Neler Yeni

Üniversite konusunda ikilem.

MauroEmanuel Icardi

80+ Bronze
okuldan dolayı şirkette çalışmıyorum üstelik şuan çalışsam iki katından daha fazla kazanırım şuanda. size hello worldta bol şanslar
Mesaj otomatik birleştirildi:

aga ben çok takmıyorum benim biraz hobi gibi bir şey ve 6 aydır çalışmıyorum + okulda var
haha o yüzden elektrık elektronık okuyacan dimi kral. 70k alacagını ıddıa edıyorsun ama gerek duymuyon :)) niye sıfırdan elektrık elektronık mantıklı sizin hayal dünyanızda bol sans

milenix

80+ Gold
haha o yüzden elektrık elektronık okuyacan dimi kral. 70k alacagını ıddıa edıyorsun ama gerek duymuyon :)) niye sıfırdan elektrık elektronık mantıklı sizin hayal dünyanızda bol sans
aga herşeyi bildiğim bir alanda 0dan okumak istemiyorum o zamanı başka merak ettiğim şeyler öğrenmek için ayırmak istiyorum

NoctuaFanBoyu

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,366
İsim
Hamza Ziya Üstün
Üniversite okumaya, okusa dahi kendini geliştirmeye kapasitesi, azmi yetmeyen insanların yıllardır yazdığı boş yorumlardan birisi bu. 7 ay önce üniversiteden mezun oldum, 23 yaşındayım. Son 10 aydır (daha diplomamı dahi almadan teklif & görüşmeler başladı.) abartısız bir şekilde ayda en az 2 şirketten teklif alıyorum. Öyle top-tier üniversitelerden birinde de okumadım. İnanılmaz zeki bir insan da değilim. Eşek gibi çalışıp kendimi geliştirdim. 5 yıl boyunca 101 oynayıp bira içip sinemaya gitmedim. 1x eğlendiysem 3x çalıştım. Şu an dünyanın sayılı şirketlerinden birinde çalışıyorum. Evet insanlar üniversite mezunu olup bu yetkinlerle sahip olduğum için bana para ödemek için her hafta arayıp beni buluyor. Evet üniversite okumasaydım bunların hiçbiri olmayacaktı. Herkesi aynı kefeye koyup üniversite okumayın boş iş lakırtılarından vazgeçin artık. Muhtemelen küçük bir kardeşimiz olduğunu varsayıyorum, şayet öyleyse bile çevrendeki 3-5 kişiye bakıp şu yorumları yapma. Benimle aynı üniversite & aynı bölümden aynı dönemde mezun olup benden çok daha iyi fırsatlara sahip olan arkadaşlarım da var. Asgari ücrete iş bulamayan arkadaşlarımda. Her şey senin elinde :) Post sahibi arkadaşımıza da ilham olur umarım.
Zaten ben de her şeyin kendisine bağlı olduğunu belirttim ancak şimdi bu arkadaş tarih okusa iş bulma olanakları neler? Matematikte kendini geliştirmesi lazım ben bu sene sınava girip de dandik bir ünide elektrik vs mühendisliği okumasına karşıyım ki zaten bir sonraki mesajım da bu sene mezuna kalmasını önerip derslerini geliştirmesi olacaktı. Belki öyle üst düzey üniden mezun olmadınız ama yine de bilinirliği varsa ve performansınız yüksekse her türlü iş teklifi alırsınız. Kimse adı sanı duyulmamış üniden mezun olan adama iş vermez diye düşünüyorum sizin düşünceniz nedir? İstanbul üniversitesinden mezun olmuş bir tanıdığımın daha öğrenci yıllarında pek çok büyük firma tarafından iş için kovalandığını da biliyorum

PaLaaX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,831
İsim
𝓐𝓭ı 𝓨𝓸𝓴 𝓝𝓪𝓶ı 𝓥𝓪𝓻
Discord
𝑃𝑎𝐿𝑎𝑎𝑋#7322
0dan başladım son sene.tamamen 0 ama yalandan değil sadeleştirme yapmayı bilmiyordum tyt mat 26 ayt mat 15 net yaptım bu senede hedefim elektrik elektronik mühendisliği yani matematiği zorla derim
Vay canına.

