Neler Yeni

Üniversite tercihleri konusunda yardım.

Dahası  
Reaksiyon skoru
39
İsim
Emirhan Kayabaş
Herkese iyi akşamlar. Bir kaç gün sonra tercihler başlayacak lakin bende adam akıllı bir liste yok halen. Etrafımda da sorabilceğim birisi yok. Geçen sene mezuna kalmıştım sonuçların rezalet gelmesi sebebiyle. Lisede Bilişim Teknolojileri mezunuyum ve ek puanlı yerleştirme ile 278,30 puan ve 1 milyon 65 bin sıralama geldi. İstanbulda oturuyorum ve hem il içinde hemde dışında bulunan üniversiteri buldum. Lakin bu okuldaki öğrencilerin yorumlarını okuduğum zaman listemde okul kalmadı. Hep bir ulaşım problemi veya yurt yada ev problemi var. Merkeze oldukça uzaklar. Allah korusun başıma bir şey gelse çevrede hastane yok. Bazı okullarda bir sınıfta 60-70 kişi falan var. Bunları göz önüne alarak listem şu şekilde.

-İSTANBUL GELİŞİM ÜNİVERSİTESİ Bilgisayar Programcılığı İ.Ö %50 İndirimli
-İSTANBUL AYVANSARAY ÜNİVERSİTESİ Bilgisayar Programcılığı %50 İndirimli (Hem normal, hem i.ö) (Yeni adı Topkapı olabilir.)
-ZONGULDAK BÜLENT ECEVİT ÜNİVERSİTESİ Devrek Meslek Yüksekokulu
-KÜTAHYA DUMLUPINAR ÜNİVERSİTESİ Gediz Meslek Yüksekokulu
Belki İSTANBUL ESENYURT ÜNİVERSİTESİ Bilgisayar Programcılığı %50 İndirimli (Hem normal, hem i.ö)

Toplamda 24 tane tercih yapacak iken elimde 4 en kötü 5 tane üniversite kaldı. Sıralamam hiç yetmese bile İstanbul Aydın Üniversitesi yazacağım çok küçük ihtimal belki gelir. Fakat bu kadar az tercih yapmak korkutuyor beni. Açıkta kalır mıyım diye. İl içindeki başka üniversitelede baktım. Çok uzakta kalıyor yada %50 indirimli hali bile oldukça pahalı. Yeniden mezuna kalmak istemiyorum. Çünkü kendimi biliyorum seneye daha kötü bir sıralama getiririm. Böyle bir durumda siz ne yapardınız. Fikirlenizi paylaşırsanız sevinirim.

Perfectshot06

Moderatör
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,730
İsim
Oğuz Oğuz
Herkese iyi akşamlar. Bir kaç gün sonra tercihler başlayacak lakin bende adam akıllı bir liste yok halen. Etrafımda da sorabilceğim birisi yok. Geçen sene mezuna kalmıştım sonuçların rezalet gelmesi sebebiyle. Lisede Bilişim Teknolojileri mezunuyum ve ek puanlı yerleştirme ile 278,30 puan ve 1 milyon 65 bin sıralama geldi. İstanbulda oturuyorum ve hem il içinde hemde dışında bulunan üniversiteri buldum. Lakin bu okuldaki öğrencilerin yorumlarını okuduğum zaman listemde okul kalmadı. Hep bir ulaşım problemi veya yurt yada ev problemi var. Merkeze oldukça uzaklar. Allah korusun başıma bir şey gelse çevrede hastane yok. Bazı okullarda bir sınıfta 60-70 kişi falan var. Bunları göz önüne alarak listem şu şekilde.

-İSTANBUL GELİŞİM ÜNİVERSİTESİ Bilgisayar Programcılığı İ.Ö %50 İndirimli
-İSTANBUL AYVANSARAY ÜNİVERSİTESİ Bilgisayar Programcılığı %50 İndirimli (Hem normal, hem i.ö) (Yeni adı Topkapı olabilir.)
-ZONGULDAK BÜLENT ECEVİT ÜNİVERSİTESİ Devrek Meslek Yüksekokulu
-KÜTAHYA DUMLUPINAR ÜNİVERSİTESİ Gediz Meslek Yüksekokulu
Belki İSTANBUL ESENYURT ÜNİVERSİTESİ Bilgisayar Programcılığı %50 İndirimli (Hem normal, hem i.ö)

Toplamda 24 tane tercih yapacak iken elimde 4 en kötü 5 tane üniversite kaldı. Sıralamam hiç yetmese bile İstanbul Aydın Üniversitesi yazacağım çok küçük ihtimal belki gelir. Fakat bu kadar az tercih yapmak korkutuyor beni. Açıkta kalır mıyım diye. İl içindeki başka üniversitelede baktım. Çok uzakta kalıyor yada %50 indirimli hali bile oldukça pahalı. Yeniden mezuna kalmak istemiyorum. Çünkü kendimi biliyorum seneye daha kötü bir sıralama getiririm. Böyle bir durumda siz ne yapardınız. Fikirlenizi paylaşırsanız sevinirim.
Gelişimde 2 bölüm okudum. Sorun varsa cevaplarım.

rdemstaken

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Dostum mezuna kalıp üstüne hiçbir şey koymamışsın ki bu sıralama gelmiş.
Tekrar mezuna kalırsan büyük ihtimalle yine çalışmayacaksın ve sıralaman bu aralarda gelecektir.
Şehir dışı gitme imkanın varsa Pamukkale, Ostim Teknik Üniversitesi (%50 burslu şekilde.), KTO Karatay Üniversitesi (%50 burslu şekilde.) en son seçenek olarak da Uzaktan Öğretim olarak verilen üniversiteleri tercih edebilirsin.
Durumun %50 burslulara yetiyorsa yukarıda yazdıklarıma gidebilirsin.
Yok ben evde eğitim göreceğim dersen Uzaktan Öğretim veren üniversiteleri seç ve kendini geliştirmeye bak.

Kürşat K.T.K

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
15,306
İsim
Kürşat
İlgilendiği Kategoriler
Elektrik elektronik sistemleri - Bilgisayar Sistemleri - İnternet Hizmetleri Teknik Destek - Teknolojiye dair her şey
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1

Perfectshot06

Moderatör
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,730
İsim
Oğuz Oğuz
Hocaları nasıl acaba? Ayrıca kampüs ortamı nasıl? Sınıflarda kaç kişi oluyor? Şiketçi olduğunuz bir şey var mıydı?
Yani genel olarak hocaları iyiydi. Sınıfların doluluk oranı bölüme göre değişiyor. Neyi kötü dersen bence kampüsü. Yani bir kampüs yok. Klasik binadan ibaret. Özel üniversitelerin genel sorunu bence artık. Bazı binalarda yemek çıkmıyor. Çıksa da pahalı.

Enco

80+ Silver
Dostalar tyt puanı ile kaç yıl tercih yapılıyor 2 yıl dendi 1 yıl sonra bile yaptırmadı tercih

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

• B1L0
    Hayırlı forumlar

Forum istatistikleri

Konular
991,882
Üyeler
156,850
Son üye
Anılhasdemr