Neler Yeni

Üniversiteden Sonra Ayrı Bir Eve Çıkmak

CesarVialpando

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
714
İsim
CesarVialpando
Üniversitemin bitmesine son bir yıl kaldı. Daha sonrasında kendi alanımdan olsun veya olmasın bir iş bulup tek başıma ya da bir-iki ev arkadaşıyla yaşamak istiyorum. Aranızdan ayrı eve çıkan var mı? Bu süreç içerisinde neler yapıyorsunuz? Alışmak ne kadar zaman alıyor? Bu konu hakkında tartışmak isterim.

t1k3beratfatih

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
651
İsim
Berat fatih
Üniversitemin bitmesine son bir yıl kaldı. Daha sonrasında kendi alanımdan olsun veya olmasın bir iş bulup tek başıma ya da bir-iki ev arkadaşıyla yaşamak istiyorum. Aranızdan ayrı eve çıkan var mı? Bu süreç içerisinde neler yapıyorsunuz? Alışmak ne kadar zaman alıyor? Bu konu hakkında tartışmak isterim.
Bölümün ne hacı

Dahası  
Reaksiyon skoru
221
İsim
Barış
uzerindeki sorumluluklari hissediyorsun kira faturalar yemek mutfak masrafi vesaire saglam gelir kaynagi yoksa arkanda ucu ucuna yetisicekse para asiri stres oluyo ve sen de saci dokulen erkekler kulubune katiliyorsun

CesarVialpando

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
714
İsim
CesarVialpando
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Dahası  
Reaksiyon skoru
221
İsim
Barış
İktisat (ekonomi).
Mesaj otomatik birleştirildi:

Önerir misin peki?
2 3 arkadas duzenli geliriniz varsa, tecrube heyecan guzel oluyor. birde kafa dengiyseler, bizim para zar zor yetisiyordu, ay sonuna dogru baya stres sikinti cekiyorduk sonra arkadasimin arkadasi da ortak oldu bize, baya kafamiz rahat etti. o zaman para yetisecekse cikabilirsiniz

Ciri

80+ Gold
En İyi Cevap
6
Dahası  
Reaksiyon skoru
32,279
İsim
.
İlgilendiği Kategoriler
Sistem Toplama, PC Oyunları
Aga teoride güzel pratikte zulüm. Ekonomik olarak çok zorlayacak, onu geçtim insanın hevesi birkaç ay. Birkaç ay sonra ayrı evde yaşamak zor gelmeye başlayacak falan. Ailen çok üzerinde baskı kurmuyorsa hiç düşünme birikim yap araba falan al. Baskıcıysa da kafana uyan ev arkadaşları bulmaya bak en önemlisi o

dreamuiz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
270
İsim
Anıl Aykın
Ayrı bir eve çıkmadım fakat hem uzun zamandır ayrı evde arkadaşlarıyla olmuş birinden duyduklarım hemde benim staja başlayıp kendi seçimimle evin birkaç faturasını ödemeye başlayınca:
Kira stresi + Alışverişler + Faturalar + İşten atılma gibi bir çok stres var. Biriyle ayrı eve çıkınca bunu paylaşabilmek önemli. Fazla kişi olunca Bazı şeylere de para olarak birkaç artı oluyor (daire büyüklüğü, elektrik faturası artışı vesaire) O yüzden bir kişi işte şunu ödesin bir kişi bunu ödesin anlaşması yapılır ve kalan para (işe göre maaş değişir ve eğer kalırsa) güzel değerlendirilebilirse bence gayet güzel fakat bu durum anlaşabileceğin kişiler olursa. Tartışma sonrası olabilecek şeyler vesaire var. Tek olursan Yapacağın şeyler belli, sana yeten belli olur. Bunun eksisi de işten atılma, üstüne kredi çekersen olacak şeyler var, iş bulamama ihtimalin var. İki türlü de eksisi var.

Kamina

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Yaklaşık 7 yıldır ailemden ayrı kendi evime çıkmış biri olarak söylüyorum ki sakın ev arkadaşı işine girme. Yalnız ol kafan rahat olsun. Ben çok çektim ev arkadaşı hususundan şu an yalnızım kafam da rahat. Ha ekonomik durumun müsaade etmez orasını bilemem.

eneskaya6

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,101
İsim
Enes kaya
Hayali guzel ama tr de zulüm. Bir cok arkadasim cikti aralarindan sadece 1i istediğin gibi mutlu diyebilirim. Geri kalani ev cöp icinde para yetiyor yetmiyor paso kredi kartına basvuruyor maas gelince maas oraya gidiyor. 1 bilemedin 2 sene yasiyorlar böyle gunahlardan arinma gibi yiyip icip herseyi yapiyorlar aile olmadigi icin karisan vs yok arkadas orta mi ful o güzel ama zaten ise gidip geleceğin icin haftada max 1 gun falan gece cikip doğru düzgün eglenebiliyon onun dışında gec saate kalamiyor. Gerçekten mantıklı olan mezun olduktan sonra aile evinde para biriktirmek ya da aile evinde kazanip gezip yemek ayrı eve cıkinca maasinin en az yarisini unut

Top Bottom