Ameyus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
767
İsim
Ahmet Yıldırım

PaLaaX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,831
İsim
𝓐𝓭ı 𝓨𝓸𝓴 𝓝𝓪𝓶ı 𝓥𝓪𝓻
Discord
𝑃𝑎𝐿𝑎𝑎𝑋#7322
her şey ders değil. matemetiğin harika olur gidersin yıldızda itü de bilgisayar yazılım kazanırsın ama 1. 2. senesidne kaldıramayıp bırakmak istersin. yapacagın mesleği yazın tercih yapmadan önce cok detaylı araştırman lazım ama yine tam hissedemezsin. yazılım uzaktan kulağa hoş geliyor fakat doktorluk gibi meslekelrden sonra en zor meslek. sınavları dersleri konuları cok ciddi anlamda bilgi birikim istıyor. bütüne kaldığım ders psikolojimi bozdu 1 hafta yemeden icmeden dışarı cıkmadan o derse calıstım ve ezber olan bir ders değil bir bölüm değil. insanı bazı zamanlar ınanılmaz bunaltıyor bılgısayar başında sacını basşını yolasın gelıyor. sınavlara calısırken dıyorsun ki universite sınavı neymış. ama bunu yılda 2 haftadan 3-4 kere yapıyorsun. sürekli aylarca yapmıyon.
Zaten hep şöyle düşündüm.
Kazansam da derslerini yapabilecek miyim ?
E kazandıysam yapabilirim diyordum.
Bu arada eğer gerçekçi olmak gerekirse istediğim bölüm Yönetim Bilişim Sistemleri idi.

GodlyPain

80+ Bronze
En çok güldüğüm konu oldu. Herkes işten üniversiteden ekonomiden anlıyor haberimiz yok :D

melidoas6

80+ Silver
Üniversite okumaya, okusa dahi kendini geliştirmeye kapasitesi, azmi yetmeyen insanların yıllardır yazdığı boş yorumlardan birisi bu. 7 ay önce üniversiteden mezun oldum, 23 yaşındayım. Son 10 aydır (daha diplomamı dahi almadan teklif & görüşmeler başladı.) abartısız bir şekilde ayda en az 2 şirketten teklif alıyorum. Öyle top-tier üniversitelerden birinde de okumadım. İnanılmaz zeki bir insan da değilim. Eşek gibi çalışıp kendimi geliştirdim. 5 yıl boyunca 101 oynayıp bira içip sinemaya gitmedim. 1x eğlendiysem 3x çalıştım. Şu an dünyanın sayılı şirketlerinden birinde çalışıyorum. Evet insanlar üniversite mezunu olup bu yetkinlerle sahip olduğum için bana para ödemek için her hafta arayıp beni buluyor. Evet üniversite okumasaydım bunların hiçbiri olmayacaktı. Herkesi aynı kefeye koyup üniversite okumayın boş iş lakırtılarından vazgeçin artık. Muhtemelen küçük bir kardeşimiz olduğunu varsayıyorum, şayet öyleyse bile çevrendeki 3-5 kişiye bakıp şu yorumları yapma. Benimle aynı üniversite & aynı bölümden aynı dönemde mezun olup benden çok daha iyi fırsatlara sahip olan arkadaşlarım da var. Asgari ücrete iş bulamayan arkadaşlarımda. Her şey senin elinde :) Post sahibi arkadaşımıza da ilham olur umarım.
Hangi bölüm ve üniversiteden mezun oldunuz

milenix

80+ Gold
Aaaa harika 20+ dilde en üst seviyedesin ama hâlâ iş yok değil mi? Ah ne yazık!
aga okul okuyorum ne işi yapayım hangi şirkette ne zaman çalışayım akla mantığa sığıyor mu dediğiniz

melidoas6

80+ Silver
Hazırlık okudunuz mu?

