Neler Yeni

üni yatay geçiş nasıl yapılır

Dahası  
Reaksiyon skoru
68
İsim
ahmet yılmaz
şuan düzce üni peyzaj mimarlığındayım 1. sınıf öğrencisiyim 2. sınıfı burda okumak istemiyorum yatay geçiş nasıl yapıcam tam anlıyamadım kend. senemde sıralamam 400k aynı bölüm de devam etmek istiyorum aklımda olan şehirler konya ordu
konyaya baktığımda 4 üzerinden 3 ortalama ve posta yoluyla başvuru diyo ama bu her bölüm için mi anlamadım

Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Abdullah
girdiğin yıldaki yks puanın geçmek istediğin üniversite bölümünün girdiğin yıldaki puanına eşit veya puanından daha yüksekse merkezi yerleştirme ile kolay bir şekilde geçebiliyorsun. bölüm ingilizce ise ingilizce sınavlarına girme şartı arıyormu tam emin değilim. Ama eğer yks sınavına girdiğin yıldaki yks puanın geçmek istediğin bölümün girdiğin yıldaki puanından daha düşükse bazı şartlar arıyor üniversiteler onları karşılaman lazım. Mesela konya 4 üzerinden 3 ortalama ve posta yoluya başvuru diyor demişsin bunun gibi.

casrow

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
347
İsim
mehmet yıldız
googleden bulabilirsiniz

Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Abdullah
eğer girdiğin yıldaki yks puanın geçmek istediğin bölümün o yılki yks puanından daha düşükse bu yatay geçiş oluyor. yüksek veya eşitse merkezi yerleştirme oluyor diye biliyorum ama yanılıyor olabilirim. ikiside yatay geçiş olup
birincisi merkezi yerleştirme diye adlandırılıyor da olabilir

Top Bottom