Neler Yeni

TYT dil bilgisinin en kolay kısımları neler?

Talha_x23

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Açtım Rüştü hoca dil bilgisi kampı izliyordum sadece kök kısmını anladım ilk videoda o yüzden bende çıkan aşağı yukarı 10 dil bilgisi sorusunun 3-4 tanesini yapayım diyorum. Dil bilgisini anlamıyorum hiçbir şekilde o yüzden en kolay kısmı nedir bu konunun yani hem sınavda çıkıp hem de kolay anlaşılabilen. TYT matematikte mantık gibi anlaması kolay ve garanti soru çıkan kısım.

Dahası  
Reaksiyon skoru
123
İsim
Rick Grimes
Ses bilgisi bunlardan bir tanesi denebilir. Konusu kısa örneği çok ama her sınavda 1 tane ses bilgisi sorusu %100 geliyor. Noktalama işaretleri için de aynı şeyler geçerli, kısa konu anlatımı var ve en az 1 soru garanti geliyor.

Talha_x23

80+ Silver
En İyi Cevap
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ses bilgisi bunlardan bir tanesi denebilir. Konusu kısa örneği çok ama her sınavda 1 tane ses bilgisi sorusu %100 geliyor. Noktalama işaretleri için de aynı şeyler geçerli, kısa konu anlatımı var ve en az 1 soru garanti geliyor.
Tam aradığım cevap hocam, paragraf kısmını garanti yapıyorum zaten ama yavaşım sorunum bu. Bari hızlı çözülebilen soru tipi yani dil bilgisi kısmından 2-3 tane yapsam çok iyi olacak.

Dahası  
Reaksiyon skoru
123
İsim
Rick Grimes
Tam aradığım cevap hocam, paragraf kısmını garanti yapıyorum zaten ama yavaşım sorunum bu. Bari hızlı çözülebilen soru tipi yani dil bilgisi kısmından 2-3 tane yapsam çok iyi olacak.
Hocam süre tutarak paragraf çözmeyi denedin mi?

SemihÖzdoğdu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
683
İsim
Semih
Paragrafı süre tutarak çözerseniz çok etkili olucaktır. Ben ilk başladığımda 20 soruyu 41 42 dakika'da çözüyordum şuanda 22 soru 24 25 dakika civarlarında ve her çözdüğümde değişkenlik gösteriyor.

Talha_x23

80+ Silver
En İyi Cevap
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam süre tutarak paragraf çözmeyi denedin mi?
Hiç yapmadım bu arada.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Paragrafı süre tutarak çözerseniz çok etkili olucaktır. Ben ilk başladığımda 20 soruyu 41 42 dakika'da çözüyordum şuanda 22 soru 24 25 dakika civarlarında ve her çözdüğümde değişkenlik gösteriyor.
Türkçe bende 1 saat sürüyor, çok uzun değil mi? Sizce ideali kaç olmalı yani hepsini zaten yapamıyorum ama en azından yapabildiklerimi yaptığımı ve 40 soruya da baktığım takdirde ne kadar sürmeli ve sizin ne kadar sürüyor?

SemihÖzdoğdu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
683
İsim
Semih
Hiç yapmadım bu arada.

Türkçe bende 1 saat sürüyor, çok uzun değil mi? Sizce ideali kaç olmalı yani hepsini zaten yapamıyorum ama en azından yapabildiklerimi yaptığımı ve 40 soruya da baktığım takdirde ne kadar sürmeli ve sizin ne kadar sürüyor?
Hocam ben 40 soruluk tyt Türkçe denemesini ortalama 52 53 dakika arasında çözüyorum. İdeal süre 40 soru için ortalama 45 dakika bilemedin 50 dakika. 1 Saat şuanlık güzel bence, ancak gittikçe düşürmeniz lazım, zaten sınava daha var rahat 40 dakikalara gelirsiniz sınav zamanına kadar.

Dahası  
Reaksiyon skoru
123
İsim
Rick Grimes
Hiç yapmadım bu arada.

1 saat çok uzun bir süre değil ama süre tutarak paragraf çözmeyi denersen 45-50 dk lara kadar düşürebilirsin.

Tearz

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Açtım Rüştü hoca dil bilgisi kampı izliyordum sadece kök kısmını anladım ilk videoda o yüzden bende çıkan aşağı yukarı 10 dil bilgisi sorusunun 3-4 tanesini yapayım diyorum. Dil bilgisini anlamıyorum hiçbir şekilde o yüzden en kolay kısmı nedir bu konunun yani hem sınavda çıkıp hem de kolay anlaşılabilen. TYT matematikte mantık gibi anlaması kolay ve garanti soru çıkan kısım.
Ses bilgisi, yazım kuralları ve noktalama işaretleri. Bunları bilirsen 3-4 soru yaparsın. Zaten bu konuların soruları genelde kolay geliyor.

Top Bottom