PaLaaX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,831
İsim
𝓐𝓭ı 𝓨𝓸𝓴 𝓝𝓪𝓶ı 𝓥𝓪𝓻
Discord
𝑃𝑎𝐿𝑎𝑎𝑋#7322
Şuanda Türk Telekom'da Staj yapıyorum.
Burada tekniker ve elektrik-elektronik müh. abilerimiz var.
Benim felsefem hep bilgi idi.
Bu yüzden hep tarihi bilgilere genel kültüre yoğunlaştım.
Bilgisayarda da bilgiye daha çok bilgiye yoğunlaştım.
Sanırım benim kafam ustalığa bilgiye zanaata çalışıyor.
Tarih bölümünden öğretim görevlisi olmam da 70+ bir hocanın emekli olmasına bakıyorsa, ben matematiğe çalışsam daha iyi olur sanırım ?
Fakat sıkıntı da burada işte. motivasyon yok istek yok o masaya oturamıyorum.
ülke şartları önümüzde vatan elden gidiyor, işsizlik cabası.
Tek tesellim çok iyi torpillerimin olması diyebilirim :)

1v9uknow

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
171
İsim
Ayhan TOPCU
Hazırlık okudunuz mu?
Eskişehir'de İstatistik bölümünden mezunum. Hazırlık okudum.

Zaten ben de her şeyin kendisine bağlı olduğunu belirttim ancak şimdi bu arkadaş tarih okusa iş bulma olanakları neler? Matematikte kendini geliştirmesi lazım ben bu sene sınava girip de dandik bir ünide elektrik vs mühendisliği okumasına karşıyım ki zaten bir sonraki mesajım da bu sene mezuna kalmasını önerip derslerini geliştirmesi olacaktı. Belki öyle üst düzey üniden mezun olmadınız ama yine de bilinirliği varsa ve performansınız yüksekse her türlü iş teklifi alırsınız. Kimse adı sanı duyulmamış üniden mezun olan adama iş vermez diye düşünüyorum sizin düşünceniz nedir? İstanbul üniversitesinden mezun olmuş bir tanıdığımın daha öğrenci yıllarında pek çok büyük firma tarafından iş için kovalandığını da biliyorum
Tamamen saçmalık. Çalıştığım şirketteki insanların %80'i yurtdışında ya lisans, ya da yüksek lisans yapmış. Kalan %20 si ise ODTÜ, İTÜ, Boğaziçi gibi üniversitelerden derece ile mezunlar. Benim okuduğum üniversite bahsettiğim üniversitelerin yanında ortaokul seviyesinde kalıyor. Mesele üniversite öğrencisiyken ne yaptığın. Saçma sapan diye nitelendirdiğiniz üniversitelerden birinde elektrik-elektronik mühendisliği okuyup, yıllarca kendini geliştirmek için 40 takla atmış, her türlü teknofest yarışma katılmış arkadaşım bugün Türkiye'nin en büyük savunma sanayii şirketinde dudak uçuklatan rakamlar kazanıyor. Diğer yanda istanbul üniversitesi elektrik-eletkronik mezunu arkadaşım işsiz.

Her şey ne istediğini bilip, ne kadar emek verdiğinle alakalı.

melidoas6

80+ Silver
Eskişehir'de İstatistik bölümünden mezunum. Hazırlık okudum.

Tamamen saçmalık. Çalıştığım şirketteki insanların %80'i yurtdışında ya lisans, ya da yüksek lisans yapmış. Kalan %20 si ise ODTÜ, İTÜ, Boğaziçi gibi üniversitelerden derece ile mezunlar. Benim okuduğum üniversite bahsettiğim üniversitelerin yanında ortaokul seviyesinde kalıyor. Mesele üniversite öğrencisiyken ne yaptığın. Saçma sapan diye nitelendirdiğiniz üniversitelerden birinde elektrik-elektronik mühendisliği okuyup, yıllarca kendini geliştirmek için 40 takla atmış, her türlü teknofest yarışma katılmış arkadaşım bugün Türkiye'nin en büyük savunma sanayii şirketinde dudak uçuklatan rakamlar kazanıyor. Diğer yanda istanbul üniversitesi elektrik-eletkronik mezunu arkadaşım işsiz.

Her şey ne istediğini bilip, ne kadar emek verdiğinle alakalı.
Yani Eskişehir Osmangazi üniversitesinden mi mezunsun? Arkadaşın hangi üniversitede elektrik ve elektronik mühendisliği okudu?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
986,370
Üyeler
156,024
Son üye
Yeşim Diriarın
Top Bottom