Neler Yeni

Üniversite kayıt gününü kaçırdım ne yapabilirim?

Dahası  
Reaksiyon skoru
55
İsim
Yusuf Bingül
Ankara Üniversitesi web tasarım ve kodlama bölümünü açık öğretim olarak yazdım. Kendimi geliştirirken aynı zamanda yan tarafta katkı sağlar diye düşünüyodum. 26 Ağustos civarı e devletten kayıtlara baktım daha açılmamıştı. 31 Ağustosta baktığımda online kayıtların 28-30 ağustosta olduğunu gördüm. Yüzyüze kayıtların da 1 eylüle kadar olduğu yazıyordu. Ertesi Gün Ankaraya gidemeyeceğimden o da kaldı. Öğrenci işlerine ve Üniversiteye 2 tane mail attım dönmediler. Öğrenci işlerini de 3-4 kere aradım açmadı kimse. Kayıt için ne yapabilirim acaba?

Ensar

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,133
İsim
Ensar
Ankara Üniversitesi web tasarım ve kodlama bölümünü açık öğretim olarak yazdım. Kendimi geliştirirken aynı zamanda yan tarafta katkı sağlar diye düşünüyodum. 26 Ağustos civarı e devletten kayıtlara baktım daha açılmamıştı. 31 Ağustosta baktığımda online kayıtların 28-30 ağustosta olduğunu gördüm. Yüzyüze kayıtların da 1 eylüle kadar olduğu yazıyordu. Ertesi Gün Ankaraya gidemeyeceğimden o da kaldı. Öğrenci işlerine ve Üniversiteye 2 tane mail attım dönmediler. Öğrenci işlerini de 3-4 kere aradım açmadı kimse. Kayıt için ne yapabilirim acaba?
Telefonları hiç açtıklarını görmedim. Genelde maile tek kelime olsa da dönüyorlar. Üniversite ile iletişime geçemiyorsan YÖK ile iletişime geçip sorabilirsin. Onun dışında bir şey bilmiyorum.

Mail: [email protected]
Yükseköğretim İletişim Merkezi: 0850 470 0 965

Aynı sıkıntıyı ben de yaşadım yarın öğrenci işleriyle görüşücem. Bi kaç yerden baktığım kadarıyla dilekçe yazmak gerekiyormuş bakalım hayırlısı.

melidoas6

80+ Silver
Bir bardak soğuk su içebilirsin

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ahmet Aydoğan Kahraman
Sorununuzu halledebildiniz mi? Bende aynı durumdan müzdaribim birkaç kişiye sordum geçerli bir mazeret olmadan kabul etmezler dediler. Ben dürüst olmayı düşünüyorum açıkçası

Dahası  
Reaksiyon skoru
55
İsim
Yusuf Bingül
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sorununuzu halledebildiniz mi? Bende aynı durumdan müzdaribim birkaç kişiye sordum geçerli bir mazeret olmadan kabul etmezler dediler. Ben dürüst olmayı düşünüyorum açıkçası
Halledemedim. Kayıtlar kapandı diye mail attılar. Düzgünce mazeretimi yazdım. Bir şey yapamayız dediler. Ek kayıtlar açılınca üniversiteyi bir daha yazarım diye düşünüyodum. Yerleşti olarak gözüktüğüm için o da olmadı. Açık öğretim üniversitenin daha esnek kayıtlarının olmaması biraz saçma geldi açıkçası.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bir bardak soğuk su içebilirsin
Çözüm öneriniz yoksa veya bu konu hakkında bilginiz yoksa boş yere forumu kirletmenin bir manası yok.

Kormts

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
728
İsim
Yunus
Örgünde aynı sorunu yaşamıştım, üniversiteyi arayıp durumu anlattım, müdürlüğe bağlayıp sorunu çözeceklerini söylediler.

Ertesi gün kayıt sürelerini 2 gün sonrada ek kayıt süresi açtılar.
tabii ki üniden üniye değişir bu.

Dahası  
Reaksiyon skoru
55
İsim
Yusuf Bingül
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Örgünde aynı sorunu yaşamıştım, üniversiteyi arayıp durumu anlattım, müdürlüğe bağlayıp sorunu çözeceklerini söylediler.

Ertesi gün kayıt sürelerini 2 gün sonrada ek kayıt süresi açtılar.
tabii ki üniden üniye değişir bu.
Telefonları 2 gün açmadılar bende. Maillere de 1 hafta sonra döndüler. İş işten geçtikten sonra yapabilecek bir şey kalmıyor zaten. Çok önemli değildi zaten ama olsaydı fena olmazdı

Top Bottom