Neler Yeni

üniversite tercih kuralları

16rah1m

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
ibrahim-tetik
Merhabalar dostlar. Üniversite tercihi konusunda aklıma takılan bir soru var. tercih yaparken üniversitenin önceki senelerdeki sıralamaları da önemli biliyorum fakat benim tyt puanım da güzel gelmiş durumda. Sorum şu ki; tercih yaparken lisans bölümünün yanına önlisans bölümleri yazabilir miyiz? yazabilirsek neye dikkat ederek veya ne sırada yazabiliriz?

Pukiina

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
114
İsim
Pukiina
Merhabalar dostlar. Üniversite tercihi konusunda aklıma takılan bir soru var. tercih yaparken üniversitenin önceki senelerdeki sıralamaları da önemli biliyorum fakat benim tyt puanım da güzel gelmiş durumda. Sorum şu ki; tercih yaparken lisans bölümünün yanına önlisans bölümleri yazabilir miyiz? yazabilirsek neye dikkat ederek veya ne sırada yazabiliriz?
Hocam merhaba tercih yaparken öncelikli kural sıralama. Sıralamaya bakman gerek puanın iyi olsa da tercihte sıralama işleyen birinci kural sıralamadır. İkinci önemli kural istediğin bölümler geçen yıl kaç k ile kapatmış buna bakmalısın senin sıralaman buna yakın mı uzak mı yoksa arada mı buna bakman gerek. üçüncü kural kendine baz aldığın bir değer aralığından istediğin bölümü tercih listene alıp o bazda sıralama yapmalısın. Ve son olarak illa lisans bölümü yazmana gerek var mı hayır dilersen hoşuna giden geleceğinde iş bulabileceğini düşündüğün sıralamanında yettiği bölümü baz alarak yazarsın. bunu da arz talep meselesine göre tercih listende en başa en sona ortalara yerleştirirsin bu sana kalmış bir durum.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
954,812
Üyeler
150,556
Son üye
Raxxan_LAtS
Top Bottom