Neler Yeni

üniversite apartımla alakalı internet sorunum

SavageTRN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Mustafa Turan
Dostlar üniversite de yeni aparta taşınacağım. Taşınacağım apartın kendi wifisi var daireye kendim internet bağlatamıyorum. Ve masaüstü bilgisayarımın wifi özelliği yok.
şimdi sorum şudur dostlar;
Kendi daireme router alsam router binanın wifisinin sinyalini kablosuz bir şekilde benim dairemde yayabilir mi ? ve ben routerdan ethernet kablosuyla masaüstüme bağlayabilir miyim ? veya bu sorunumla ilgili alternatif çözüm önerileri sunabilir misiniz ?

TaLHa4203

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
62
İsim
Talha Mucurlu
Dostlar üniversite de yeni aparta taşınacağım. Taşınacağım apartın kendi wifisi var daireye kendim internet bağlatamıyorum. Ve masaüstü bilgisayarımın wifi özelliği yok.
Kendi daireme router alsam router binanın wifisinin sinyalini kablosuz bir şekilde benim dairemde yayabilir mi ? ve ben routerdan ethernet kablosuyla masaüstüme bağlayabilir miyim ? veya bu sorunumla ilgili alternatif çözüm önerileri sunabilir misiniz ?
Aynı şeyi yan odadaki modeme bağlanmak için yapıyorum. Keenetic Lite routerı kablosuz olarak modeme bağlayıp bilgisayarı router'a kablo ile bağlıyorum. Fakat binadaki modemin çekim gücü iyi değilse sıkıntı çıkabilir. Alternatif olarak usb wifi adaptör alabilirsiniz.

AfniSoDeadly

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,644
İsim
Burak Tokgöz
taşınacağın oda wifia çok uzak değilse ona göre kablo alıp boş soket varsa çekebilirsin bilgisayarına kadar

SavageTRN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Mustafa Turan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Aynı şeyi yan odadaki modeme bağlanmak için yapıyorum. Keenetic Lite routerı kablosuz olarak modeme bağlayıp bilgisayarı router'a kablo ile bağlıyorum. Fakat binadaki modemin çekim gücü iyi değilse sıkıntı çıkabilir. Alternatif olarak usb wifi adaptör alabilirsiniz.
hocam atıyorum telefon 4 diş çekiyor. Router da buna benzer performans göstermez mi ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

taşınacağın oda wifia çok uzak değilse ona göre kablo alıp boş soket varsa çekebilirsin bilgisayarına kadar
maalesef hanımefendi binanın merdivenlerinden vs kablo geçiremem ayrı bir daireye taşınıyorum farklı oda olsa dediğiniz olabilirdi

TaLHa4203

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
62
İsim
Talha Mucurlu
hocam atıyorum telefon 4 diş çekiyor. Router da buna benzer performans göstermez mi ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

maalesef hanımefendi binanın merdivenlerinden vs kablo geçiremem ayrı bir daireye taşınıyorum farklı oda olsa dediğiniz olabilirdi
Sorun olmaz hocam fakat ben hiç rekabetçi oyunda denemedim.

SavageTRN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Mustafa Turan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sorun olmaz hocam fakat ben hiç rekabetçi oyunda denemedim.
hocam teşekkürler cevaplarınızı için. Son bir sorum olacak, tüm router lar da dediginiz gibi kullanabilir miyim acaba ? yoksa bazi modellere ozgu bi ozellik mi ?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,749
Üyeler
140,692
Son üye
emre.exe
Top Bottom