikir versin çok ihtiyacım var.
Yayınları zevk alarak yapman lazım kendini şartlarsan iyi gitmez, reklamsız desteksiz yükselmek zordur

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
FURKAN AYKAÇ
Bir noktada ivmeleniyorsun o ivmelenmeyi koruman lazım. Ben anlık 10-15 civarı izleniyordum. her şey yolunda giderken birden internet sorunu yaşadım sistemi iş yerine taşıdım. Sonra pc problemi yaşadım çift pc'ye geçtim. Bok var gibi tam işler yolunda giderken babamların iş kitlemesi yüzünden bir ton seyahat etmek zorunda kaldım 20 gün yayın açamadım güm anlık izleyicilerim 2-3'e düştü. Küfür etmek istemiyorum ama böyle şansın taaa.....

Bir noktada ivmeleniyorsun o ivmelenmeyi koruman lazım. Ben anlık 10-15 civarı izleniyordum. her şey yolunda giderken birden internet sorunu yaşadım sistemi iş yerine taşıdım. Sonra pc problemi yaşadım çift pc'ye geçtim. Bok var gibi tam işler yolunda giderken babamların iş kitlemesi yüzünden bir ton seyahat etmek zorunda kaldım 20 gün yayın açamadım güm anlık izleyicilerim 2-3'e düştü. Küfür etmek istemiyorum ama böyle şansın taaa....
Ayrıca büyük bir yayıncı arkadaşımda var. 100k takipçisi anlık 200-250 izleniyor. Çok sağlam kemik bir kitlesi var. Bir sürü sponsoru var. 6 senedir yayın açıyor. O bile kazandığı rakamları bana gösterdiğinde olay hiçte hayal ettiğim gibi olmadığı için para motivasyonunu geriye sıfırlayarak hareket etmeye başladım. Ama sponsorluklar olsa güzel olur en azından büyük yatırımlar yapmadan iş yapabileceğin makinalar sana sağlanmış oluyor. Bu işte güzel bir marketing tarafı. Ama o olayda öyle herkesin harcı değil. Mesela bu arkadaşım bunun için çok uzun süre çok büyük emek vermiş 6 ay bu yüzden hiç bir şey. En az 1-2 sene daha böyle takılman gerekebilir. Buna hazır ol. Eğer başka bir planın varsa bu plan üzerinden devam edebilirsin. Yayıncılık tam zamanlı yapılabilecek bir iş olmaktan Türkiye şartlarında çıkmış vaziyette buda benim görüşüm...

Son düzenleme:

BurakT

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Burak Türk
Hocam lol de rankın nedir? lol oynuyoruz diye başlık atmak başka west challenger elo yazmak başka. Rankın yüksekse bence izleyicin de yüksek olur.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Eymen

Merhaba twitch çok büyük bir platform öne çıkman çok zor olur biraz daha küçük platformlarla başlayıp sonra twitche geçmek iyi olabilir

Mustafa_

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
989
İsim
Mustafa
Ya şu yayaınlarda lol,valorant, tft oynayarak izlenmeyi beklemeyin. Ücretsiz oyunlar. Ben de oynayabilirim. Seni niye izleyeyim? Bu oyunların yayınlarını izlemem için tek sebep örn valorant/cned gibi bir ikili lazım. Niye izlerim ? Adam op ile show yapıyor e sporcu vs. O bile 3k civarı izleniyordu yanlış hatırlamıyorsam. Bu oyunlarla makara yapamazsınız. Profesyonel oyuncu degilseniz de twitch de makaranız için izlenirsiniz. Makaranız da yoksa izlenmezsiniz. (ki tek başına yapabileceğin makara sınırlı, bir ekip bulmalısın. Arkadaş grubun olması lazim.) Irl yap 2-3 saat. Sonra da ekip gaming yap. Solo oynayacağın oyunlar da olur illaki fakat bunlar biraz daha yeni çıkmış popüler oyunlarda olmalı. Sert olabilir yorumum ama yıllardır çok sıkı bir twitch takipçisi olarak vaktimin büyük çoğunluğunu orada geçiriyorum ve yorumum bu şekilde.

Buna ek olarak sadece kendin yayın yapmak yerine git az izlenen diğer makara yayıncılarda yancılık yap. Böylelikle onlarla arkadaş olursun ve onlar da senin yayınına gelir yancılık yapar. Şans faktörünü göz ardı ettiğimizde bu işler böyle yürüyor.

Ekibin yok ve ne yapacağını bilmiyorsun. Ağzının iyi laf yaptığını söylüyorsun. O halde sana iki örnek vereyim. 1-Hype/PUBG Mobile TROLL 2-Kendine Müzisyen/ BLIND ID TROLL. Kendine solo makara yapacağın özgün bir platform bul. Tekrara düşmeden komik troller yap. Trollerken trolledigin kişinin de eğlenmesi gerektiğini unutma!

Daha sonra youtube da bir edit kanalı aç ve diğer yayıncıların komik anlarının arasına kendi komik anlarını yerleştir. (Abartmadan tek tük koy alıştıra alıştıra videoun içinde bulunan kendi komik anlarini arttır. Kimi nereden çeksen kârdır...

Evet uğraştırıcı ama bu işler böyle yürüyor. Sonuçta bu işin sonunda oturduğun yerden para kazanacaksın. Biraz efor sarf etmekten zarar gelmez. Ayrıca para kazanmak değilde kendini ve izleyenleri eğlendirmek amacıyla yarı zamanlı olarak başla. İlk etapta paranı başka yerden kazan.

Son düzenleme:
Top Bottom